Sıradaki içerik:

Mozilla Firefox Tarayıcısına İyileştirme Yapıldı

e
sv

Türkiye’nin En Aktif 6 Hack Forumu.

13 Mart 2020 14:32
avatar

admin

 • e 3

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

en aktif hack forumu

Sizler için derlediğimiz bu makalemizde Türkiye’nin En Aktif 6 Hack Forumlarını sizler için araştırdık ve Türkiye’nin En Aktif 6 hack forumu olan siteleri sizler için bulduk.

Türkiye’nin En Aktif 6 Hack Forumu !

Hacktivizm

Hacktivism, internet korsanı veya korsan gruplarının, sosyal ve politik mesajları iletme kaygısıyla, internet siteleri veya bilgisayar ağlarını hedef alan saldırılar gerçekleştirmesidir. Hacktivizmde hackerlar; özel bilgilere zarar vermek, bilgileri çalmak veya kullanılmaz hale getirerek mesajlarını iletme amacıyla tehlikeli saldırılar düzenlerler. Saldırıların arkasındaki amaç bazen politik bazen de sosyal nedenlere dayanır. Hacktivism eylemleri sergileyen internet korsanlarına ise hacktivist denir.

Hacktivizm.Org Neyi Amaçlar ?

Hacktivizm.org sitesi amacı sanal dünyada hackerları bir arada toplamak ve bilgi alışverişi yapmaktır. Hacktivizm.org yasa dışı hiçbir hareket ve eylemlerde bulunmaz içerisinde barınan hackerlar kendi hackledikleri siteleri paylaşmakta özgürdürler ve hackledikleri sitelerden sorumludurlar. Hacktivizm.com sitesinde bulunan hackerlar “TÜRK” hack sitelerine herhangi bir zarar vermezler verilmesi durumunda forumdan uzaklaştırılırlar. Amacımız sadece bilgi alışverişi yapmak ve Türkiye’nin en iyi hack forumlarından biri olmaktır. Bu arada hacktivizm bünyesindeki hackerlar ülkemize yapılan herhangi bir hacking saldırılarını karşılıksız bırakmayarak gereken cevabı vermek olan hack forum sitesidir.

Cyber Warrior

Cyber Warrior Hack Forum
Cyber Warrior Hack Forum

Cyber-Warrior TIM grubu 2001 yılından beri Türkiye’nin en aktif hack grubu arasında yer almaktadır. Kurucusu CWDoktoray‘dır.

Cyber-Warrior Bu süreç içerisinde birçok siteye ekol olmuş, Beyaz şapkalı hacker ve bilişim güvenliği konusunda uzman yüzlerce kişi yetiştirmiştir.

Cyber-Warrior TIM ve AKINCILAR gurubu İnternet üzerinden;

 • İnanç ve Ahlaki değerlerimize yapılan saldırılar,
 • Devletimiz ve Ülkemiz aleyhtarı eylemler,
 • Toplum ve kamu vicdanını olumsuz etkileyen olaylar, Karşısında sanal alemde mücadele eden hacktivist bir gruptur.

2007 Yılında yapılan yasal düzenlemeler grubun da mücadelesini verdiği birçok konuyu kapsamına almıştır. Genel anlamda hukuki boşluk doldurulmuştur. Cyber Warrior grubu şu anda yayın hayatına legal olarak devam etmektedir.

Türk Hack Team

Türk Hack Team Hack Forum

Türk Hack Team, 2002 yılında Arsenik tarafından kurulmuştur. Türkiye’nin en eski siber timlerinden biridir. Yöneticilerinin Bedros Sanches, OnLy, Arsenik, Se-Zer, Akşemsettin, ZoRRoKiN, TheKar1zma, Corsair olduğu söylenmektedir. Türkiye’de siber güvenlik konusunda ofansif birçok saldırıda bulunmuştur. Saldırıları halen devam etmektedir.

 

AYYILDIZ TİM

Ayyıldız Hack Forum
Ayyıldız Hack Forum

Ayyıldız Tim 2002 yılında Yeni Zelanda’da kurulan ve Türkiye’de faaliyette olan, kendisini vatansever, milliyetçi ve Atatürkçü olarak tanımlayan Türk hacker grubudur. Bünyesinde birçok muhtelif grubu barındırır ve askerî rütbe sistemi vardır.

Ayyildiz TİM misyonu gereğince ;

Türkiye ye karşı internet üzerinden karşıt güçler tarafından yapılan ve yapılacak olan siber saldırılara karşı gönüllü olarak lobi faaliyeti sürdüren bir organizasyondur.

Ayyıldız Tim bu faaliyetlerinde, özellikle ülkemizi hedef alan ülke ve unsurları belirleyerek, planlanan veya yapılacak olan herhangi bir saldırıya karşı cevap vermeyi kendine görev edinmiştir. Saldırılarına halen devam etmektedir.

Turk Hacks

TürkHacks, yaklaşık olarak 2015 tarihinde faaliyete başlamış olan, DeepiMpaCt kod adlı hacker tarafından kurulan Atatürkçü düşünceyi benimsemiş bir hack grubudur. Karanlık Özgürlüktür sloganı ile faaliyet gösteren TurkHacks’ın başlıca amacı daha önce de belirttiğimiz çoğu grup gibi Siber Güvenlik Konusunda insanları eğitip onları sanal dünyaya karşı nasıl korunacakları hakkında eğitmektir. Fakat bu grup eğitimlerden daha çok free/warez yani lisansları kırılmış program ve script paylaşım platformu halindedir.

Turkz

TurkZ Hack Forum
TurkZ Hack Forum

Bu grup 2007 yılında kurulmuş olup misyonu aşağıda yer almaktadır. Herhangi bir kurucu yoktur ama kurucuların arasında DarkDevilz ismi yer almaktadır. Misyonu Ülkemiz ve Türk Cumhuriyetleri aleyhtarı eylem yapan kişilere gerekli cevabı vermektedirler. Turkz grubu aktif olarak saldırılarına devam etmektedir.

Bu yazımızda Türkiye’nin En Aktif 6 Hack Forumu olan siteleri gösterdik. Bir daha ki yazımızda görüşmek dileğiyle.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
admin
 • admin11 ay önce
 • @Mehmet Teşekkür ederiz.

Avatar
 • Mehmet11 ay önce
 • Haber sitesimi bu blog ? ama çok güzel içerikler tebrikler.