Sıradaki içerik:

Ratchet & Clank Rift Apart Çıkış Tarihi ve Daha Fazlası

e
sv

Ücretsiz İnstagram Takipçi Arttırma Yolları 2021

61 okunma — 12 Şubat 2021 16:56
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ücretsiz instagram takipçi arttırma

Ücretsiz instagram takipçi arttırma yollarını öğrenmek ister misiniz? İlk ipucu: ilgili kullanıcıları takip edin. Bunu yaptığınızda, profilinize bakmaları için iyi bir şans var.

Instagram’ı etkili bir şekilde kullanmak için, sağlam bir Instagram takipçileri tabanı oluşturmanız gerekir. Ancak markaların bunu tam olarak nasıl gerçekleştireceklerini anlamaları zor olabilir.

Takipçi satın almak veya bot kullanmak gibi kısayolların günleri geride kaldı. Bu hileler takipçi sayınızı kısa bir süreliğine artırabilir, ancak uzun vadede size herhangi bir fayda sağlamazlar.

Çünkü gerçekten değerli olan tek Instagram takipçileri, markanızı önemseyen ve onunla etkileşim kuran gerçek insanlardır. Yanlış bir takipçi sayısı egonuzu artırabilir, ancak Instagram stratejinize yardımcı olmaz .

Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki herhangi bir ipucuna tıklayın veya Instagram’da ücretsiz takipçi arttırma yollarının tam listesi için makalemizi okumaya devam edin.

Herşeye başlamadan önce instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın.

Instagram’da  Takipçi nasıl arttırılır? 

1. Instagram stratejiniz olsun

Herhangi bir sosyal ağı etkili bir şekilde kullanmak için net bir plana ihtiyacınız var .

Daha fazla Instagram takipçisi edinmek, başlamak için harika bir hedef. Ancak takipçiler tek başına size başarılı bir Instagram hesabı vermez . Takipçi kazanmak, iş stratejinize ve sosyal pazarlama hedeflerinize bağlanan daha büyük bir planın parçası olmalıdır.

Neden daha fazla Instagram takipçisi istediğinizi düşünün. Gerçekten neyi başarmayı umuyorsunuz?

 • marka bilinirliğini artırmak
 • ürün satışlarını artırmak
 • web sitenize trafik çekmek.

Bu iş odaklı hedeflere odaklanmak, Instagram hesabınızın tutarlı kalmasına yardımcı olacaktır. Yeni profil ziyaretçilerine hitap eden çekici bir marka hikayesi anlatmanıza ve sadık bir takipçi oluşturmanıza (ve tutmanıza) yardımcı olacaktır.

2. Hedef kitlenizi belirleyin

Kime ulaşmaya çalıştığınız hakkında kendinize bazı sorular sorun :

 • Kaç yaşındalar?
 • Nerede yaşıyorlar?
 • Hangi meslekteler?
 • Instagram’ı ne zaman ve nasıl kullanıyorlar?
 • Sorunları ve zorlukları nelerdir?

Bu soruları yanıtlamak, Instagram’da sizi takip etme olasılığı en yüksek olan kişilere ulaşmak için doğru Instagram içeriğini oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, hedef kitlenizin ihtiyaçlarına odaklanmanızı sağlar, böylece uzun vadede sizi takip etmeye devam etmelerini sağlayacak içeriği tutarlı bir şekilde sunabilirsiniz.

3. Tutarlı bir marka oluşturun

Belki ürününüzün nasıl yapıldığını göstererek merakı gidermek istersiniz. Veya markanızı insancıllaştırmak için bir çalışanın bakış açısını paylaşın. Markanızı arzu uyandıran bir şekilde konumlandırmak istiyorsanız, müşterilerinizin yaşam tarzını veya başarılarını sergilemeyi deneyebilirsiniz.

Neyi başarmak istediğiniz önemli değil, tutarlı bir marka kişiliği ve görünümü sürdürmek önemlidir.

Gönderileriniz bir bakışta kolayca tanınabilmelidir. Instagram ızgaranızı tek bir uyumlu birim olarak düşünün. Ana yayınınızın görünümüne ve hissine tam olarak uymayan içerikleri paylaşmak için her zaman Instagram Hikayelerini kullanabilirsiniz.

4. Aramalarda görünmek için etiketler kullanın

İnsanlar sizi Instagram’da takip edebilmeden önce sizi bulmaları gerekiyor. Instagram’daki pek çok metin aranabilir değil. Aslında, Instagram’da yalnızca iki alan arama sonuçlarına katkıda bulunur: ad ve kullanıcı adı.

Kullanıcı adınız Instagram tanıtıcınızdır. Diğer sosyal ağlarda kullandığınız kullanım şekliyle tutarlı hale getirmek iyi bir fikirdir, çünkü bu aynı zamanda insanların sizi bulmasını da kolaylaştırır. Markanızı ararken insanların muhtemelen kullanacağı marka adınızı veya adınızın bir varyasyonunu kullanın.

Adınız 30 karaktere kadar istediğiniz herhangi bir şey olabilir. Anahtar kelime doldurma hiçbir zaman iyi bir fikir değildir, ancak aramaya dayalı olarak keşfedilebilirliği artırmak için en alakalı anahtar kelimenizi ad alanına eklemek yararlı olabilir.

5. Yeni kullanıcılara ulaşmak için ilgili hashtag’leri kullanın

Az önce Instagram gönderilerinizin metninin aranamayacağını söyledik. Ancak hashtag’ler Instagram aramasında görünüyor. Bu, hashtag’leri dikkatlice kullanmanın Instagram’da ücretsiz takipçi edinmenin iyi bir yolu olabileceği anlamına gelir .

İlgili hashtag’lerin dahil edilmesi, insanların bir aramadan sonra veya başka bir ilgili gönderiden bir hashtag’e tıkladıktan sonra içeriğinizi bulmalarına yardımcı olabilir. Instagram kullanıcıları da hashtag’leri takip edebilir, böylece hashtagli içeriğiniz, hesabınızı henüz takip etmeyen kişilerin akışlarında görünebilir.

Bir Instagram gönderisine en fazla 30 hashtag ekleyebilirsiniz, ancak hashtag’ler genellikle nicelikten ziyade kaliteye göre daha etkilidir. Belirli hesabınız için kaç hashtag’in en iyi sonucu verdiğini öğrenmek için biraz deney yapın.

#takipet, #takibetakip veya #followme gibi hashtag hilelerinden kaçının. Bunlar size takipçileriniz de geçici bir artış sağlayabilir. Ancak muhtemelen botlar veya yalnızca geri izlenmekle ilgilenen insanlar olacaklar. Ve bu, Instagram’da anlamlı, etkileşimli bir topluluk oluşturmanıza yardımcı olmaz.

6. Harika bir biyografi ve profil oluşturun

Ücretsiz instagram takipçi arttırma için Instagram iş profili ziyaretlerinin üçte ikisi takipçi olmayanlardan geliyor . Bu yeni ziyaretçilerin tümü potansiyel yeni ücretsiz instagram takipçileridir – ancak yalnızca biyografiniz ve profiliniz onları takip düğmesine tıklamaya ikna ederse. Profiliniz belirsiz, eksik veya çekici değilse bunu yapmazlar.

Yukarıda belirtilen ad ve kullanıcı adı alanlarına ek olarak, profiliniz web sitenizi (tıklanabilir bir bağlantı) ve biyografinizi içerir.

Marka kimliğinizi iletmek ve yeni ziyaretçilere neden sizi takip etmeleri gerektiğini göstermek için biyografinizdeki 150 karakterden en iyi şekilde yararlanın.

Profesyonel bir hesabınız varsa (işletme veya yaratıcı), profilinize iletişim bilgileriniz, iş türünüz ve konumunuz gibi ek ayrıntılar da ekleyebilirsiniz. Yeni ziyaretçilere takip etmeye karar vermeleri gereken tüm bilgileri vermek için işinizle ilgili tüm alanlardan yararlanın.

7. İlgi çekici, yüksek kaliteli içerik paylaşın

Bu, bahsetmek için çok açık görünebilir, ancak aslında Instagram’da nasıl takipçi edinileceğini düşünürken kritik bir nokta. Instagram hesabınızdaki her gönderinin yüksek kaliteli ve görsel olarak ilgi çekici olması gerekir.

Yeni bir kullanıcı profilinizi ziyaret ettiğinde, içerik onun daha fazlasını görmek istemesini sağlamalıdır. Yeni bir ziyaretçiye Takip Et’i tıklaması için ilham veren şey daha fazlasını istemektir.

Harika içerik ayrıca insanları gönderilerinizi beğenmeye, yorum yapmaya ve paylaşmaya teşvik eder. Bu etkileşim size Instagram algoritması desteği verir ve daha fazla erişim ve yeni takipçiler edinmenize yardımcı olur.

Ve tabii ki, sürekli olarak harika içerikler yayınlamak, Instagram takipçilerinizin takipçi kalmasını sağlar.

8. Etkileyici başlıklar yazın

Ücretsiz instagram takipçi kasma yollarından biri ise instagram görsel bir platform olmasına rağmen, daha fazla erişim ve etkileşim elde etmenize yardımcı olmak için harika Instagram başlıkları yazmak büyük bir rol oynar. Ve daha önce gördüğünüz gibi, erişim ve katılım, ücretsiz instagram takipçilerini çekmede temel faktörlerdir.

Akılda tutulması gereken bazı önemli stratejiler şunlardır:

 • En önemli kelimeleri öne koyun. Başlık 125 karakterden uzunsa, kullanıcıların her şeyi görmek için “daha fazla” seçeneğine dokunması gerekecektir. Bu ekstra dokunuşa ilham vermek için bu ilk sözcüklerden en iyi şekilde yararlanın.
 • Bir soru sor. Bu, izleyicilerinizin yorum bırakmasını kolaylaştırır. Bu etkileşim, hesabınızın daha fazla kişi tarafından görülmesine yardımcı olacaktır.
 • Emojiyi dene. Emoji, okuyucunun dikkatini çekmeye yardımcı olabilir ve bu görsel sosyal ağdaki çoğu hesap türü için uygundur.
 • Farklı altyazı uzunluklarını deneyin. Instagram, 2.200 karaktere kadar uzun biçimli altyazılara izin verir, böylece yayınınız garanti ediyorsa, derinlemesine bir hikaye anlatımını test edebilirsiniz. Ultra kısa altyazılar, görseller kendi adına konuştuğunda da çok etkili olabilir.

9. En iyi yorumlarınızı sabitleyin

Ücretsiz instagram takipçi kasma yolları arasında, en yeni Instagram özelliklerinden biri, her gönderi için üç adede kadar yorumu sabitleyebilme yeteneğidir.

İnstagramda nasıl daha fazla takipçi edineceğinize dair planınızın bir parçası olarak bu yeni özelliği kullanmanın birkaç yolu vardır.

Bir seçenek, yorumlarda hikayeye devam ederek başlığınızı maksimum 2.200 karakterin ötesine genişletmek için sabitlenmiş yorumları kullanmaktır. Bu, bazı hesaplar için uygun olabilecek daha ayrıntılı ve derinlemesine hikaye anlatımı yapmanızı sağlar.

Diğer bir seçenek de, özellikle çok fazla etkileşim yaratıyorlarsa, diğer kullanıcılardan gelen favori yorumlarınızı sabitlemektir.

Bu yeni özelliği hangi şekilde kullanırsanız kullanın, gönderilerinizdeki sohbeti yönetmenize, daha fazla etkileşim ve bağlantı fırsatı yaratmanıza yardımcı olabilir.

10. Instagram hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarında tanıtın

İnstagramda ücretsiz takipçi edinmenin en önemli yolu, insanların sizi bulmasını kolaylaştırmaktır.

Instagram profiliniz kolayca keşfedilebilir olmalıdır. Başka bir sosyal ağda zaten bir takipçi oluşturduysanız, bu hayranların Instagram hesabınızı bilmesini sağlayın.

Instagram profilinize bir bağlantı paylaşın ve mevcut sosyal takipçilerinize kontrol etmeleri için bir neden verin. (Instagram’a özel kupon kodu, etkinlik veya yarışma gibi.)

Instagram hesabınızı yeni başlatıyorsanız, hesabı başka bir yerde tanıtmadan önce bazı içerikler yayınladığınızdan emin olun. En az 12 gönderi hedefleyin.

Diğer sosyal kanallarınızdaki en iyi Instagram gönderilerinizden bazılarını da vurgulayabilirsiniz. Facebook, Twitter ve diğer sosyal takipçilerinizin daha fazlasının sizi Instagram’da bulmasını ve takip etmesini sağlamak için bu gönderileri ücretli reklamlarla artırmayı düşünün.

11. Eğer bir siteniz var ise instagram hesabınızı orada paylaşın

Ücretsiz instagram takipçi arttırma için, Bu blogda zaten bazı gömülü Instagram gönderileri gördünüz. Gömülü her gönderi tıklanabilir ve kullanıcıların doğrudan ilgili gönderiye veya Instagram profiline gitmesine olanak sağlar.

Bu, kendi Instagram gönderilerinizi blogunuza yerleştirmeyi Instagram içeriğinizi sergilemek ve Instagram profilinize trafik çekmek için kolay bir yol haline getirir. Ve daha önce tartıştığımız gibi, Instagram profilinize gelen her yeni ziyaretçi potansiyel bir yeni Instagram takipçisidir.

Blogunuzda fotoğraflar, çizelgeler veya infografikler gibi görsel içeriği her paylaştığınızda, bunun yerine bu içerikle bir Instagram gönderisi yerleştirme fırsatı vardır.

12. Yeniden paylaşılması gereken içeriği yayınlayın

Kendi blog gönderilerinizi göstermeye yardımcı olabilecek içeriği düşünürken, diğer insanların da paylaşmak isteyebileceği içerikleri düşünün.

İnsanlar iyi bir bilgi grafiği paylaşmayı severler, bu yüzden bu iyi bir seçenek olabilir. Birisi Instagram gönderilerinizi bloglarına yerleştirirse, yepyeni bir potansiyel takipçi kitlesine maruz kalırsınız.

Ayrıca, insanların Instagram Hikayelerinde yeniden paylaşmak isteyecekleri içerik oluşturmayı da düşünün. Bir Hikayedeki ana yayın gönderilerinizi herkes yeniden paylaşabilir. Yine, bu tıklanabilir, böylece daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes orijinal gönderinize tıklayabilir. Erişiminizi yeni kitlelere ve potansiyel yeni takipçilere genişletmenin başka bir kolay yolu.

13. Instagram hesabınızı diğer iletişimlerde paylaşın

Ücretsiz instagram takipçi arttırma için, Instagram hesabınızı paylaşırken sosyal kanallarınızın ötesinde düşünün.

Web sitenizde, e-posta imzanızda ve çevrimiçi haber bültenlerinizde Instagram hesabınıza bağladığınızdan emin olun. Bağlantının büyük olması gerekmez: küçük bir Instagram simgesi kullanabilirsiniz .

Yeni bir Instagram hesabını tanıtıyorsanız, bazı muhteşem gönderileri vurgulayan hızlı bir e-posta patlaması, ücretsiz Instagram takipçilerini hızlı bir şekilde edinmenin harika bir yoludur.

Çevrimdışı malzemelerinizi de unutmayın. Bardak altlıkları, posterler, paketleme fişleri, kartvizitler ve ambalajların tümü, hesabınıza daha fazla ücretsiz Instagram takipçisi çekmenin basit bir yolu olan Instagram kimliğinizi paylaşmak için potansiyel yerlerdir.

İnstagram e-posta adresi nasıl bulunur ? konumuzada göz atabilirsiniz.

14. Instagram isim etiketini kullanın

Ücretsiz instagram takipçi arttırma için instagram isim etiketiniz, Instagram kullanıcılarının sizi anında takip etmesini sağlayan taranabilir bir koddur. Daha önce çevrimdışı iletişim materyallerinin bile Instagram hesabınızı tanıtma şansı sunduğunu söylemiştik. Instagram isim etiketi, hesabınızı paketleme fişleri, tabelalar ve ürün ambalajları gibi çevrimdışı materyallerde tanıtmanın kolay ve etkili bir yoludur.

İsim etiketiniz, ağ oluşturma etkinliklerinde ve konferanslarda gerçek zamanlı olarak yeni takipçiler edinmenin harika bir yoludur. Yüz yüze bağlandığınız kişiler, tanıtıcınızı yazmak zorunda kalmadan sizi takip etmek için kodunuzu tarayabilir. Kolay erişim için yazdırmayı ve isim kartı tutucunuza yerleştirmeyi deneyin.

Instagram profilinizin sağ üst köşesindeki üç çizgi simgesine dokunup Ad Etiketini seçerek Instagram ad etiketinizi bulun.

15. Öne çıkmayı hedefleyin

Ücretsiz instagram takipçi arttırma için özellik hesapları, diğer kullanıcıların içeriğini bir hashtag veya etiketlemeye dayalı olarak düzenleyen ve yeniden paylaşan Instagram hesaplarıdır. Bu hesaplardan bazılarının çok sayıda takipçisi var ve gönderilerinizden birini (tanıtıcınızla birlikte) paylaşmaları, size yeni bir Instagram takipçisi akışı gönderebilir.

Instagram’daki hemen hemen her niş ve ilgi alanı için bir özellik hesabı var. İpucu 5’te önerildiği gibi, hashtag araştırmanızı yaparken bunları ortaya çıkarmaya başlayacaksınız. Bazıları oldukça spesifik olabilir.

16. Keşfedin sekmesini hedefleyin

Ücretsiz instagram takipçi arttırma için, Keşfet sekmesi, Instagram uygulamasının altındaki büyüteç simgesine tıkladığınızda gördüğünüz şeydir. Instagram’a göre , “henüz takip etmediğiniz hesaplardan beğenebileceğiniz fotoğraf ve videoları bulabileceğiniz yer burası.”

Keşfet sekmesinde Instagram gönderileri, Hikayeler ve IGTV bulunur. Kullanıcılar önce algoritma tarafından seçilen bir içerik ızgarasını görürler. Ardından, ekranın üst kısmındaki konu kanallarını kullanarak belirli içerik konularına daha derin dalma seçeneğine sahipler.

Instagram hesaplarının yarısı her ay Keşfet’i ziyaret ediyor. Bu, kitlesini büyütmek isteyen markalar için büyük bir fırsat.

Ayrıca, bir reklam yerleşimi olarak Keşfedin’i seçerek Keşfet feed’ine girmek için ödeme yapabilirsiniz.

17. Konumunuzu etiketleyin

Ücretsiz instagram takipçi arttırma için, Gönderinizde veya Hikayenizde net bir konum öğesi olduğunda, bir konum etiketi eklemeye değer. İnsanların içeriğinizi Instagram’da bulmasının bir daha kolay yolu.

İşletmenizin fiziksel bir yeri varsa, onu etiketlediğinizden emin olun ve müşterileri aynısını yapmaya teşvik edin. Kullanıcılar daha sonra o konuma tıklayabilir ve mağazanızdan, restoranınızdan veya ofisinizden gönderilen tüm fotoğrafları ve Hikayeleri görebilir. Bu, markanızı (ve Instagram hesabınızı) daha fazla kişiye göstermenize yardımcı olabilir.

Bir konferanstan veya etkinlikten gönderi yayınlıyorsanız, konumunuzu eklemek diğer katılımcılarla bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir ve hesabınızı yüksek oranda hedeflenmiş yeni potansiyel Instagram takipçileri grubuna maruz bırakabilir.

18. İlgili kullanıcıları etiketleyin

Ücretsiz instagram takipçi kasma için, Fotoğraflarınızda yer alan Instagram kullanıcılarını başlığınızda @ -bahsetme ile veya gönderi içindeki Instagram’ın etiketleme işlevini kullanarak etiketleyebilirsiniz. Her iki durumda da, bunu yaptığınızda bir bildirim alacaklar.

Birini etiketlemek, onları gönderiye katılmaya ve onu takipçileriyle paylaşmaya teşvik eder. Gönderiniz ayrıca Instagram profillerinin Etiketlenen sekmesinde de görünecektir.

Ayrıca Instagram Hikayelerinizde ilgili kullanıcıları etiketleyebilirsiniz. Ardından, içeriği kendi Hikayeleri ile yalnızca birkaç dokunuşla yeniden paylaşabilirler. Bunu yaparlarsa, Hikayelerini görüntüleyen herkes kullanıcı adınızı görür ve hesabınıza tıklayabilir.

Yalnızca ilgili kullanıcıları etiketlemeniz gerektiğini söylediğimizi fark edeceksiniz. Birini sırf dikkatini çekmek için etiketlemek harika bir fikir değil. Yalnızca fotoğrafınızda öne çıkan veya yayınınızın içeriğiyle alakalı olanları etiketleyin.

Etiketlenecek potansiyel olarak alakalı bazı kullanıcılar şunları içerebilir:

 • Müşteriler
 • Tedarikçiler
 • Diğer ilgili işletmeler
 • Meslektaşlar veya çalışanlar
 • Size bir beceri öğreten veya gönderide paylaştığınız bir şeyden bahseden biri
 • Fotoğrafta görünen herkes

19. Başkalarını sizi etiketlemeye teşvik edin

Ücretsiz instagram takipçi arttırma  için, Instagram hesabınızı yeni bir kitleye tanıtmanın bir başka yolu, diğer Instagram kullanıcılarından sizi etiketlemelerini istemektir. Bir gönderide sizi etiketlediklerinde, izleyicileri sizin adınızı görür ve daha fazla bilgi edinmek isterlerse üzerine tıklayabilirler.

Biyografiniz, insanlardan sizi Instagram’da etiketlemelerini istemek için harika bir yerdir.

20. İlgili hesapları takip edin

Instagram gönderisindeki kişileri yalnızca içerik onlarla doğrudan alakalı olduğunda etiketlemelisiniz. Ama sevdiğin herkesi takip edebilirsin. Ve Instagram’da bir kullanıcıyı takip ettiğinizde, yayınınıza göz atmaları için büyük bir şans var.

Feed’iniz ilgi alanlarıyla alakalı çekici içerikle doluysa, iyiliğini karşılama olasılıkları yüksektir.Hesabınızla , markanızla alakalı sohbetleri bulmanın harika bir yoludur.  Bu en iyi kullanıcıların takipçilerini takip etmek de harika bir fikir.

Instagram’ın “Sizin İçin Önerilen” bölümü de takip edilecek ilgili hesapları bulmak için harika bir kaynak. Bu, gönderiler arasında veya bir bilgisayardaki ekranın sağ tarafında akışınızda görünür.

Profilinize gidip ardından sağ üstteki üç çubuğu ve Kişileri Keşfet’i tıklayarak da Instagram’ın önerilerine erişebilirsiniz. Burada, algoritmaya göre sizin için seçilen popüler Instagram hesaplarının bir listesini de bulacaksınız.

Ancak çok fazla hesabı çok hızlı takip etmemeniz gerektiğini unutmayın. Takipçi oranınız güvenilirlik için önemlidir. Takipçi oranınız, takip ettiğiniz kişi sayısına kıyasla sizi takip edenlerin sayısıdır.

Ve sadece dikkatlerini çekmek için insanları takip ettiğiniz oyunu oynamayın, ardından sizi takip ettikten sonra takibi bırakın. Bu, gerçekten sarsıntılı bir hareket olduğu için Instagram itibarınız için iyi değil.

21. Mevcut topluluklarla etkileşim kurun

Tüm sosyal medya ağları gibi Instagram da içinde inşa edilen topluluklarla ilgilidir. Bu topluluklarla etkileşim kurmak istiyorsunuz.

Topluluğunuzdaki diğer güvenilir kullanıcıların içeriğini beğenerek, yorumlayarak ve paylaşarak katılın. Botlardan geliyormuş gibi görünen genel yorumlardan (“Harika yayın!” Gibi) kaçının.

Bu, dikkatleri (ve potansiyel yeni takipçileri) iki şekilde çekmeye yardımcı olur:

 1. Kişiler, gönderilerini beğendiğinizde ve yorum yaptığınızda bildirim alır ve iyiliğini geri vermek için profilinize göz atabilir.
 2. Diğer kişiler yorumlarınızı görecek ve onları düşünceli veya ilgi çekici bulurlarsa profilinize bakabilirler.

22. Aynı işi yapan kişilerle çalışın

İşte Instagram’da nasıl daha fazla takipçi kazanacağını düşünen herkes için önemli bir istatistik: Tüketicilerin % 60’ı , güvendikleri bir influencer tarafından tanıtıldığını gördükten sonra Instagram’da bir markayı takip edeceklerini söylüyor.

23. Diğer markalarla işbirliği yapın

Ücretsiz instagram takipçi arttırma için instagram’da birlikte çalışmanın bir yolu olup olmadığını görmek için diğer markalara ulaşmaktan korkmayın. Doğru işbirliği türü, dahil olan herkesin daha fazla Instagram takipçisi edinmesine yardımcı olabilir.

Yerel bir iş geliştirme derneği veya alışveriş bölgesi gibi başka yollarla zaten işbirliği yaptığınız markalar veya diğer işletmeleri düşünün. Instagram’da birlikte nasıl çalışabilirsiniz?

24. Instagram Hikayelerini İzleyin

Basitçe söylemek gerekirse, daha fazla Instagram takipçisi istiyorsanız, Instagram Hikayeleri kullanmanız gerekir. Yarım milyar Instagram hesabı her gün Hikayeler kullanıyor ve en çok görüntülenen hikayelerin% 45’i işletmelerden geliyor

Hikayeleri kullanan kişiler oldukça etkileşimlidir. Instagram’a göre, üç hikayeden biri doğrudan mesajla sonuçlanıyor.

Hikayelerinizdeki hashtag ve konum özelliklerini, sizi henüz takip etmeyen insanlara ifşa etmek için kullanın. Bu, Instagram’da ücretsiz olarak takipçi edinmenin hala yeterince kullanılmayan bir yoludur.

25. Etkileşim özelliklerini kullanın

Instagram Hikayeleri, anket, soru ve sohbet çıkartmaları gibi kullanıcıların katılımını sağlamak için birçok etkileşimli özellik sunar.

Anket çıkartmaları , bu özellik için Instagram’ın beta kampanyalarıHootsuitenın % 90’ında üç saniyelik video görüntülemelerini artırdı.

Kullanıcılar bir hashtag veya konum sayfasından Hikayenize rastlarsa, bu anında etkileşim fırsatı, sizi takip ederek markanız hakkında daha fazla bilgi edinmek istemelerini sağlamanın harika bir yoludur.

26. Önemli Hikayelerden en iyi şekilde yararlanın

Öne çıkan hikayeler, markanızı profilinizi ziyaret eden kişilere tanıtma fırsatı verir. Yeni ziyaretçilere tam olarak neden Takip Et’i tıklamaları gerektiğini göstermek için bu önemli bilgileri ve içeriği bolca paketleyin.

Büyük yararlanın öne çıkanlar üzerindeki kapak fotoğrafları da.

27. Instagram Live işbirliğini deneyin

Ücretsiz instagram takipçi arttırma

Instagram, sosyal medyada büyümeye devam eden bir trend olan canlı videodan yararlanmak için mükemmel bir yer. Sorular ve yorumlar gibi etkileşimli özellikler sayesinde, izleyicilerle gerçek zamanlı olarak etkileşim kurabilir ve erişiminizi artırmanıza yardımcı olabilecek daha fazla değerli etkileşim yaratabilirsiniz.

Markanızın Hikayesinde canlı videolar görünür. Canlı video bittiğinde, videonun kaybolmasına izin verebilir, Hikayenizde 24 saat boyunca tekrar oynatılmasını seçebilir veya IGTV’ye ekleyebilirsiniz. Kullanıcılar takip ettikleri bir hesap canlı yayına başladığında bilgilendirilir, bu nedenle canlı bir video gerçekten dikkat çeker.

Canlı videonuzu yepyeni bir izleyici kitlesinin önüne çıkarmak için, canlı bir videoyu sektörünüzdeki başka biriyle birlikte barındırmak için “Bir arkadaşınızla canlı yayınlayın” seçeneğini kullanın. Diğer kişiden bir Canlı video sunmasını isteyin, ardından sizi misafir olarak davet edin. İkiniz bölünmüş bir ekranda görünecek ve sizi tüm takipçileriyle tanıştıracaksınız.

COVID-19 çağında, Instagrammers bu özelliği yaratıcı bir şekilde mini talkshowlara ev sahipliği yapmak için kullanıyor. Örneğin, Design Emergency, tasarım dünyasındaki önemli figürlerle röportaj yapmak için bir arkadaşıyla Go live’ı kullandıkları haftalık bir Instagram Live’a ev sahipliği yapıyor ve Wine Spectator, şarap üreticilerinin yer aldığı bir diziye ev sahipliği yapıyor.

28. IGTV ile videolar yükleyin 

Ücretsiz instagram takipçi arttırma

Bir önceki ipucunda bahsedilen dizilerin her ikisi de Instagram Live’da sunulurken, canlı sohbet bittikten sonra IGTV’ye de gönderiliyor.

IGTV videoları bir saate kadar uzunlukta olabilir ve konuları derinlemesine keşfetmenize olanak tanır. İzleyicileri sadece bir video izlemek ve devam etmek yerine hesabınızı takip etmeye teşvik eden bir IGTV dizisi de oluşturabilirsiniz.

IGTV gönderileri, Keşfet sekmesindeki fotoğraflardan dört kat daha büyük görünür ve bu da yeni potansiyel takipçilerin içeriğinizi tıklama olasılığını artırır.

29. AR filtresi oluşturun

Instagram Hikayeleri için AR filtreleri, Instagram kullanıcılarının cep telefonlarının ön ve arka kameraları aracılığıyla çektikleri fotoğrafları değiştirmek için kullanabilecekleri fotoğraf efektleridir. Köpek kulakları olan gönderiler mi? Bunlar AR (Artırılmış Gerçeklik) filtresiyle yapılır. Şunlar “hangi [yemek / mizah / emoji / vb.] Sizsiniz ?” gönderiler? Bunlar da AR filtrelerini kullanıyor.

Herhangi bir Instagram kullanıcısı artık bir AR filtresi oluşturabilir. Oluşturduğunuz filtreler Instagram profilinizin yüz simgesiyle işaretlenmiş bir bölümünde yaşayacaktır. Filtreniz tanıtım veya markalı değilse, herhangi bir Instagram kullanıcısının bulabileceği Instagram Hikayeleri efekt galerisinde de görünecektir.

AR filtresi oluşturmak daha fazla Instagram takipçisi edinmenize nasıl yardımcı olur? Herhangi biri AR filtrenizi kullandığında, hesap adınız sol üst köşede görünür. Tıklanabilir ve profilinize daha fazla yeni ziyaretçi çekebilir

30. Tutarlı bir şekilde içerik yayınlayın

Mevcut takipçileriniz sizden içerik görmek istiyor. Bu yüzden ilk etapta seni takip ettiler.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, kullanıcılar gönderilerinizle etkileşime girdiğinde, artan katılım size iyi bir algoritma sevgisi verir. Bu nedenle, mevcut takipçilerinize etkileşimde bulunabilecekleri harika bir şey vermek, yeni Instagram takipçileri kazanmanıza da yardımcı olabilir.

31. Doğru zamanda içerikler yayınlayın

Evet, Instagram kronolojik bir yayın yerine bir algoritma kullanıyor . Ancak, algoritmanın dikkate aldığı sinyallerden biri olduğu için zamanlama hala önemlidir.

Instagram’da gönderi yayınlamak için en iyi zamanı belirlemek için Unmetric ile birlikte çalıştı . Kendi markanız için en iyi paylaşım zamanını bulmak için kitlenizi düşünün. Tipik günleri neye benziyor? Instagram’da en çok ne zaman aktifler?

Çeşitli zamanlarda test etmeye ve sonuçları ölçmeye başlayın. Örneğin bir perakende markasıysanız, öğle yemeği saatlerinde gönderi yayınlamayı test etmek isteyebilirsiniz.

32. Gönderilerinizi ve hikayelerinizi planlayın

Ücretsiz instagram takipçi arttırma için, göndermek için en iyi zaman Instagram’da olmak için uygun bir zaman değil mi?

Gönderilerinizi önceden planlamak, kapsamlı bir hikaye anlatan uyumlu bir Instagram ızgarası planlamanıza olanak tanır. Ayrıca, anında esprili bir şeyler bulmaya çalışmak yerine mükemmel altyazılar oluşturmaya zaman ayırmanıza da olanak tanır.

33. Yarışmalar düzenleyin

Ücretsiz instagram takipçi arttırma için giriş süreciniz insanlardan sizi takip etmelerini ve bir arkadaşınızı etiketleyerek fotoğraflarınızdan birine yorum yapmalarını istemeyi içeriyorsa , Instagram’daki Yarışmalar daha fazla takipçi edinmenize yardımcı olabilir.

Etiketlenen arkadaşlar da gönderinizi görecek ve hesabınızı da takip etmeyi seçebilirler.

Yarışmanızın bir parçası olarak kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği teşvik etmek de daha fazla kişiye ulaşmanıza yardımcı olabilir. İnsanlar arkadaşlarının oluşturduğu gönderilerden yarışmanız hakkında bilgi edinecek. Bu, yeni takipçilerle güven oluşturmanın ve sayfanıza daha fazla göz atmanın etkili bir yoludur.

34. Instagram’da reklam vermeyi düşünün

Tamam, bu tam olarak ücretsiz Instagram takipçileri edinmenin bir yolu değil. Ancak Instagram reklamları , içeriğinizi başka türlü görmeyecek kişilerin önüne çıkararak yeni takipçilere hızlı bir şekilde ulaşmanın güçlü bir yolu olabilir.

Takipçi satın almanın aksine Instagram reklamlarını kullanmak, küçük bir yatırımla daha fazla Instagram takipçisine hızlı bir şekilde ulaşmanın tamamen yasal ve etkili bir yoludur.

Hedef kitlenizi yere, demografiye ve hatta temel davranışlara ve ilgi alanlarına göre hedefleyin. İşletmenizle halihazırda etkileşimde bulunan kişilere dayalı olarak benzer bir kitle de oluşturabilirsiniz.

Yayının yanı sıra, Instagram Hikayelerinde ve Keşfet akışında reklam verebilirsiniz.

35. Instagram Insights’tan öğrenin

Ücretsiz instagram takipçi arttırma için, Instagram analiz araçları , erişim, etkileşim, en iyi gönderiler ve daha fazlasıyla birlikte size her gönderi için izlenimler hakkında veri sağlar. Takipçileriniz hakkında cinsiyet, yaş ve konum gibi demografik bilgileri de bulabilirsiniz. Sosyal medya analizi nasıl yapılır ? adlı konumuzada göz atabilirsiniz.

Bu verileri düzenli olarak gözden geçirmek, daha fazla takipçi edinmenize yardımcı olmak için stratejinizi ayarlayabileceğiniz alanları belirlemenize yardımcı olabilir.

Takip etmeniz gereken en önemli şeylerden biri, takipçilerinizin Instagram’ı günün hangi saatinde kullandıklarıdır, böylece insanların içeriğinizi en çok ne zaman göreceğini ve onunla etkileşime gireceğini gönderebilirsiniz.

Sosyal medyada zaman kazanmak için yapacağınız tüm işlemler bunlar daha fazla Ücretsiz İnstagram Takipçi Arttırma Yolları konusunu sizler için derledik. Umarım sizlere faydalı olmuştur. 

İnstagram takipçi ve beğeni hilesi nasıl yapılır?  konumuza da göz atabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli