Sıradaki içerik:

Twitter Rusyada yavaşlatılmasına karşı açıklama yaptı!

e
sv

Türkiye’nin En Güncel Hack Haber Siteleri (2021)

13 Mart 2021 16:06
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiyenin En Güncel Hack Haber Siteleri! Merhaba sevgili siber basın okurları. Bugün sizlerle Türkiye’nin Hack Haber siteleri konusunda en güncel hack haberlerini paylaşan siteleri sizler için paylaşacağımız bu makalemizde Türkiye’nin En Güncel Hack Haber Sitelerini sizler için derleyeceğiz. Daha öcne de aşağıdaki ilgili makalede de 2020 yılına ait siteleri derlemiştik. Dilerseniz konuyu uzatmadan hemen 2021 yılının en güncel hack haber sitelerini sizinle paylaşalım.

Türkiyenin En Güncel Hack Haber Siteleri!

1-) Siber Basın

Siber Basın, 2019 yılında temelleri atılan, okurlarına siber dünyayı yakından takip etme fırsatı vermek, bilgilendirici konular ile sanal dünyaya hazırlık aşamasında gelişimlerini sağlamakta olanaklar sunmak ve yer altı dünyasının ufuklarını gün yüzüne daha çok ulaştırmak amacıyla belirli kişi veya kişiler tarafından açılmıştır.

Siber Basın, okurlarına siber dünya hakkında en doğru ve en güncel haberleri vermekle görevlidir. Hedefi Türkiye’nin en büyük siber güvenlik medyası haline gelmek, okurlarına en doğru haberleri eksiksiz ulaştırmak ve siber güvenlik alanında birçok makale ve video sunarak Türk ulusunu sanal dünya hakkında en gerçekçi örneklerle bilgilendirmektir.

2-) HackHaber.Site

Hackhaber.site 20.06.2020 tarihinde ‘Sasuke’ nickli kişi tarafından kurulmuş olup herhangi bir site/forum ile bağlantısı bulunmamaktadır. İçeriklerini tamamen özgün olarak yayınlanmaktadır. Tarafsız, bağımsız, güvenilir bir hack haber sitesidir. Sizlerin de bildiği üzere son yıllarda yaşanan hack haber sitelerinin birbirlerine karşı olumsuz tutumlarına, davranışlarına karşı kurulmuş olup özlenen eski haber ajanslarına geri dönme tutkusuyla açılmıştır.

Kalıcı, daimi olma yolunda yürüyerek ‘Hack Haber’ adı altında Türkiye’nin öncü Haber ajansı olma tutkusuyla hizmet verecektir. HackHaber.Site halen daha da varlığını sürdürmektedir.

3-) Siber Manşet

Sibermanset.com 2020 yılında hayata geçirilmiş bir projedir. Dünya da ve Türkiyede gündeme gelen hack haber teknoloji ve sosyal medya ile ilgili haberleri insanlara sunmaktadır. Sibermanset.com tarafsız haber ilkesiyle yola çıkıp sanal dünyada oluşan olayları  ve bir çok makale ile insanları bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır. Tarafsız bir haber sitesi olan sibermanset.com sanal dünyada olan olayları kendi anlatımıyla insanlara sunmaktadır.

Ayrıca siber manşet, daha önce yazarlığımızı başarı ile yapmış olan SpyWhite kurmuştur. Halen daha da varlığını sürdürmektedir. Kendisine başarılar diliyor ve destekliyoruz.

4-) Hacker Haber

HackerHaber.com Türk hack dünyasında olan gelişmeleri objektif bir şekilde kamuoyu ile paylaşmayı misyon edinmiş, hack haber dünyasındaki bilgi kirliliğine son vermeyi amaçlayan, hiçbir ekip veya site ile organik bağı bulunmayan, tarafsız ve bağımsız hack haber sitesidir. Halen daha da varlığını sürdürmektedir.

5-) H4cktimes

H4cktimes; adıyla müsemma bir siber güvenlik haber platformudur. H4cktimes’ın amacı; günlük, medyatik haberler yerine zengin araştırma yazıları ile Türkiye ve dünyanın siber güvenlik gündemini okuyucularla buluşturmaktır. Siber güvenliğin çeşitli alanlarında uzman yazar kadrosundan oluşan H4cktimes Ekibi, sektörün profesyonelleriyle yaptığı röportajlarla, bilgilendirici ve bilinçlendirici haberler ile fark oluşturmaktadır. Halen daha varlığını sürdürmektedir.

6-) HackPress (!)

Hack Press, siber güvenlik dünyasındaki gelişmelerden kullanıcıları haberdar etmek, siber dünyanın tehlikelerinden nasıl korunulması gerektiğini; açık ve anlaşılır bir üslupla içerikler yayınlayarak kullanıcılara aktarmak ve toplumda “siber güvenlik” kavramının yer tutmasını sağlamak amaçlarını, ilke edinen bir haber platformudur.

Hack Press, kalitenin; içerik çokluğuyla değil, açık ve anlaşılır içerikler üretmekten geçtiğini savunmaktadır ve bu bağlamda Hack Press, her daim belirli ilkeler çerçevesinde kaliteli içerikler üretmeyi amaçlamaktadır.

Bu haber sitesi yöneticilerin farklı alanlara yönelme isteği ile 2020 yılında yayın hayatına son vermiştir. Listemize eklenme nedeni döneminde aktif ve başarılı olmasıdır.

7-) HackNews.ORG

Hacknews.org Türkiyede artık ilgi odağı olmaktan çıkmış olan hack saldırılarını haberleştirmek için kurulmuştur. 5.11.2020 tarihi itibarıyla hack haberciliği sonlandırarak parodi (eğlence amaçlı) haberler ile yayın hayatına devam etmektedir. Web sitesinin yayın hayatının devamı şaibelidir. Nadir de olsa bir gün teknoloji & hack haberleri paylaşırken öbür taraftan asılsız ve parodi içerikler girmeye devam etmektedir. Bu sebeple listemize dahil edilmiştir.

Bugün sizlerle 2020 yılının en aktif hack haber sitelerini derledik. Bu listemiz gün geçtikçe yeni haber siteleri çıktıkça sitelerin başarı ve istikrar durumuna göre güncellenecektir. Bir başka konumuz olan Türkiyenin en aktif 6 hack forum sitesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli