Sıradaki içerik:

Telegram Anket Yapma ! Telegram Anket Nasıl Yapılır?

e
sv

Telegram Hesabı Nasıl Silinir ?

69 okunma — 10 Şubat 2021 19:16
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Telegram hesabı nasıl silinir?

Telegram hesabı nasıl silinir? konusunu sizler için derliyoruz. Telegram bir çok ülkede kullanıcılar tarafından tercih edilen bir uygulama haline geldi. Öncelikle whatsapp uygulamasının gizlilik politikası nedeniyle bir çok ülkede telegram tercih edilmeye başlandı.

Bir çok kişi tarafından tercih edilen Telegram bir çok kullanıcıya sahip oldu ama bu kullanıcıların bazıları telegram hesap silme işlemini gerçekleştirmek istiyor. Sizler için derlediğimiz bu makalemizde Telegram hesabı silme konusunu derleyeceğiz. Bir önceki makalemizde ise Telegram anket yapma konusunu sizler için derlemiştik o konumuzu da okumanızı tavsiye ederiz.

Telegram nedir ? konusuna gelirsek, Telegram, çoklu platform desteği sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisidir. Rus programcısı Pavel Durov tarafından yaratılmıştır. Telegram istemcileri hem mobil hem de masaüstü sistemleri için mevcuttur. Ağustos 2013’te yayın hayatına başlamıştır. Vikipedi

Telegram Hesabı Nasıl Silinir ?

Telegram hesap silme konusuna geldik. Biliyorsunuz ki telegram anlık mesajlaşma uygulamalarından en çok tercih edilen uygulama haline gelmiştir. Yanlız  telegram hesabını silmek için uygulama ayarlarından herhangi bir işlem yapılmamaktadır bu yüzden sizlere bir link vereceğim ve vereceğim bu linkte telegram hesabınızı silebileceksiniz. Bir çok kullanıcı ayarlardan felan sanmakta ama vereceğim linkte telegram hesabınızı silebilirsiniz. İşte o link.

Telegram hesabı silme linki: https://my.telegram.org/auth?to=deactivate

Yukarıda verilen linke tıklayarak Telegram’ın sitesine gideceksiniz. Bu sitede sizden telefon numaranızı girmenizi isteyecek ve telegram hesabınız kapalı durumda iken mesajlarınız, gruplarınız herşey kesin olarak silinecek ve size ait hiç birşey kalmayacaktır.

Telegram hesap silme için atacağınız adımlar bunlardır: 

 1. Yukarıda verilen link’e tıklayın
 2. Linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan “Your Phone Number” kısmına kendi numaranızı yazmanız gerekmektedir.
 3. Bu işlemi de yaptıktan sonra “Next” butonuna tıklayın.
 4. Ardından telefonunuza bir kod gelecektir gelen kodu “Confirmation code” kısmına yazmanız gerekmektedir.
 5. Kodu yazdıktan sonra “Sign In” yazan yere basın.
 6. Bastından sonra  “Delete Your Account” kısmı karşınıza çıkar ve gerekli alanları ve telegram hesabı silme nedeninizi yazarak “Done” tuşuna basarak hesabınızı komple silebilirsiniz.

Böylece Telegram hesabı silme konusunu tamamlamış olduk. Kalıcı olarak silinen telegram hesabına artık kimse erişemez ve kullanamaz. Telegram hesabını sildikten sonra isminiz deleted-user olacaktır.

Sizler için Telegram hesabı nasıl silinir? konumuzun sonuna geldik. Umarım size faydalı olmuştur. Telegram hesabınızı silemezseniz konu altında sizlere yardımcı olmak isteriz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli