e
sv

Windows 10 Parlaklık Denetimi Çalışmıyor Sorunu Nasıl Onarılır?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Windows 10 Parlaklık Denetimi Çalışmıyor Sorunu Nasıl Onarılır?

Windows 10 Parlaklık Denetimi Çalışmıyor Sorunu Nasıl Onarılır? konusunu sizler için araştırdık.Windows 10 şu anda dünya genelinde 800 milyondan fazla bilgisayarda çalışıyor. Sayı oldukça büyük ancak yine de popüler işletim sistemi sık sık sorunlar ve hatalarla karşılaşıyor.

Birkaçını belirtmek gerekirse, kullanıcıların sabit diskini emen % 100 disk kullanım hatası veya PC’nizi havaya uçuran ntoskrnl.exe işlemi olabilir . Microsoft’un ucuz telemetri uygulamalarını işletim sistemine uygulamak için nasıl kavrandığından bahsetmeye gerek yok.

Elbette liste devam ediyor. Windows 10 ücretsiz yükseltme olarak geldiğinden beri, bazı kullanıcılar Windows 10 parlaklık kontrolünün makinelerinde çalışmama sorunu yaşadı.

Garip hata nedeniyle, kullanıcılar Windows 10 PC’lerinde parlaklık seviyelerini artıramaz veya azaltamaz. Yani, örneğin, pil bitiyor ve parlaklık kontrolünün çalışmadığını görüyorsunuz. Bu ne kadar kötü?

Ya da Game of Thrones’in o süper karanlık bölümünü izlerken zorluk çekiyorsunuz ve dizüstü bilgisayarınızın parlaklığı değişmiyor.

Bununla kendim yüzleştim ve inanın bana, göründüğünden daha sinir bozucu. Ama elbette bir çözüm var. Bu yüzden parlaklık kontrolünün çalışmaması sorununu düzeltmek için bu makaleyi yazdım.

Windows 10 Parlaklık Çalışmıyor Sorunu Nasıl Onarılır?

Şimdi, Windows 10’da parlaklığı ayarlayamamanızın büyük bir nedeni, GPU için ekran sürücülerinde bazı sorunlar olabileceğidir (çoğunlukla entegre ancak ayrık da olabilir).

Bu nedenle, aşağıda belirtilen adımları izleyin:

 1. Başlat Menüsü> Aygıt Yöneticisi yazın ve açın.
 2. Listeden Ekran Bağdaştırıcılarını bulun . Genişletmek için üzerine tıklayın ve ilgili ekran sürücüsüne sağ tıklayın.
 3. Windows 10 parlaklık kontrolünün çalışmaması sorununu düzeltmek için menüden Sürücü Yazılımını Güncelle’yi seçin .
 4. Ardından, güncellenmiş sürücü yazılımı için otomatik olarak Ara’ya tıklayın .
  Artık bilgisayarınız, uygun işlevsellik için gerekli sürücüleri indirmek için internet bağlantınızı kullanacaktır.
 5. Sürücünün otomatik olarak yüklendiğini ve Windows’un, donanım ayrıntılarıyla birlikte sürücü yazılımı mesajınızı başarıyla güncellediğini belirten bir mesaj göreceksiniz .
 6. Windows 10 parlaklık kontrolü sorunu hala devam ederse, bu, grafik kartı üreticinizin herhangi bir güncelleme sağlamadığı anlamına gelir. Şimdi bir sonraki adıma geçmeniz gerekiyor.
  Burada, herhangi bir sürücü güncellemesi olup olmadığını manuel olarak kontrol etmek için üreticinizin web sitesine de gidebilirsiniz.
 7. Yukarıdakiler işe yaramazsa, Aygıt Yöneticisi’ni açma ve ekran sürücülerini güncelleme ile ilgili yukarıdaki adımları tekrarlayın .
  Gönderen Eğer sürücü aramak istiyorsunuz nasıl  diyalog kutusunda, seçmek gözat’ı sürücü yazılımı için bilgisayarımı ardından seçmek> benim bilgisayarda aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin .
 8. Gönderen  göster uyumlu donanım seçeneği seçin Microsoft temel Adaptörü Display ve tıklayın İleri düzeltmek için devam etmek  çalışmıyor Windows 10 parlaklık kontrolü sorunu.

 

Artık bilgisayarınız seçilen sürücüyü yükleyecek ve Windows 10 parlaklık kontrolü sorununuz çözülecektir. Bilgisayarınızın parlaklığını artırıp azaltarak kontrol edebilirsiniz. Öyleyse, masaüstünüzün veya dizüstü bilgisayarınızın parlaklığı değişmiyorsa, bu size yardımcı olabilir umarım.

 

Windows 10 Parlaklık Denetimi Çalışmıyor Sorunu Nasıl Onarılır? konusu umarım sizlere faydalı olmuştur.

Bir başka makale: Windows 10 Nasıl Sıfırlanır ?

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli