Sıradaki içerik:

Bulut Güvenliği Tehdit Altında

e
sv

Twitch Nasıl Yayın Açılır?

14 Ağustos 2020 15:45
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitch canlı yayın nasıl açılır?

Twitch Nasıl Yayın Açılır? konusunu sizler için derledik. Ülkemizde son dönemlerde internet kullanımları epey artmıştır. Özellikle covid-19 virüsünün ülkemizi ve dünyamızı etkisi altına alması ile hepimiz evlerimizde kalmaya özen gösterdik. Evde kaldığımız bu süre zarflarında ise doğal olarak daha fazla internet kullandık.

Bu internet kullanımlarımızı hangi araçlar üzerinden yaptığımız kişiden kişiye değişiklik gösterir. Ama genel bir araştırma sonucu ülkemizde en çok kullanılan alanların youtube ve twitch olduğu tespit edilmiştir.

Peki pek çok kişi tarafından tercih edilen bu twitch uygulaması nedir? Ne amaç ile kurulmuştur ve kullanıcılarına ne gibi faydalar sağlar? Bütün bunları açıkladığımız bir yazı dizisi hazırladık. Dilerseniz detaylara geçelim. Twitch yayın açma nasıl bir bakalım.

Bir başka makale:  Twitch Hesabı Nasıl Açılır ve Dondurulur?

Twitch Nasıl Yayın Açılır?

Twitch bir canlı yayın uygulamasıdır. Bu canlı yayın uygulamasında hemen hemen her alanda canlı yayınlar açan yayıncılar bulunur. Ama daha çok e spor gibi alanlarda canlı yayınlar açılır. Bu uygulamada oyun canlı yayınları açan da pek çok kullanıcı vardır. Diğer sosyal medya platformları kadar kullanıcıya sahip olan ve adından çok söz ettiren bir uygulama olmuştur. Bu sitenin günlük ziyaretçi sayısı 30 40 milyona kadar çıkmaktadır.

Ayrıca bu uygulamada canlı oyun görüntülerini izleyicilerine sunan yayıncılar, kendi ses kayıtlarını da yayınlarına gömebilirler. ABD merkezli olan Twitch Türkçe dahil olmak üzere birçok dil hizmeti sunuyor ve global anlamda herkes istediği videoyu izleyebiliyor. Anlayacağınız, Türkiye’den bir izleyici Youtube’da olduğu gibi ABD’den çıkmış bir yayını izleyebiliyor.

Para Kazanmak Mümkün Müdür?

Evet bu uygulama üzerinden canlı yayın açarak geniş kitlelere ulaştığınızda para kazanmanız mümkündür. Bu uygulama üzerinden para kazanmak ülkemizde biraz daha zordur. Bağış sistemine dayalı olan bu para kazanma işlemi takipçileriniz size bağış yaptıkça size para kazandıracaktır. Ki bu da son derece zordur çünkü ülkemizde diğer kullanıcı ülkelere göre bağış oranı oldukça düşüktür. Bu durumda da dolaylı olarak bu uygulama üzerinden para kazanmak biraz daha zordur. Şimdi twitch uygulamasına nasıl kayıt olabiliriz ona geçelim. İşte o detaylar.

Hesap Açma Kayıt Dondurma ve Yayın Açma Hakkında

Twitch uygulaması son derece popüler hale geldiği için merak edilen sorulardan bir tanesi de hesap açma ve kayıt dondurmanın nasıl gerçekleşeceğidir. Öncelikle kullandığınız internet sağlayıcısına girerek arama sekmesine twich yazmanız gerekir. Çıkan sonuçlardan ilk sayfa tıklayarak açılan sayfadan bağlan ve katıl sekmesine tıklamalısınız. Daha sonra gerekli bilgileri doldurmanız sizlerin hesap oluşturması için yeterli olacaktır. Kayıt dondurmak için ise hesap ayarları kısmından hesap dondur sekmesine tıklamanız yeterlidir.

Yayın açma hakkında: uygulamayı aratarak ana sayfasına girin. Üyelik işlemlerinizi gösterilen adımlardaki gibi tek tek ve doğru bir şekilde tamamlayın. Daha sonra hesabınıza bir konu ve vizyon belirleyin. Canlı yayın saatlerinizi belirleyin ve duyurular yapın. Uygulamada kategoriler kısmında yayınlarınızın kurulumu sekmesine bastığınız anda yayın için gerekli ekrana yönlendirilmeniz yapılacaktır.

Twitch Nasıl Yayın Açılır? konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale: Twitch Takipçi Nasıl Arttırılır ? 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli