Sıradaki içerik:

En İyi Cyberpunk 2077 Arabaları

e
sv

Web Siteleri Nasıl Engellenir? [Chrome]

76 okunma — 24 Ocak 2021 20:19
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Web Siteleri Nasıl Engellenir?

Web Siteleri Nasıl Engellenir? konusunu sizler için araştırdık.  Google Chrome, kötü niyetli web sitelerini otomatik olarak engeller, ancak bazen dünyadaki en popüler tarayıcı bile tehditleri algılayamaz.

Bu, Chrome’da belirli web sitelerini engellemeyi üstlenebileceğiniz yerdir. Üretkenliğinizi artırmak ve dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirmek için Chrome’daki siteleri engellemeyi de düşünüyor olabilirsiniz.

İster aile üyelerinizin kötü amaçlı bir web sitesinden kaçınmasını isteyin, ister yalnızca ziyaretinizi sosyal medya sitelerine sınırlamak isteyin, Chrome’daki web sitelerini sizin tarafınızdan engellemek oldukça kolay bir işlemdir.

Chrome’da web siteleri nasıl engellenir?

Google Chromeçalışanlarının bir web sitesini ziyaret etmesini engellemek isteyen bir Chrome Enterprise yöneticisi olmadığınız sürece, maalesef kullanıcıların web sitelerini engellemesine izin vermez .

Neyse ki, Chrome’daki web sitelerini kolaylıkla engelleyebilecek birden fazla üçüncü taraf uzantısı var.

 • Chrome web mağazasında BlockSite uzantı sayfasına gidin
 • Chrome’a ​​Ekle’yi tıklayın.
 • Yine, açılır pencerede Uzantı Ekle’ye tıklayın.
 • (BlockSite’ı Chrome’a ​​yükledikten sonra, sağ üst köşede diğer Chrome uzantılarınızla birlikte turuncu renkli bir simge göreceksiniz)
 • Chrome’da engellemek istediğiniz web sitesini ziyaret edin
 • BlockSite uzantısı simgesine tıklayın ve ardından Bu siteyi engelle’ye tıklayın.

Google Chrome’da birden fazla web sitesini engellemek için, BlockSite uzantı simgesine tıklayın ve Engelleme Listesini Düzenle’ye tıklayın. Şimdi, uzantı ayarları sayfasında, kutuya bir web sitesi URL’si girin ve + simgesine dokunun.

Bir web sitesinin engelini kaldırmak için, BlockSite ayarları sayfasındaki “-” simgesine tıklamanız yeterlidir.

BlockSite ayarları sayfasını veya engellenen web sitelerini parola ile koruduğunuzdan emin olun, böylece başkaları sizin izniniz olmadan web sitelerinin engelini kaldıramaz.

BlockSite ayrıca kullanıcıların web siteleri için bir engelleme programı belirlemelerine olanak tanır. Engellenen kelimeler içeriyorsa, uzantının Chrome’daki bir siteyi engelleyeceği belirli kelimeleri bile engelleyebilirsiniz. Birisi URL’yi karıştırarak bir web sitesini ziyaret etmeye çalışırsa bu yararlı olacaktır.

BlockSite’ın ücretsiz sürümünde en fazla altı web sitesini engelleyebileceğinizi unutmayın.

Chrome’da web sitelerini engellemenin diğer yolları

Bir web sitesi engelleyici uygulaması kullanma

Chrome’da siteleri engellemek için üçüncü taraf araçlardan bahsettiğimiz için, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda web sitesi engelleyici listesi olduğunu söylemeye gerek yok.

Örneğin , Google Chrome’da siteleri engellemek için Self Control , LeechBlock ve Cold Turkey gibi uygulamaları kullanabilirsiniz . Chrome’a ​​uzantı eklemek sisteme bir yük getirdiği ve Chrome’u olduğundan daha fazla bir sistem hoggerı haline getirdiğinden, Chrome’da belirli web sitelerini engellemek için bağımsız bir uygulama yüklemek daha iyi bir fikirdir.

Android için Google Chrome’da web siteleri nasıl engellenir?

Uygulamalar hakkında konuşursak, Google Play Store’da Android cihazınızda web sitelerini engelleyebileceğiniz birden fazla uygulama var. Örneğin, BlockSite’ın Android uygulamasını kullanabilirsiniz , AppBlock ayrıca Google Chrome mobil cihazlarda web sitelerini engellemek için iyi bir seçenektir.

Wi-Fi Yönlendirici ayarlarınızı kullanma

Google Chrome’da web sitelerini engellemenin başka bir yolu, Wi-Fi yönlendirici ayarlarında bulunan web sitesi engelleyiciyi kullanmaktır.

Web sitelerini engelleme seçeneğini bulamazsanız, şebeke servis sağlayıcınızı aramayı deneyebilir ve onlardan belirli web sitelerini sonlarından engellemelerini isteyebilirsiniz.

Chrome URL Engelleme Listesini Kullanma

Daha önce söylediğimiz gibi, Chrome bir URL Engelleyici özelliğine sahiptir, ancak bu yalnızca Chrome Enterprise yönetici hesabını kullanan bir kuruluşsanız kullanılabilir.

Orada, bir kuruluş, kullanıcıların belirli web sitelerine erişimini yasaklayan bir kurumsal politika oluşturabilir. Yönetici aynı politikayı tüm Chrome platformlarında (Windows, Mac, Linux, Android, Chromebook) bile uygulayabilir.

Bir başka makale: En İyi Google Chrome Uzantıları [2021]

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli