Sıradaki içerik:

Windows 10 İndirme ve Kurma İşlemi Nasıl Yapılır ?

e
sv

Windows 10 Karanlık Moda Nasıl Alınır ?

07 Şubat 2021 22:07
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Windows 10 Karanlık Moda Nasıl Alınır ?

Windows 10 Karanlık Moda Nasıl Alınır ? işlemini sizler için anlatıyorum. Genellikle koyu modunda veya koyu tema olarak adlandırılan siyah renkli UI için sevme bir özel var zordur. Bu yüzden farklı şirketler onları ürünlerine eklemekle meşgul. Olması YouTube, Apple iPhone ve iPad’ler ve Microsoft’un, Windows 10 için karanlık modu uptade ile geldi.

Windows 10’un Dosya Gezgini’nin karanlık tema için destek almasıyla ilgili haberler geçen ay geldi. Şimdi, bir sonraki özellik güncellemesi Redstone 5 için Önizleme Yapısı 17666 ile Insiders için karanlık tema geldi.

Karanlık temanın izlerini Dosya Gezgini’nin ana kullanıcı arayüzünde ve ayrıca bağlam menüsünde ve Ortak Dosya iletişim kutusunda (Windows 10’da gördüğünüz Aç ve Kaydet iletişim kutuları) bulabilirsiniz.

Windows 10 Karanlık Moda Nasıl Alınır ?

Windows 10 karanlık moda alma işlemini dosya Araştırmasında koyu temayı etkinleştirmek için ayrı bir seçenek yoktur. Insider build 17666’yı çalıştırıyorsanız, Windows 10’un karanlık temasını açmak, onu Dosya Gezgini dahil, onu destekleyen tüm uygulamalar ve sistem kullanıcı arayüzünde etkinleştirecektir.

Dosya Gezgini için koyu modu açmak için Ayarlar> Kişiselleştirme> Renkler’e gidin . Varsayılan uygulama modunuzu seçin altında , Koyu radyo düğmesini tıklayın.

Önizleme yapılarında olduğu gibi, Microsoft özelliği geliştirirken kullanıcı geri bildirimlerini dikkate aldı. Dosya Gezgini ve Ortak Dosya iletişim kutusunda Microsoft’un düzeltmeye çalıştığı bazı beklenmedik açık renkler var. Windows 10’un bu yeni özelliğini ilginç bulursanız bize bildirin. Görüşlerinizi paylaşın ve Fossbytes okumaya devam edin. Gözlerimizin yorulmaması için dark mode kullanımını tavsiye ediyoruz.

Bir başka makale: Windows 10 İndirme ve Kurma İşlemi Nasıl Yapılır ?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli