Sıradaki içerik:

Jandarma Siber Suçlarla Mücadele Operasyon Düzenledi

e
sv

Telefondan PUBG Mobile Canlı Yayın Yapma

07 Şubat 2021 13:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

telefondan pubg mobile canlı yayın yapma

Bugün sizlere telefondan pubg mobile canlı yayın yapma işlemi nasıl olur onu göstereceğiz. Bilgisayar ve akıllı telefonlar üzerinden en çok oynanan oyunlardan biri olan PUBG Mobile, aksiyonu ve eğlencesi bol bir oyundur.

PUBG Mobile oyununun dünya üzerinde en çok oynanan oyunlardan biri olması, bu oyunu oynarken oynadığı maçları başkalarına izletmek ve oynadığı maçların yayınlarını paylaşmak için, sosyal medya platformları üzerinden oyuncular tarafından canlı yayınlar yapılabilmektedir.

PUBG Mobile yayınları, belli bir zamana kadar sadece bilgisayar üzerinden yapılabilmekteydi. Günümüzde ise, akıllı telefonları üzerinden yaptıkları maçları kaydederek paylaşmak isteyenler, yeni çıkan sosyal medya platformlarını kullanarak, PUBG Mobile maçlarını diğer insanlarla buluşturabilmekteler. İşte sizlere Telefondan Nasıl PUBG Mobile canlı yayını yapılır? sizlere bahsedeceğiz.

Telefondan PUBG Mobile Canlı Yayın Yapma

PUBG Mobile canlı yayın yapma için kullanılabilecek sosyal medya platformları şu şekildedir:

Streamlabs Canlı Yayın Yapma

telefondan pubg mobile canlı yayın yapma

Telefondan PUBG Mobile canlı yayın yapma için öncelikle telefonunuzun uygulama mağazasından Streamlabs uygulamasını indirmelisiniz. Uygulamayı indirdikten sonra, uygulama sizlerden yayın yapabilmeniz için bir izin istemektedir. Bu izni verdikten sonra, gerekli yayın ayarlarını yaparak telefondan PUBG Mobile yayını gerçekleştirebilirsiniz.

Streamlabs uygulamasını kullanırken, sol alt karede telefonunuza gelen bildirimleri, sağ alt karede kendi görüntünüzü ve ana ekranda da oynadığınız PUBG Mobile oyununu görebilirsiniz. Ekran üzerinde yer alan bu kareleri istediğiniz şekilde büyütme imkanına sahipsiniz.

Facebook Gaming Canlı Yayın Yapma

telefondan pubg mobile canlı yayın yapma

Facebook üzerinden PUBG Mobile yayın yapma Facebook Gaming, sadece tek bir platform üzerinden PUBG Mobile yayınları yapmanızı sağlıyor. Yine uygulama mağazanızdan Facebook Gaming uygulamasını indirip, kendinize özgü yayın ayarlarınızı yaparak, Facebook üzerinden PUBG Mobile canlı yayınları yapabilirsiniz.

Uygulamaya girdikten sonra, canlı yayına geç kısmında telefonunuzda var olan oyunları görebilirsiniz. Eğer ki oyunlar içerisinde PUBG Mobile yoksa o zaman, “Add a game” butonunu kullanarak PUBG Mobile’ı uygulama içerisine ekleyebilirsiniz. Oyunu ekledikten sonra canlı yayına geç butonuyla, Facebook üzerinden PUBG Mobile canlı yayınını başlatabilirsiniz.

Bir başka makale: Facebook Canlı Yayın Ayarları Nasıl Yapılır?

YouTube Canlı Yayın Yapma

YouTube üzerinden PUBG Mobile canlı yayın yapma Streamlabs vb. uygulamaları kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. YouTube üzerinden bir canlı yayın açarak, canlı yayın linkini Streamlabs uygulamasına eklemelisiniz ve kendinize özgü yapacağınız yayın ayarlarıyla PUBG Mobile canlı yayını YouTube üzerinden gerçekleştirmiş olacaksınız.

Sizler için derlediğimiz bu makalemizde telefondan pubg mobile canlı yayın nasıl yapılır sorusunu cevapladık umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale: Sosyal Medya Canlı Yayın Yapma Siteleri

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli