Sıradaki içerik:

En İyi DNS Sunucuları (2021)

e
sv

Web Sitenizi Hackerlerden Korumak için 6 Güvenlik İpucu

14 Ocak 2021 20:11
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Günümüzün dijital çağında, işletmeleriniz için güvenli bir web sitesi gerekenden daha fazlasıdır. Portalınızın başka hiç kimse için fazla yararlı bilgiye sahip olmadığını düşünebilirsiniz, o halde neden web sitesini hacklemeye ihtiyaç duyarsınız? Doğrusu, web sitelerinin güvenliği çok sık ihlal edilir ve çevrimiçi işletmenizin bilgisayar korsanlarının hedefi haline geldiğinde asla bilemezsiniz. İşte Web Sitenizi Hackerlerden Korumak için 6 Güvenlik İpucu

Dolandırıcılar, yasadışı dosyaları, e-postaları, istenmeyen postaları ve fidye yazılımlarını aktarabilen web sunucuları için her zaman tetiktedir. Web siteniz güvenli değilse, çevrimiçi makinenize erişebilir ve vicdansız eylemler için onları bozabilirler. Burada, web sitenizi potansiyel bilgisayar korsanlarından korumak için almanız gereken çeşitli önlemlere bakıyoruz.

İlgili Haber: Güvenilir Web Sitesi Nasıl Kurulur ?

Yazılımınızı güncel tutun

Sitenizi güvende tutmak için, güncellenmiş yazılıma sahip olmanız gerekir. İster sunucu işletim sistemleri ister içerik yönetim sistemleri olsun, yazılımınızı takmak için doğru güvenlik yamasına sahip olmanız gerekir. Bu göz ardı edilirse, bilgisayar korsanları kolayca bulabilir ve bozuk verileri yüklemek için sunucularınızı kullanmaya başlayabilir. Üçüncü taraf yazılım kullanıyorsanız, satıcılar olası web sitesi güvenlik sorunlarını işaretleyebilir ve listeleyebilir. 

SSL Sertifikası Yükleyin

Güçlü bir Güvenli Yuva Katmanı (SSL), bir tarayıcı ile sunucu arasındaki bağlantıyı kodlar ve şifreleyerek potansiyel bilgisayar korsanlarının kodunu çözmesini zorlaştırır. SSL sertifikaları, hassas verileri ve giriş bilgilerini güvenli bir şekilde korudukları için faydalıdır.

Düzenli yedek alın

Yedekler, verileriniz kaybolduğunda ve tüm sıkı çalışmanız boşa gittiğinde güvenlik ağı görevi görür. Verilerinizi düzenli olarak yedeklemek, web sitenizi veri kaybı durumundan kurtarmanın güvenli bir yoludur.

Parolalarınızı kontrol edin 

Çeşitli karakter ve harf boyutlarını içeren çok güçlü bir şifreniz olduğunda, yetkisiz bir kişinin oturum açmasını çok zorlaştırır. Bu şifreleri düzenli olarak değiştirmek, web sitenizi korumanın uygun bir yoludur.

Güvenli Hosting firmalarında barının

Güvenli bir web barındırıcısı kullanmak, web sitenizin güvenliği için çok önemlidir. İyi bir web barındırma şirketi, ürününüzün güvenliğine adanacak ve potansiyel tehditlerin farkında olacaktır. Şunları yapabilirsiniz Döküm Barındırma değerlendirmeleri okumak çevrimiçi sizin ve işletmeniz için en iyi web barındırma hizmeti hakkında bulmak için. Web Sitenizi Hackerlerden Korumak için 6 Güvenlik İpucu için en önemli faktörlerdendir.

İlgili Haber: Web Sitesi Nasıl Hızlandırılır ?

Güçlü bir güvenlik duvarı seçin

Güvenlik duvarları, hem donanım tabanlı hem de basitçe, gelen ve giden trafiği izleyen ve kontrol eden ve güvenilen ve güvenilmeyen ağlar arasında bir engel oluşturan yazılım tabanlı ağ güvenlik sistemleridir. Günümüzde çoğu veri iletimi ve ağ güvenliğini denetlemek için yaygın olarak kullanılan Web Uygulaması Güvenlik Duvarlarını (WAF) tercih etmektedir.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli