e
sv

Ücretsiz Siber Güvenlik Eğitimi Veren Firmalar

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ücretsiz Siber Güvenlik Eğitimi Veren Firmalar konusunu sizler için derledik. Birçok kurum bugün uzaktan çalışma modeline geçtiği için bireylerin yüz yüze yaptığı faaliyetler de sekteye uğradı. Siber güvenlik konusu çok kurumlar için oldukça önemli bir durum haline gelmiştir.

Pandemi nedeniyle çalışanların evlerinden çevrim içi olarak çalışmaya başladığı bu geçiş süresinde siber güvenlik farkındalığı da artık hiç olmadığı kadar önemli hale gelmiştir. Bu yüzden  potansiyel tehditler ve bunların nasıl yönetileceği konusu ile ilgili eğitim almak isteyen herkes için bazı firmalar ücretsiz siber güvenlik eğitimi imkânları sunuyor.

Siber suç dünyasında işlenen suçların, yakın zamanlarda  yükselişe geçmesi  nedeniyle, siber güvenlik farkındalığını artırmak ve siber güvenlik becerilerinde yaşanan eksikliği gidermek için birçok firma sunmuş olduğu ücretsiz siber güvenlik eğitimi ve sertifika uygulamalarıyla faaliyet gösteriyor.

Bir başka makale: Siber Güvenlik Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

Ücretsiz Siber Güvenlik Kursu

Ücretsiz siber güvenlik eğitimi, ile ev konforunda para ödemeden siber güvenlik becerilerini geliştirmesini sağlıyor. Siber güvenlik alanında çalışanların haricinde BT  çalışanları da bu kurstan faydalanabiliyor. Kursiyerler bunun yanı sıra Siber güvenlik kavramının temel özelliklerini çalıştırmanın ve yönetmenin yanı sıra temel ağ güvenlik çözümlerini hizmete almayı ve yönetmeyi de öğrenecek.

Siber Güvenlik Farkındalığı Hakkında

Ücretsiz siber güvenlik eğitimi, Siber güvenlik farkındalığını arttırmaya devam ediyor. Bu kurslar, günümüz tehdit ortamı ile ilgili temel bilgiler sunuyor. Ayrıca içinde siber suçlular tarafından sıkça kullanılan hileler ve stratejiler, temel siber güvenlik kavramlarıyla ilgili bilgilerin yanı sıra, kritik güvenlik ilkelerine ve teknolojilerine bir giriş yapılmasını sağlayan içerikler yer alıyor.

Kullanıcıların karşı karşıya gelebilecekleri tehditlere karşı temel bilgiye sahip olmalarını sağlayan bu kurslar, evlerinden internete bağlanan insanların sayısının artmasıyla daha da önemli hale geliyor. Bu yüzden ücretsiz siber güvenlik eğitimi veren firmalar insanların kendilerini ve aile üyelerini bedava içerikleri kullanarak eğitmelerini öneriyor.

Siber güvenliğe her kursiyerin ve herkesin mutlaka dikkat etmesi gerekiyor. Ücretsiz siber güvenlik eğitimi  veren firmalar, bu konudaki farkındalık ile ilgili gerekli duyarlılığın sağlanmasına yardımcı olduğu gibi aynı zamanda kursiyerlerin bu konudaki becerilerine geliştirmeyi de hedefliyor.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli