Sıradaki içerik:

Microsoft Windows 10 WiFi Hatası İçin Güncelleme Yayınladı

e
sv

Twitter Askıya Alınan Hesap Nasıl Kurtarılır?

54 okunma — 12 Şubat 2021 01:23
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter Askıya Alınan Hesap Nasıl Kurtarılır?

Twitter Askıya Alınan Hesap Nasıl Kurtarılır? konusunu sizler için derledik. Sahte hesap bilgileri kullanırsanız, spam gönderirseniz, başka hesapların kimliğine bürünürseniz veya taciz edici davranışlarda bulunursanız Twitter hesabınızı askıya alabilir.

Ayrıca, saldırıya uğradığınızı veya herhangi bir şekilde ele geçirildiğinizi düşünürlerse hesabınız askıya alınabilir. Twitter hesabını kurtarma şekliniz, hesabınızın askıya alınma nedenine bağlıdır. Twitter tarafından askıya alınan hesabınızı nasıl kurtaracağınızı sizler için derliyoruz. Twitter Askıya Alınan Hesap Nasıl Kurtarılır? konusuna bir bakalım.

Twitter Şüpheli Bir Nedenden Askıya Alınma ve Kurtarma

Twitter Askıya Alınan Hesap Nasıl Kurtarılır?

 1. Twitter’a giriş yapın. Twitter’da https://twitter.com veya mobil uygulamayı kullanarak oturum açabilirsiniz .
 2. Giriş yap’a  tıklayın veya dokunun. Hesabınızın ele geçirilmiş olabileceğinden şüpheleniliyorsa, hesabınızın kilitlendiğini bildiren bir mesaj görürsünüz. Telefon numaranızı, e-posta adresinizi veya diğer kişisel bilgilerinizi onaylamanız gerekecektir. Başlamak için Başlat’a tıklayın.
 3. Doğrula’ya tıklayın veya dokunun . Hesabınızı doğrulamak için kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekecek. Talimatları izleyin ve hesabınızla ilgili tüm soruları yanıtlayın.
 4. Telefon numaranızı veya e-posta adresinizi girin. Hesabınızla ilişkili telefon numarasını veya e-posta adresini girin. E-postanız aracılığıyla bir onay kodu veya talimat alacaksınız.
 5. Metin mesajlarınızı veya e-postanızı kontrol edin. Hesabınızla ilişkili telefon numarasını veya e-postayı girdikten sonra metin mesajlarınızı veya e-postanızı kontrol edin ve Twitter’dan yeni bir mesaj arayın. Mesaj, hesabınızın kilidini açmak için kullanabileceğiniz bir doğrulama kodu içermelidir. E-postayı bulamazsanız, önemsiz, spam, promosyon veya sosyal e-posta klasörlerinizi kontrol etmeniz gerekebilir.
 6. Onay kodunu giriniz. Metin mesajlarınızdan veya e-postanızdan doğrulama kodunu aldıktan sonra, doğrulama kodunu Twitter uygulamasına veya web sitesine girin.
 7. Click tuşuna basın. Bu, hesabınızın kilidini açacaktır.
 8. Twitter şifrenizi değiştirin . Hesabınız güvenlik nedeniyle askıya alınmışsa, hesabınızın kilidi açılır açılmaz şifrenizi değiştirmek isteyeceksiniz.

Kuralların İhlal Edilmesi Nedeniyle Askıya Alınırsa Kurtarma 

Twitter Askıya Alınan Hesap Nasıl Kurtarılır?

 1. Twitter’a giriş yapın. Twitter’a https://twitter.com adresinden veya mobil uygulamayı kullanarak giriş yapabilirsiniz . Hesabınız askıya alınmışsa, size hesabınızın kilitlendiğini veya bazı özelliklerin sınırlandırıldığını bildiren bir mesaj görmelisiniz.
 2. Başlat’a tıklayın veya dokunun . Bu, varsa hesabınızın kilidini açmanız gereken seçenekleri görüntüler. Bazı durumlarda Twitter, telefon numaranız veya e-posta adresiniz gibi bilgiler isteyebilir. Diğer durumlarda, size verebilecekleri tek seçenek, sınırlı bir durumda Twitter’a devam etmektir.
 3. Twitter’a Devam Et’e tıklayın veya dokunun . Bu, Twitter’a sınırlı bir durumda erişmenizi sağlar. Tweetleme, yeniden tweetleme veya beğenme gibi belirli özellikler askıya alınabilir. Sadece takipçilerinizin geçmiş tweetlerinizi görmesine izin verilecektir. Hesabınızı doğrulama seçeneğiniz varsa, o seçeneğe tıkladığınız dan veya dokunduğunuz dan emin olun. Hesabınızı doğrulamadan Twitter’a devam ederseniz, geri dönüp hesabınızı doğrulayamazsınız.
 4. Yasaklanmış tüm tweet’leri ve yeniden tweet’leri kaldırın. Twitter hesabınıza sınırlı bir durumda erişebiliyorsanız, Twitter’ın kurallarını ihlal eden tüm tweet’leri ve yeniden tweet’leri sildiğinizden emin olun.
 5. Bir web tarayıcısında https://help.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended adresine gidin . Hesabınızın yanlışlıkla veya haksız bir şekilde askıya alındığını düşünüyorsanız, itirazda bulunmak için bu web sayfasındaki formu kullanabilirsiniz. Formu doldurmadan önce Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekebilir. Giriş yapmanız gerekiyorsa, sağ üst köşedeki Giriş Yap’a tıklayın ve giriş yapmak için Twitter kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.
 6. Bir soru seçin. “Bu soru nerede yaşıyorsunuz?” İfadesinin yanındaki açılır menüyü kullanın. Yaşadığınız soruna en çok uyan nedeni seçmek için.
 7. Sorunun bir açıklamasını yazın. Sorunu açıklamak için “Sorunun açıklaması” nın yanındaki alanı kullanın. Twitter kurallarını neden ihlal etmediğinizi veya hesabınızın askıya alınmasını geri alma konusunda nasıl zorluklar yaşadığınızı açıklamak için bunu kullanın. Mümkün olduğunca kibar olun.
 8. Tam adınızı yazın. Tam adınızı girmek için “Tam ad” ın yanındaki satırı kullanın.
 9. Kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi doğrulayın. E-postanız ve Twitter kullanıcı adınız otomatik olarak doldurulacaktır. Doğru olduklarını doğrulayın. Girdiğiniz e-posta adresi, Twitter’ın sizinle iletişim kuracağı adres.
 10. Bir telefon numarası girin (isteğe bağlı). Dilerseniz bir telefon numarası girme seçeneğiniz de vardır.
 11. Formu gönderin. Formu doldurduktan sonra, göndermek için düğmeye tıklayın. Twitter, hesabınız hakkında bir karar verdiğinde sizinle e-posta yoluyla iletişime geçecektir. Yalnızca bir kez itirazda bulunmanız gerekir.

Twitter Askıya Alınan Hesap Nasıl Kurtarılır? konusunu sizler için derledik  Umarım twitter askıya alınan hesap kurtarma makalemiz sizlere faydalı olmuştur.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli