Sıradaki içerik:

Hızlı İnternet İçin Yapılması Gerekenler

e
sv

WhatsApp Durum Videosu ve Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

29 Kasım 2020 13:46
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp Durum Videosu ve Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

WhatsApp Durum Videosu ve Fotoğrafları Nasıl İndirilir? konusunu sizler için araştırdık. WhatsApp’a kaybolan hikayeler kavramı geldiğinden beri, fotoğraf paylaşım uygulamasının popülaritesi daha da arttı. Tıpkı Instagram Hikayeleri ve Snapchat Hikayeleri için yaptığımız gibi “WhatsApp Durumu” videolarını ve fotoğraflarını yüklemek zorunlu bir görevdir.

Bu özellik 2017’den beri var olmasına rağmen, WhatsApp Durum videolarını ve fotoğraflarını nasıl indireceğimizi hala bilmiyoruz. Bu nedenle, medyayı istediğiniz zaman görüntüleyebilmeniz için WhatsApp Durumunu kolaylıkla nasıl indireceğinizi anlatmak için buradayız.

WhatsApp Durum Videosu ve Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

WhatsApp videoları ve fotoğraflarını indirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir. İşte durum ve video indirmek için gerekenler.

WhatsApp Durumu Nasıl İndirilir?

WhatsApp durumundan resim ve video indirmenin birkaç basit yolu vardır. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin:

WhatsApp Durum Videosu ve Fotoğrafı Nasıl İndirilir? (Android)

1. Dosya Yöneticisi Uygulamasını Kullanma

İlk yöntem, Android akıllı telefonların çoğunda önceden yüklenmiş Dosya Yöneticisi’ni veya Dosyalar uygulamasını kullanmaktır. Bunun için birkaç adım izlemelisiniz:

 • İlk önce galerinize kaydetmek istediğiniz WhatsApp Durumunu görüntüleyin
 • Bunu takiben, Dosyalar uygulamasına gitmeli ve Ayarlar seçeneğini seçmelisiniz.
 • Ayarlar sekmesinde ‘Gizli dosyaları göster’ seçeneği vardır. Bu seçeneği etkinleştirin
 • Bu yapıldıktan sonra, Dahili depolama seçeneğini ve ardından WhatsApp seçeneğini seçmeniz gerekir. Medya seçeneğine gidin ve ‘.statuses’ seçeneğini seçin
 • Tüm WhatsApp Durum medyası burada listelenecek. Şimdi, belirli WhatsApp fotoğrafını veya video durumunu başka bir klasöre kopyalayıp yapıştırmanız gerekiyor ve gitmekte fayda var.
 • Lütfen dikkat: WhatsApp Durumunun doğası bozulabilir olduğundan, gizli dosyalar klasöründeki medya da 24 saat sonra kaybolacaktır. Medyayı indirmek istiyorsanız hızlı hareket etmelisiniz.

2. Using the Status Saver App Uygulamasını Kullanma

WhatsApp durum videolarını ve fotoğraflarını kaydetmenin alternatif yolu bir uygulama kullanmaktır. Popüler uygulamalardan biri olan Durum Tasarrufu gibi bu tür birkaç uygulama var. Bu, WhatsApp durumundaki resimleri ve fotoğrafları birkaç basit adımda cihazınıza kolayca kaydetmenize yardımcı olacaktır:

 • Using the Status Saver App uygulamasını Google Play Store’dan indirmeniz yeterlidir. Lütfen bu uygulamanın App Store’da bulunmadığını unutmayın.
 • Uygulamayı indirdikten sonra, kaydedilmiş WhatsApp Durumlarını görüntülemek için açmanız yeterlidir. Durumlar, kullanım kolaylığı için görüntülere ve videolara bölünmüştür.
 • Ek olarak, medyaya dokunduğunuzda, kaydetme, silme ve daha fazlası gibi seçenekler bulacaksınız, böylece görüntüler ve fotoğraflarla ne yapmak istediğinize karar verebilirsiniz.

3. Ekran Görüntüsü Alınabilir

Başka bir hack, WhatsApp Durum görüntülerinin ekran görüntüsünü almak ve bunları uygun şekilde düzenlemektir. Videolar için, cihazınızın seçeneği desteklemesi koşuluyla, ekran kaydı da yaparsınız . Seçenek, Ayarlar menüsünde kolayca bulunur, bu nedenle kullanımı zor olmayacaktır.

WhatsApp Durum Videoları ve Fotoğrafları iPhone’a Nasıl İndirilir?

Ne yazık ki, iPhone kullanıcılarının WhatsApp Durumlarını cihazlarına indirmek için tek bir seçeneği var. Bu seçenek ekran görüntüleri ve ekran kaydedici uygulamalarıdır.

Bir WhatsApp Durum görüntüsünü kaydetmek için, yapılması gerçekten kolay olan bir ekran görüntüsü almanız yeterlidir. Bunu takiben, görüntüyü seçiminize göre düzenleyebilirsiniz.

WhatsApp Durum videolarını iOS’ta indirmek için videoyu ekrana kaydetmeniz yeterlidir. Bunu yapmak için, Kontrol Merkezi’nden ekran kayıt özelliğini etkinleştirmeniz, WhatsApp’a gitmeniz ve gerekli WhatsApp Durum videosunu kaydetmeniz gerekir. Ek olarak, kaydedilen videoyu tercihinize göre düzenleyebilirsiniz.

Ekran kaydedici seçeneği Kontrol Merkezinizde yoksa, ayarlarınızdaki Kontrol Merkezi seçeneğine ve ardından ‘kontrolleri özelleştir’ seçeneğine dokunarak eklemeniz gerekir.

Umarım yukarıda belirtilen adımlar WhatsApp Durumlarından fotoğraf ve videoları kolaylıkla kaydetmenize yardımcı olur. Ancak unutmayın, birinin mahremiyetine saygı gösterin.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli