Sıradaki içerik:

En İyi Yabancı Ücretsiz Programlama Öğrenme Kaynakları

e
sv

Üniversite Mezunu Şartı İstemeyen En iyi 10 İş Kolu

69 okunma — 22 Ocak 2021 20:13
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Üniversite Mezunu Şartı İstemeyen En iyi 10 İş Kolu

Üniversite mezunu şartı istemeyen işler konusunu sizler için araştırdık. Bazılarımız üniversiteye gitme şansı bulamıyoruz. Farklı insanlar için farklı oldukları için nedenleri hakkında konuşmayacağım. Üniversite diplomasına sahip birçok insan var ama başka bir şey yapmak istiyorlar. İşte size yüksek miktarda para ödemek için bir üniversite diploması gerektirmeyen bazı işlerin bir listesi (herhangi bir sırayla düzenlenmemiş), bunu nasıl yapacağınızı bilmeniz koşuluyla. İşte Üniversite okumanız gerekmeyen ve en iyi çalışabileceğiniz işler.

Bir başka makale: Facebook İş Görüşmelerinde Sorulan En Zor 29 Soru

İşte Üniversite Mezunu Şartı İstemeyen İşler

Programcı

Üniversite mezunu şartı istemeyen işler

Ancak alt kümeleri, birçok teknoloji şirketinin yapı taşlarıdır. Aslında Google, sadece becerilerine göre çeşitli geliştiricileri işe alır ve ceplerini milyonlarca dolar ile doldurur. Ancak Google’da iş bulmak çocuk oyuncağı değil.

Java veya Python gibi bir programlama dili konusunda yeterince sağlamsanız, kolayca bir geliştirici olarak iş bulabilirsiniz. Benzer şekilde, web geliştiricisi, iOS geliştiricisi ve Android geliştiricisi gibi başka kariyer seçenekleri de vardır.

Hacker

Üniversite mezunu şartı istemeyen işler

Tıpkı programlama gibi, hackleme de işler söz konusu olduğunda belirsiz bir terimdir. İyi niyetle bir şeyler kıran insanlar, güvenlik araştırmacıları, sızma testçileri, ödül avcıları vb. Gibi çeşitli işler bulabilirler. Bilgisayar bilimi ve ilgili akışlarda profesyonel bir derece bir avantajdır, ancak herhangi bir derece olmadan başarıyı tatmış pek çok insan vardır.

Blogger / İçerik Yazarı

Üniversite mezunu şartı istemeyen işler

Yazma patlaması yaşayan insanlar artık gelir kaynağı olarak blog yazmayı tercih ediyor. Tüm yapılması gereken Tumblr, WordPress veya Blogger gibi bir platformda bir blog oluşturmak ve makaleler yayınlamaya başlamaktır. Bu bloglar anıları, seyahat rehberlerini, gadget incelemelerini vb. İçerebilir. Google Adsense gibi hizmetlere abone olarak para kazanılabilir.

İçerik Yazma, benzer bir görev içerir, ancak bloglamaya kıyasla daha akıcı kabul edilebilir. Bir içerik yazarı, ürünleri veya şirket haberleri hakkında makaleler yazması gereken bir şirkette çalışabilir. Sporla ilgili web siteleri gibi belirli konularda yazabileceği bazı web siteleri için de çalışabilir.

YouTuber

YouTube’dan para kazanmak, duymadığınız bir şey değil. Ve en azından şimdilik herhangi bir derece gerektirmiyor. Pewdiepie, Superwoman, SMOSH vb. İnsanlar YouTube videolarından para kazanarak milyonlarca dolar kazandılar. Ayrıca koşuda popüler oldular.

Serbest çalışan

Üniversite mezunu şartı istemeyen işler

Serbest çalışma hakkında fazla bir şey söylememe gerek yok. Serbest meslek sahibi herkes olabilir; o bir uygulama geliştiricisi, bir web geliştiricisi, bir bilanço yöneticisi, bir blog yazarı, bir fotoğrafçı, bir grafik tasarımcı vb. olabilir. Uzmanlığınıza göre serbest projeler bulabileceğiniz birçok web sitesi vardır.

Profesyonel Oyuncu Olma

DOTA, CS: Global Offensive gibi oyunlara takıntılı insanlar bulabiliriz. eSpor, bu tür insanların uluslararası MOBA oyun şampiyonalarına katılarak para kazanmalarını sağlayabilen yükselen bir sektördür.

Unutmayın, bu, haftada birkaç saat oynamak için ara sıra adrenalin patlamasına güvenen hobiler ve sıradan oyuncular için değildir.

Oyunları Test Etme

İş yerinde video oyunları oynamayı düşünmüş olabilirsiniz. Ya video oyunları oynadığınız için size ödeme yapan bir iş varsa. Ancak konu sadece oyunla ilgili değil, bilgisayar donanımı, programlama vb. Hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Dereceden bahsedersek , bilgisayar bilimi dereceniz olup olmadığı çalışanlara bağlıdır . Pek çok kişi bazı alanlarda derece aldı ama sonunda oyun testçisi oldu.

Electronic Arts gibi şirketlerde oyun testçisi olarak çalışabilirsiniz. Açıkçası, birisinin oyunları piyasaya sürülmeden önce oynaması gerekiyor. Neden o kişi olmuyorsun?

UX Tasarımcısı

İş unvanlarında Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı olan çok fazla arkadaşımız yok. Bunun nedeni, bu kariyer seçeneğinin hala fethedilmemiş bir bölge olmasıdır. Ve para konusunda insanlar hala bir uygulamanın kullanıcı arayüzünü tasarlamakla karıştırıyorlar, ancak bu çok farklı bir şey. Başlığın işaret ettiği gibi, bir UX tasarımcısı, bir ürünün kullanıcı deneyimini geliştiren şeylerle ilgilenen ve çok para alan bir adamdır.

SEO ve SMO Yöneticisi

Arama Motoru Optimizasyonu artık gerçek bir şey. Herkes sonucunun Google ve Bing gibi arama motorlarında en iyi arama sonuçlarında görüntülenmesini ister. Yani, bir SEO yöneticisi, web sitenizin arama motorları tarafından tercih edilmesini sağlayan kişidir.

Arama motorları dışında sosyal medya platformları da içeriğin tanıtılmasında önemli bir rol oynar. Bu nedenle, Facebook, Twitter, Pinterest vb. Dahil olmak üzere farklı web sitelerinde ürünleriniz hakkında paylaşımda bulunmak için bir kişiye ihtiyaç vardır ve bu süreç Sosyal Medya Optimizasyonu olarak bilinir.

Video Düzenleyici / VFX / Animatör

Resim: Flickr / Vancouver Film Okulu

Video izleyiciye çekici gelmiyorsa, bir YouTuber için para kazanmak zordur. Bunun nedeni, kötü bir videonun çok fazla görüntüleme almaması ve bunun sonucunda para kazanma gelirini azaltmasıdır. Bir video editörü, bir YouTuber’ın başarı teknesinde de yelken açabilir. Yalnızca YouTube değil, iyi bir video düzenleyici veya animasyon oluşturucu, büyük prodüksiyon stüdyolarında kolayca büyük bir maaş çeki alabilir. Dolayısıyla, After Effects, Premiere Pro vb. Yazılımlar günlük rutininizin bir parçasıysa iş sizin.

Derecesi olmayan birinin başarılı olduğunu biliyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlar bölümüne yazın.

Üniversite mezunu şartı istemeyen işler konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale: Google İş Görüşmesinde Sorulan En Zor 40 Soru

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli