e
sv

Windows 10 Güncelleme Sorunları ve Çözümleri

avatar

SpyWhite

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Windows 10 Güncelleme Sorunları ve Çözümleri

KB4566782: BSOD mavi ekran hatası.

Bu sorun ile Ağustos 2020 güncellemesi sonrası özellikle Lenovo marka bilgisayar kullanıcıları sıklıkla karşılaşmak zorunda kaldılar. Şu an için çözüm olarak uygulayabileceğiniz net bir yöntem yok. Yeni bir güncelleme ile sorunun kalkması bekleniyor. Ancak sorunun yarattığı etkileri azaltmak için Hyper-V-Intel ve Windows Sandbox gibi sanallaştırma özelliklerini devre dışı bırakabilirsiniz.

Mayıs 2020 “İnternet yok” uyarısı hatası.

Bilgisayarınızdaki Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açın ve HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ NlaSvc \ Parameters \ İnternet klasörüne ulaşın. EnableActiveProbing dosyasının değer verisini 1 olarak değiştirin ve kaydedin. Ardından bilgisayarı yeniden başlatarak sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz.

Mayıs 2020 güncelleme engellendi hatası.

Böyle bir hata ile karşılaştığınız zaman yapılacak en iyi şey beklemektir. Yeni güncellemeler mutlaka sizin bilgisayarınıza da gelecektir. Güncellenmeme ile ilgili net bir neden karşınıza çıkmıyorsa, yeni güncelleme sürümü ile mutlaka bu sorun ortadan kalkacaktır.

KB4556799: BSOD, ekran, ses ve yazı tipi hataları.

Bu güncelleme sürümü sonrası bilgisayarınızda sorunlar yaşıyorsanız yapmanız gereken güncellemeyi geri almaktır. Önceden güncelleme kaldırma işlemleri son derece karmaşıktı ancak Microsoft artık güncelleme kaldırma işlemlerini oldukça kolaylaştırdı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli