Sıradaki içerik:

MIUI 12.5 Notes Uygulama Özellikleri

e
sv

En İyi Telefon Klonlama Uygulamaları

51 okunma — 10 Şubat 2021 16:29
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Telefon Klonlama Uygulamaları

En İyi Telefon Klonlama Uygulamaları konusunu sizler için derledik. Telefon nasıl klonlanır? sorusuhepimizin aklındaki bir soru. Bu noktada, hepimiz Google’a gider ve bir telefonun nasıl klonlanacağını araştırırız. İster yeni bir telefon satın alıyor olun ister birden fazla telefon taşıyor olun, verilerinizi her iki cihazda da tutmak için kullanabileceğiniz bazı telefon klonlama uygulamaları vardır.

Verilerimi Neden Kopyalayayım?

Yeni bir telefon kurarken akla gelen en yaygın sorulardan biri budur. Saklamak istediğiniz sosyal medya veya akış uygulamaları konusunda her zaman daha seçici olabilirsiniz.

Ancak kişileri, fotoğrafları, takvimleri ve hatırlatıcıları yeni telefonunuza aktarmanız gerekir. Bu nedenle, sıfırdan kurmak yerine, her şeyi eski telefonunuzdan yeni telefonunuza aktarabileceğiniz bazı uygulamalar burada.

Telefondan Telefona Veri Aktarmak İçin Uygulamalar

 • Google Tools
 • Move To iOS
 • Telefondan Telefona Transfer Uygulamaları
 • Telefon Klon Uygulamaları

1. Google Tools

Resim: Google

Bir Android telefon kullanıyorsanız, muhtemelen Google Drive, Gmail, Google Kişiler, Telefon, Google Fotoğraflar ve benzeri Google uygulamalarını kullanıyorsunuzdur. Dolayısıyla, bir telefonu değiştiriyorsanız veya bir telefonu klonlamak istiyorsanız, Google Drive, piyasadaki her Android telefonla çalışan hızlı bir seçenektir. Drive’ı kullanarak telefondan telefona aktarım yapmanın iki yolu vardır.

Başlamadan önce, hem eski hem de yeni telefonda oturum açmış bir Google hesabınız olmalıdır. Verileri Android’den iPhone’a taşımak için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Verileri bir telefondan diğerine yerel olarak aktarın

İlk yöntem, bir kabloya sahip olmanızı gerektirir. Eski ve yeni telefonunuzdaki bağlantı noktalarına bağlı olarak C Tipi ila C Tipi veya mikro USB ila C Tipi kablo olabilir. Yeni Android telefonu açtığınızda, Başlat’a dokunun > eski telefonunuzdan uygulamaları ve verileri kopyalamak için seçin> kabloyu kullanarak her iki telefonu da bağlayın ve ekrandaki talimatları izleyin .

Bu yöntem, yapıyorsanız hemen hemen her şeyi ve Android’i Android’e aktarır. Ancak, yeni cihazda tekrar Facebook ve Twitter gibi üçüncü taraf uygulamalara ayrı ayrı giriş yapmanız gerekebilir. Chrome ve diğer Google uygulamalarındaki şifreleriniz yeni telefona taşınacaktır.

Google Drive’da bulut yedeklemeyi kullanma

Eski telefonunuzda ayarlara gidin ve Google hesabınızı bulun. Google hesabı ayarlarında, yedekleme> Şimdi yedekle’ye dokunun . Bu, kişiler, takvimler, hatırlatıcılar, fotoğraflar ve videolar gibi temel bilgileri Google Drive’ınıza yedekleyecektir. Yeni bir telefon kurduğunuzda, Başlat> Kablo yok> Tamam’a dokunun . Şimdi bir Android veya iPhone’dan aldığınız yedeklemeyi seçmek için ekrandaki adımları izleyin.

2. Move To iOS

Verileri Android’den iPhone’a taşımak istiyorsanız, bu, bir telefonun nasıl klonlanacağına dair cevabınızdır. Başlamak için Android telefonunuzdaki iOS’a Taşı uygulamasını Play Store’dan indirin.

Move Too İOs uygulaması edinin.

Şimdi yeni iPhone’u kurulum modundayken alın. ‘ Uygulamalar ve Veriler ‘ ekranını bulun ve Android’den Verileri Taşı’ya dokunun. Android cihazınızda iOS’a Taşı uygulamasını açın. Gerekli izinleri verin ve Devam et üzerine dokunun .

Şimdi iPhone’unuza altı basamaklı bir kod alacaksınız. Bu kodu Android telefonunuzdaki iOS’a Taşı uygulamasına girin. Sonraki adımda, aktarmak istediğiniz öğeleri seçin ve İleri’ye dokunun. İşlemin bitmesini bekleyin ve ardından yeni iOS cihazınızı kurmaya devam edebilirsiniz.

Lütfen bu yöntemin, verileri kopyalamak için iPhone’unuzu sıfırlamanızı gerektirdiğini unutmayın.

Kurulumdan sonra verileri Android’den iPhone’a taşıma: Her şeyi manuel olarak aktarmanız gerekecek. Verileri Android telefonunuzdan almak için iPhone’unuzu silmek istemiyorsanız Google Drive yöntemini kullanmanızı tavsiye ederim.

3. Telefondan Telefona Dosya Aktarım Uygulamaları

Telefon Klonlama Uygulamaları

Hemen hemen tüm büyük üreticilerin, telefondan telefona aktarım için kendi telefon klonlama uygulamaları vardır. Verilerimi bir Samsung cihazından diğerine kopyalamak için Samsung Smart Switch kullanışlı oldu. Smart Switch kullanmak, bir Samsung telefona geçiyorsanız telefonunuzu klonlamanın kolay bir yöntemidir.

Benzer şekilde, OnePlus Switch uygulaması, Xiaomi Mi Mover , Oppo Clone Phone ve diğerleri de var.  Bu, bu cihazlardan herhangi biri arasında hareket ediyorsanız, telefonunuzu klonlamanın bir esinti olacağı anlamına gelir.

4. Telefon Klon Uygulamaları

Google, Apple ve diğer üreticilerin yanı sıra, birkaç üçüncü taraf uygulaması da telefon verilerinizi aktarmanıza yardımcı olabilir. Yukarıdaki seçeneklerden hiçbiri sizin için işe yaramazsa, bu uygulamalardan birini kullanarak bir telefonu klonlayabilirsiniz.

Xender ve Zapya , Android ve iOS cihazlar arasında veri aktarmak için kullanabileceğiniz platformlar arası dosya paylaşım uygulamalarıdır. Bu uygulamaları videoları ve diğer medyayı çevrimdışı paylaşmak için de kullanabilirsiniz. Hem Xender hem de Zapya, kişilerinizi, SMS’lerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve uygulamalarınızı klonlamanıza izin veren özel telefon aktarım işlevlerine sahiptir.

Telefonunuzu bilgisayarınıza yedeklemek veya başka bir telefona klonlamak için kullanabileceğiniz başka bir uygulama da Dr.Fone . Ücretli bir araçtır ve WhatsApp sohbet aktarımı, seçici veri geri yükleme gibi ek özelliklerle birlikte gelir; ve iOS ve Android hatalarını onarın. Dr.Fone’daki farklı araç setlerinin tam fiyatlandırmasını buradan kontrol edebilirsiniz.
Bir Android telefonu başka bir Android telefona klonlamak istiyorsanız, CLONEit’i de kullanabilirsiniz. Hızlıdır ve verilerin çoğunu aktarır. Ancak, bazı kullanıcılar çökmeler ve bağlantı sorunları bildirdiler, bu nedenle bunu yalnızca son çare olarak kullanmanızı tavsiye ederim.

En iyi yanı, bu uygulamaların çoğunun çapraz platform uyumluluğuna sahip olmasıdır, böylece kurulumdan sonra verileri Android’den iPhone’a da taşıyabilirsiniz. Dezavantajlarından biri, diğer hatalar arasında bağlantı sorunlarına yatkın olmalarıdır.

Bir Telefon Nasıl Klonlanır ?

Bir telefonu klonlayabilir ve eski telefonlardan yeni telefonlara veri taşıyabilirsiniz. Veri aktarmak ve telefonları senkronize etmek, cihazlar arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır ve sizi sıfırdan başlama zahmetinden kurtarır.

Makalede açıklanan klonlama yöntemleri yasaldır ve telefonlarınızda kullanmak güvenlidir. Bu yöntemleri kullanarak müzikleri, fotoğrafları, videoları, kişileri, mesajları, arama günlüklerini ve hemen hemen her şeyi bir telefondan diğerine taşıyabilirsiniz.

Telefon Klonlama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 1. Telefonumun birileri tarafından klonlanıp klonlanmadığını nasıl kontrol edebilirim?

  Cihazınızı yeniden başlatmanız, operatörden SIM’in güncellendiğine dair mesajlar almanız veya telefon ve metin almayı durdurmanız için istemler alıyorsanız, muhtemelen telefonunuz klonlanmıştır. Telefonunuzun klonlandığına dair başka bir işaret, Cihazımı Bul’un onu farklı bir konumda göstermesidir.

 2. Klonlanmış bir telefon nasıl düzeltilir?

  Telefonunuz klonlanmışsa, mevcut servis sağlayıcınıza başvurun. Klonlanmış bir telefonu düzeltmenin kesin bir yolu olmasa da, telefonunuzu buna karşı korumak için bir pin / şifre / biyometrik ayarlayabilirsiniz. Ayrıca uygulamaları yalnızca güvenilir kaynaklardan yüklemenizi de tavsiye ederim. Bunun nedeni bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamaların kötü amaçlı yazılım veya klon yazılım olabilmesidir.

 3. Eski telefonumdaki her şeyi yeni telefonuma nasıl aktarırım?

  Neredeyse tüm verilerinizi eski telefonunuzdan yenisine bu makaledeki yöntemlerden herhangi birini kullanarak aktarabilirsiniz. Ancak, Android’den iOS’a geçiş yapıyorsanız, uygulamalarınızı manuel olarak geri yüklemeniz gerekebilir.

Sizler için derlediğimiz bu makalemizde telefon aktarma ve klonlama hakkında bir çok bilgi verdik. Bu bilgiler ile Telefon klonlaya bilirsiniz. Telefon klonlama uygulamaları ile de telefonunuzu aktarabilirsiniz. Eğer aktarma sırasında herhangi bir sorun yaşarsanız yorumlarda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli