Sıradaki içerik:

GitHub’daki En İyi Programlama Dilleri

e
sv

Wi-Fi Hızlandırma Yolları

94 okunma — 15 Ocak 2021 18:40
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Wi-Fi Hızlandırma Yolları

Wi-Fi Hızlandırma Yolları konusunu sizler için derledik. Premium internet hizmetinizi biraz fazla mı yavaş buluyorsunuz? Endişelenmeyin, aşağıda belirtilen adımlarla Wi-Fi hızlandırma yolları ile  internet hızını  en üst düzeye çıkarabilirsiniz:

Wi-Fi Hızlandırma Yolları

1. Modemin donanım yazılımını kontrol edin ve güncelleyin:

Wi-Fi hızlandırma yolları , Öncelikle yönlendiricinizin güncel olduğundan emin olun, tek yapmanız gereken servis sağlayıcınızı aramak ve ekipmandaki arızaları kontrol etmektir. Yönlendirici eski ise, pazardan kolayca satın alabilirsiniz. Fazladan birkaç dolar harcayarak servis sağlayıcınızdan bir yönlendirici kiralayabilirsiniz.

2.  Modemin uygun bir konuma ve uygun bir yere koyun:

Büyük bir eviniz varsa, Wi-Fi yönlendiriciyi evinizin ortasına yerleştirmeyi deneyin; bu, tüm cihazların en hızlı internete erişmesini sağlayacaktır.

Bir başka makale: En İyi Wifi Güçlendirici Markaları

3. İnternetinizi parola ile koruyun:

Hepimiz internet gizlilik endişelerini biliyoruz. Parola korumalı bir Wi-Fi, yalnızca aileniz için daha hızlı bir internet sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yoldan geçenlerin internetinizden uzaklaşmasına da izin vermez.

Bir Başka makale: : WiFi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

4. Doğru Wi-Fi kanalını seçin:

Wi-Fi ev ağlarının çoğu, sinyal iletimi için yaklaşık 2,4 GHz’lik dar bir radyo frekansı aralığı kullanır. Bu aralık, televizyon kanallarına benzer şekilde bir dizi daha küçük bant veya kanala dağıtılmıştır. Doğru kanalı seçerek Wi-Fi hızını iyileştirmek için şu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

5. Eski cihazların Wi-Fi ile olan bağlantısını kesin:

Yeni bir MacBook satın aldınız ve internetiniz sizi rahatsız mı ediyor? Eski cihazların Wi-Fi bağlantısını kesmeyi deneyin. Çok az insan bunu biliyor, ancak eski cihazlar yeni cihazlardan daha fazla internet kullanıyor. Tek seferde birçok cihazı kullanırken, eski cihazların Wi-Fi ve tombala bağlantısını kesin, yeni cihazlarınız tam kapasitelerine kadar çalışacaktır.

6. Bir ping testi kullanarak internet hızını kontrol edin:

TTnet hız testi vs.. siteler ile Ping testi, normal hız testlerinden biraz farklıdır ve size internet bağlantınızın kalitesini söyler. Sonuçları almak için PingTest.net’e gitmeniz yeterli. Sayıları azaltın, bağlantı daha iyi.

Bir başka makale: Wifi Hız Testi Nasıl Yapılır?

7. Modemi yeniden başlatın:

Wi-Fi hızlandırma yolları , Yönlendiriciniz ve İnternet arasındaki IP bağlantısı bazen kapanabilir. Bu nedenle, yönlendiricinin basit bir şekilde yeniden başlatılması, Wi-Fi yönlendirici performansını iyileştirmek için yönlendiricinin kablosuz radyolar ve ağ işlemcisi gibi sistemlerini yeniden başlatır.

8. Birden çok yönlendirici kullanmayı deneyin:

Bodrumunuzda internete erişimde sorun mu yaşıyorsunuz? Ayrı bir yönlendirici (veya daha iyi menzilli bir yönlendirici) edinin ve evinizde interneti kullanmak istediğiniz her yerde sinyal almanızı sağlayacaktır. Ek Kablosuz Erişim Noktası (WAP) veya tekrarlayıcı kullanmayı da deneyebilirsiniz.

9. Yakındaki kablosuz cihazlardan gelen sinyal parazitini kontrol edin:

Wi-Fi yönlendiriciniz, kablosuz telefonlar, mikrodalgalar, bebek monitörleri vb. Gibi kablosuz cihazlardan kaynaklanan parazitlerle karşılaşabilir. Bu yaygın araçlar, internetinizle çakışan 2,4 GHz frekansını kullanır. İnternet hızınızı sabitlemek için yönlendiricinizin bu tür herhangi bir cihazın yakınında olmadığından emin olun.

10. Anteninizi veya kablosuz adaptörünüzü değiştirin:

Yönlendiricinizin çok yönlü bir antenle gelmesi mümkündür . Yönlendiriciniz merkeze yerleştirilmişse  ve sinyali belirli bir dairesel yarıçap içinde eşit olarak yayınlaması gerekiyorsa bu en iyisidir . Yönlendiricinizi bir köşeye veya duvarın yakınına yerleştirmek istiyorsanız, yüksek kazançlı bir antenle değiştirmeyi deneyin.

Bir başka makale: WiFi Şifresi Nasıl Bulunur?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli