Sıradaki içerik:

Steam Oyun Nasıl İade Edilir?

e
sv

Windows 10 Nasıl Sıfırlanır ?

26 Kasım 2020 14:16
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Windows 10 Nasıl Sıfırlanır ?

Windows 10 Nasıl Sıfırlanır ?  konusunu sizler için derledik. Windows 10’un performans açısından inanılmaz olduğuna hiç şüphe yok. Ancak, zaman içinde bu performansta bir düşüş görmeniz normaldir. Bu genellikle sisteminiz kullanmadığınız her türlü yazılımla tıkandığında olur.

Bu durumda, yapabileceğiniz en iyi şey PC’nizde Windows 10’u sıfırlamaktır. Ve bu makalede, bunu yapmak için tüm süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Bilgisayarın Performansını Artırmak İçin Windows 10 Nasıl Sıfırlanır?

Windows 10 Ayarları uygulamasından veya başka bir yerden ‘Bu bilgisayarı sıfırla’ seçeneğine erişebilirsiniz. Her ikisi için de adımları ekledik.

Ayarlardan ‘Bu Bilgisayarı Sıfırla’ seçeneğine erişin

 1. İlk olarak, arama alanında ‘Ayarlar’ anahtar kelimesini arayarak Ayarlar’a gidin . Alternatif olarak, Ctrl + I klavye kısayolunu kullanın.
 2. Şimdi, Güncelleme ve Güvenlik’e tıklayın .
 3. Ardından, Kurtarma sekmesinde, Bu Bilgisayarı Sıfırla bölümündeki Başlayın’a tıklayın .
 4. Şimdi, seçim yapabileceğiniz iki seçeneğiniz olacak. Ya  ‘dosyalarımı tut’ ya ‘Kaldır” seçeneği. Not: Windows 10’u sıfırladığınızda, hangi seçeneği seçerseniz seçin tüm üçüncü taraf uygulamaları silinir. Her şeyi kaldır seçeneğiyle gitmeye karar verirseniz, size ayrıca sürücülerinizi temizleme seçeneği sunulur. Sisteminizi bir başkasına bırakıyorsanız bunu tercih etmelisiniz.
 5. İstendiğinde “Sıfırla” seçeneğine tıklayarak işlemi takip etmeniz yeterlidir.

Kilit Ekranından ‘Bu Bilgisayarı Sıfırla’ seçeneğine erişin

Windows 10’u oturum açma ekranından sıfırlamak için şu adımları izleyin:

 1. Kilit ekranında, SHIFT tuşunu basılı tutun ve Güç Seçenekleri menüsünde Yeniden Başlat seçeneğine tıklayın. Not: Aynı işlemi Başlat Menüsündeki güç düğmesini kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz .
 2. Ardından, Sorun Gider’e tıklayın .
 3. Şimdi, Bu PC’yi Sıfırla seçeneğini seçin.
 4. Son olarak, Dosyalarımı sakla veya Her şeyi kaldır seçeneklerinden birini seçin .

Şimdi, sıfırlama işleminin tamamlanması için bir süre beklemelisiniz.

Windows 10 Parola Olmadan Nasıl Sıfırlanır?

Herkesin Microsoft hesap şifresini unutması oldukça yaygındır. Dolayısıyla, çoğu insanın sorduğu soru, Microsoft şifresini kullanmadan Windows 10’u sıfırlayıp sıfırlayamayacaklarıdır. Kesinlikle yapabilirler.

Tek dezavantajı, şifre olmadan ‘Her şeyi kaldır’ seçeneğiyle gitmeniz gerektiğidir. Çünkü ‘Dosyalarımı koru’ seçeneğini seçerseniz, Microsoft hesabı şifrenizi girmeniz gerekecektir.

Bilgisayarınızdaki tüm verileri kaldırdıktan sonra, farklı bir Microsoft hesabı oluşturarak yeni bir başlangıç ​​yapabilirsiniz.

Windows 10’da ‘Bu Bilgisayarı Sıfırla’ Ne Anlama Geliyor?

Bu bilgisayarı sıfırla, Windows 10’da makinenizde meydana gelen herhangi bir sorunu onarmak için kullanılabilecek bir araçtır. Bu aracı kullandığınızda, bilgisayarınızı fabrika varsayılan yapılandırmasına geri döndürür.

Kısacası, üreticinizin kurtarma bölümünü kullanmadan veya herhangi bir kurtarma ortamı olmadan Windows 10’u sisteminize yeniden yükler. Dolayısıyla, PC’nizin performansını orijinal boyutlarına taşımanın en iyi yollarından biridir.

Windows 10 Nasıl Sıfırlanır ? konusunu sizler için derledik umarım sizlere faydalı olmuştur.

Bir başka makale : Windows 7 Uygulamaları Windows 10’a Nasıl Yüklenir?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli