Sıradaki içerik:

Wifi Hız Testi Nasıl Yapılır?

e
sv

WiFi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

21 Ağustos 2020 14:45
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Wifi şifremizi rızanız dışında başkaları tarafından kullanıldığını düşünüyorsanız veya şifrenizi hatırlamak da sıkıntı çektiğiniz için daha basit ve hatırlanabilir bir şifre belirlemek istiyorsanız birkaç basit adım ile wi-fi şifresi değiştirme prosedürünü gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi internet servis sağlayıcısını ya da modemini kullanırsanız kullanın bu makalemizi okuduktan sonra wi-fi şifresi değiştirme işlemlerini ve prosedürlerin oldukça basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Wifi Şifresi Değiştirme Prosedürü 

Şifrelerin kolay seçilmesi veya unutulması nedeniyle bazı problemler yaşanmaktadır ve bu problemleri ortadan kaldırmak için  wi-fi şifresi değiştirme işlemlerinin uygulanması gerekir

Wi-fi şifresi değiştirme prosedürü modemin kullanıcı arayüzüne girerek yapılır. Kullanılan farklı modemler veya internet sağlayıcılarına rağmen şifre değiştirirken aşağı yukarı aynı şeyleri yaparsınız. Peki WİFİ şifresi nasıl değiştirilir? Modem kullanıcı arayüzüne nasıl girilir? İşte wi-fi şifresi değiştirme prosedürleri…

Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Wi-fi şifresi değiştirme prosedürü kullandığınız internet sağlayıcısı veya kullandığınız modem markası ne olursa olsun temel olarak aynı yolla yapılır. Wi-fi şifrenizi değiştirmek için modeminizin kullanıcı arayüzüne girmelisiniz. Bu alana genelde arama çubuğuna “92.168.1.1” yazıp enter’a basarak erişebilirsiniz. Bu adımı da gerçekleştirdikten sonra kullanıcı adı ve kullanıcı ve kullanıcı şifresi olarak admin yazdıktan sonra, admin yazarak  mevcut panelden giriş yapmanız gerekecektir. Şayet daha önceden wi-fi şifre değiştirme işlemini yapmadıysanız internet servis sağlayıcınızın adını deneyebilirsiniz.

 

Wifi Şifresi Değistirme Nasıl Yapılır?

Daha öncesinden kendiniz belirlemiş olduğunuz modem şifresini unuttuysanız ya da hatırlamıyorsanız modemin arka tarafında bulunan reset tuşuna yaklaşık 10 saniye kadar basılı tutup modemi resetleyebilirsiniz. Resetleme işleminin ardından modemin arka tarafında veya üzerinde yazan şifreyi kullanabilir ya da yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Bunun dışında internet servis sağlayıcınızın müşteri hizmetlerini arayarak şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Wi-fi şifresi değiştirme menüsüne giriş yaptıktan sonra bulmanız gereken şifrenin nereden değiştiğidir. Ön Paylaşım Anahtarı bölümünde ya da Kablosuz Ağ Ayarları’nda şifre değiştirmeyi bulabilirsiniz. Şifrenizi belirlerken kullanacağınız büyük ve ufak harfler ile rakam harf kombinasyonları daha zor bulanan ve kırılan şifre meydana getirmenizi sağlayacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli