Sıradaki içerik:

En İyi COD Mobile AK47 Donanımı

e
sv

Torrentleri Anonim Olarak İndirme ve İP Gizleme

09 Nisan 2021 15:13
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Torrentleri Anonim Olarak İndirme ve İP Gizleme

Torrentleri Anonim Olarak İndirme ve İP Gizleme konusunu sizler için derliyoruz. BitTorrent ağı, dünyadaki birçok insan için hala gidilecek yer. Devasa boyutu göz önüne alındığında, aradığınız hemen hemen her şeyi bulabilirsiniz. Ancak, cihazınıza torrent indirirken etkinliğinizin gizli olmadığını zaten biliyor olabilirsiniz.  Torrentleri anonim olarak indirmenin yollarını aramanızın nedeni budur.

Torrent indirmelerinin eskisi gibi güvenli olmadığı gerçeğini inkar etmek mümkün değil. Açık kaynaklı Linux işletim sistemleri gibi yasal içeriği indirirken bile, bazı ülkelerde devlet kurumları sizi sürekli izliyor. Birçok ofis ve okul, torrent sitelerini ve torrent trafiğini de engeller. Bu P2P dosya paylaşım aracının yardımıyla bazı yasal şeyleri almaya çalışırken bu daha da sinir bozucu hale geliyor.

Bu makalede, torrent indirmelerinizi nasıl güvenli bir şekilde torrent indireceğinizi ve anonimleştireceğinizi  açıklayacağız. Bu şekilde, gerçek IP adresiniz gizleneceğinden, herhangi bir orta kızgınlık veya ISS’nizin size göz  kulak olması konusunda endişelenmeyeceksiniz.

Torrentleri Anonim Olarak Nasıl İndirebilirim?

Anonim indirme için VPN kullanma

Kendinizi görünmez tutmanın kolay bir yolu, VPN ile torrent indirmektir. Bir VPN hizmeti, şifreli bir sanal tünel oluşturarak trafiği sunucuları üzerinden yönlendirir. Bu nedenle, herhangi bir orta erkeğin göreceği IP adresi, gerçek IP adresiniz değil VPN sunucusunda olacaktır.

Bir VPN kullandığınızda, şifreleme işlemi verileriniz ISS’nize iletilmeden önce gerçekleşir. Ama VPN neden bu kadar popüler değil? VPN hizmetleri neden çevremizdeki herkes tarafından kullanılmıyor? Asıl sebep, insanların VPN hizmetlerinin artıları ve eksileri hakkında fazla bir fikre sahip olmaması olabilir. Bozulması gereken VPN hizmetleri hakkında daha fazla efsane var.

Torrentleri anonim olarak indirmek için kullanabileceğiniz en iyi VPN hizmetlerinden bazılarını seçtik. Private Internet AccessExpressVPN,  IPVanish,  deneyebileceğiniz iyi VPN hizmetlerinden bazılarıdır. Başka seçenekler de var.

Torrent için bir VPN kullanmak, okulunuzun veya kuruluşunuzun, günümüzde yaygın olan ağındaki BitTorrent trafiğini engellemesine de yardımcı olacaktır.

Anonim torrent indirmek için proxy kullanın

IP adresinizi herkesten gizlemenizi sağlayan Smartproxy , BTGuard veya HideMyAss gibi bazı iyi proxy hizmetleri de vardır . Tüm büyük BitTorrent istemcileriyle çalışır. Proxy yazılımıyla devam ediyorsanız, şifreleme avantajından yararlanamayacağınızı lütfen unutmayın.

VPN veya proxy’nizi kurduktan sonra, DNS’inizin sızdırıp sızdırmadığını test etmek için DNSLeak gibi siteleri ziyaret edebilirsiniz. İPleak.net gibi siteleri ziyaret ederek, gizliliğinizi daha da onaylayabilirsiniz.

Anonim torrent indirmek için tor tarayıcı kullanmalı mısınız?

Genel cevap Hayır. Bu yöntem, güvenli torrent için düzenli olarak çevrimiçi paylaşılır ve IP’nizi gizlemek Tor web tarayıcısını kullanmaktır. Ancak çoğu zaman insanlar, uTorrent veya Vuze gibi BitTorrent uygulamalarını, trafiğini Tor üzerinden proxy yapacak ve sorun çıkarmaya davet edecek şekilde yapılandırmaya çalışır. Birçok istemci, sunucularla konuşmak için UDP kullandıklarından manuel proxy ayarlarınızı yok sayar, ancak Tor çorap proxy’si yalnızca TCP’yi destekler.

Bir eşin gerçek IP adresinizi öğrenebileceği başka yollar da vardır. Dahası, BitTorrent iletişiminiz şifrelenmemişse, Tor çıkış aktarıcısı trafiğinizi de gözlemleyebilir. Tor Project bile bu güvenlik kaygıları nedeniyle BitTorrenting için Tor kullanımına karşı tavsiyede bulunuyor.

Bunun dışında Tor’u torrent için kullanmamanın bir başka nedeni de, tor ağının nasıl çalıştığı göz önüne alındığında size iyi indirme hızları vermemesidir.

Torrentleri Anonim Olarak İndirme ve İP Gizleme konusunu sizler için derledik umarım sizlere faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli