e
sv

Twitter Nasıl Video İndirilir?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter video İndirme ?

Twitter özellikle son dönemlerde yıldızı çok parlayan ve herkes tarafından kullanılmaya başlanan bir sosyal medya aracıdır. Ülkemizde özellikle 2015 yılından sonra büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olmuş bir uygulamadır. Bu uygulama 280 kelimelik twit adı verilen iletiler atmamızı sağlar. Aynı zamanda çeşitli fotoğraf ve video yüklemesi de yapabilmekteyiz. Twitter uygulamasında direkt mesaj adı verilen bir DM kutusu bulunur.

Bu DM kutusunda isterseniz sadece karşılıklı olarak takip ettiğiniz ve sizi takip eden kişiler ile konuşabilirsiniz. Ancak yine isteğinize bağlı olarak sizin takip etmediğiniz ya da sizi takip etmeyen kişiler ile de DM alıp verebilirsiniz. Bu uygulamada pek çok ünlü kişinin de hesabı bulunur. Bu ünlü kişilerin hesaplarını arama çubuğundan arayarak bulup takip edebilirsiniz. Ayrıca kendi arkadaşlarınızı da bu arama çubuğundan bulup arama yapabilirsiniz.

Bu sitenin en güzel özelliklerinden biri de kendi isminiz ile hesap açma zorunluluğunuzun olmamasıdır. Nick name adı verilen bu uygulama ile dilediğiniz kullanıcı adını alabilirsiniz.

Nasıl Kayıt Olurum?

Herhangi bir internet sağlayıcısına twitter yazarak açılan sayfadan kayıt ol sekmesine basıyoruz. Bu kayıt işlemini gerekli bilgileri tamamlayarak sağlarsınız. E postanıza gelecek olan bir onay mesajının ardından hesabınız aktif hale gelecektir. Hesabınız aktif hale geldikten sonra bir klasik olarak profil fotoğrafınızda yumurta sembolü bulunur. Hemen profil ayarları profili düzenle kısmında resminizi yüklemeniz yeterlidir.

En Çok Kullanılan Ülkeler

Twitter uygulaması bazı ülkelerde oldukça popülerdir. Bir sosyal medya hizmeti olan bu uygulama Nisan 2019’daki rakamlara göre 49,45 milyon aktif kullanıcısıyla ABD’de oldukça popüler. Bu sayıyı 38,35 milyon kullanıcısıyla Japonya ve ardından 14,1 milyon kullanıcıyla Birleşik Krallık izliyor. Sıralamayı Suudi Arabistan, Rusya ve Brezilya takip etmektedir.

Ülkemizde ise kaç milyon kullanıcısı var? sorusunun cevabına gelecek olursak listede 7. sırada 8,56 milyon kullanıcı sayısıyla Türkiye var. Bu rakam azımsanmayacak kadar fazladır.

E Posta Adresimizi Nasıl Öğrenebiliriz?

Twitter üzerinden kayıt olduğumuz e posta adresini öğrenmek çok kolaydır. Hesap ayarlarına girerek geçerli e posta adresinizi anında öğrenebilirsiniz.

Kullanım Amacı

Ülkemizde insanlar daha çok gündemi takip etme sosyal medya algısı oluşturma pek çok kampanyaya destek verme ve seslerini duyurma amaçları ile bu uygulamayı kullanırlar. Uygulama üzerinde bulunan retweet uygulaması ile sizin fikirlerinize uyan başka insanların twitlerini kendi sayfanızda kullanıcı isimleri ile beraber paylaşabilirsiniz. Güzel bir fikir alışverişi ve haber alma uygulaması olan bu uygulama geniş kitleler tarafından tercih ediliyor.

Nasıl Takipçi Kazanılır?

Twitter üzerinden geniş takipçi kitlesine erişmek isteyenlerin yapmaları gereken bazı adımlar bulunur.

 • Düzenli aralıklar ile post ve twit atmak
 • Düzenli aralıklar ile etkileşim halinde olmak
 • Düzenli aralıklar ile aktif hesapları takip etmek ve beğeniler yapmak.
 • Özgün içerikler bulmak.
 • Özgün içeriklerinizi güzel pazarlayarak geniş kitlelere ulaşmak.
Nasıl Video İndirilir?

Bu uygulamada video ve fotoğraf indirmek oldukça kolaydır. Paylaşılan postu açıp üstte bulunan üç noktaya tıklayarak kaydet dediğiniz anda Twitter uygulamanızdan bu videolar inecektir.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli