Sıradaki içerik:

Telegram MacOS için kendini yok eden videoları silmedi

e
sv

Windows 10 PC En İyi Medya Oynatıcı Hangisidir ?

40 okunma — 16 Şubat 2021 14:13
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Windows 10 PC En İyi Medya Oynatıcı

Windows 10 PC En İyi Medya Oynatıcı konusunu sizler için derliyoruz. Bugünlerde ilgi gören birçok çevrimiçi medya akışı uygulaması var. Ancak Windows 10 PC için en iyi medya oynatıcısının hangisi olduğunu bilmek isteyen birçok kişi var. Bu sorunun cevabını da istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Birçok kullanıcı, kendi derleme film koleksiyonlarını ve ev yapımı videoları kolayca oynatabilen yerel müzik uygulamaları arıyor. Bu nedenle, deneyebileceğiniz Windows işletim sistemi için bazı harika medya oynatıcılardan bahsedelim.

Windows 10 için En İyi Medya Oynatıcı (2021)

1. VLC Media Player

Çok sayıda özellik, özel görünüm ve yardımcı özelleştirme seçenekleri göz önüne alındığında, VLC ile birlikte gelen VLC, 2021’in en iyi medya oynatıcıları arasında kesinlikle bir sözü hak ediyor. Ve yıllardır popülerlik listelerinde adını korudu.

VLC Media Player, tüm popüler platformlar için kullanılabilen ücretsiz ve açık kaynaklı bir medya oynatıcıdır. VideoLAN projesi tarafından oluşturulan VLC Media Player, birçok ses ve video sıkıştırma yöntemini ve dosya formatını destekler. Yıllar içinde VLC, 3D videolar da dahil olmak üzere “her şeyi oynat” video oynatıcı olma ününü kazandı. Bahsetmiyorum bile, masaüstünüzün ekran görüntülerini de alabilirsiniz.

VLC, zahmetli adımlar içermeyen hızlı ve basit doğası nedeniyle en iyi PC medya oynatıcılarından biridir. Yerel içerik oynatmanın yanı sıra, YouTube gibi çevrimiçi sitelerden içerik akışı sağlamak için VLC’yi de kullanabilirsiniz . Harika VLC ipuçları ve püf noktaları hakkındaki ayrıntılı makalelerimizi okuyun .

Bu şaşırtıcı Windows Media Player alternatifi ayrıca sık güncellemeler alır ve geniş bir kullanıcı topluluğuna sahiptir. Windows 10’dan Windows XP SP3’e kadar tüm Windows sürümlerinde çalışır. Zaman zaman, bu ücretsiz film oynatıcı yeni özellikler ve güncellemeler almaya devam ediyor.

VLC’yi ayıran nedir?

 • Ücretsiz ve açık kaynak
 • Neredeyse her şeyi çalar
 • Hemen hemen tüm platformlarda mevcuttur

Desteklenen Platformlar: Windows 10, Windows 8.1, Windows 7, Windows Vista, Windows XP

2. PotPlayer

 

Güney Koreli şirket Kakao tarafından geliştirilen PC için özelliklerle dolu video oynatıcı, VLC’ye parasının karşılığını verebilir.

PotPlayer, yazılımı kişiselleştirmenize izin veren çok çeşitli özelleştirme seçenekleri sunar. CUDA, QuickSync ve DXVA gibi teknikleri kullanan PotPlayer, maksimum performans ve hafif bir deneyim sunabilir. Bu nedenle PotPlayer, listedeki en iyi ikinci medya oynatıcıdır.

VLC ile karşılaştırıldığında, PotPlayer daha az popüler olabilir, ancak daha da fazla dosya türünü destekleyebilir. Çok yaygın olan MP4 / FLV / AVI / MKV dosyaları için harika bir oynatıcı olduğunu söylemeye gerek yok. Ses kartları arasında seçim yapma, en sevdiğiniz sahneleri yer imlerine ekleme ve onları önizleme ve çok daha fazlasını yapma seçeneğiniz var.

PC için video oynatıcı ayrıca 3D videoları oynatabilir ve çeşitli 3D gözlük türlerini destekler. Ayrıca, birçok yerleşik klavye kısayolu ve kısayol tuşu ile birlikte gelir. Ancak, VLC’yi PotPlayer’dan daha popüler yapan nedir?

Çoğu kullanıcı için, uzun özellik ve ayar listesi çok fazla olabilir. Ayrıca PotPlayer, Windows ile sınırlıdır. Genel olarak, PotPlayer, VLC Media Player’dan kurtulmak istiyorsanız, etraftaki en iyi medya oynatıcılarından biridir.

Neden PotPlayer kullanıyorsunuz?

 • çekici arayüz
 • Daha iyi ses performansı
 • Tonlarca özelleştirme seçeneği

Desteklenen Platformlar: Windows 10, Windows 8.1, Windows 7, Windows Vista, Windows XP

3. KMPlayer

Windows 10 PC En İyi Medya Oynatıcı

KMPlayer, neredeyse tüm ana video ve ses dosyalarını oynatabilen harika ve ücretsiz bir Windows 10 medya oynatıcısıdır. Uyumluluğu artırmak için harici codec’ler ekleyebilirsiniz. 3D, 4K, UHD desteği ile birlikte gelir, 64 bit sürümü vardır ve yetenekli donanıma sahip PC’lerde videoları 8K 60 fps’ye kadar oynatabilir.

KMPlayer, formatlara yönelik geniş destek yelpazesiyle de bilinir. Kullanıcıların çok sayıda ses ve video efekti seçeneği vardır, bu da herhangi bir özellik veya destekten yoksun kalmamalarını sağlar.

Videoların parçalarını favori olarak seçebilir, tekrar edebilir, uzak arabirim için tuşları yeniden eşleştirebilir, vb. KMPlayer içinde video altyazılarını da düzenleyebilirsiniz. İlk olarak 2002’de piyasaya sürülen KMPlayer ücretsiz medya oynatıcı, 2007’de Koreli yayın şirketi Pandora TV tarafından satın alındı.

Neden KMPlayer kullanıyorsunuz?

 • Güçlü medya organizasyonu
 • Son derece özelleştirilebilir
 • KMP Connect özelliği

Desteklenen Platformlar: Windows 10, Windows 8.1, Windows 7, Windows Vista, Windows XP

4. Media Player Classic – Black Edition

Windows 10 PC En İyi Medya Oynatıcı

Media Player Classic – Black Edition, hala kullanılmayan Windows 10 medya oynatıcısının mirasını sürdüren bir MPC çataldır. MPC-BE ayrıca, daha önce listemizde bulunan durdurulan MPC – Ev Sineması sürümüne de dayanmaktadır.

Her neyse, MPC-BE, Windows 10 ve daha eski sürümler için hafif ama güçlü bir video oynatıcıdır. Windows Media Player’ın görünümüne ve hissine biraz benzerlik gösteren koyu temalı bir kullanıcı arabirimi taşır.

Açık kaynak medya oynatıcı ilk olarak 2012’de geldi; donanım kod çözme, deinterlacing, zamanında yazılım güncellemeleri için desteğe sahiptir ve çok çeşitli ses ve video formatlarını destekler.

Diğer özelliklerin yanı sıra, MPC-BE dahili altyazı arama, arama çubuğu önizlemeleri içerir ve logosundan, penceresinden ve video renk düzeltmesinden her şeyi özelleştirebilirsiniz. Windows Komut İstemi aracılığıyla kullanılabilir ve youtube-dl için dahili destek içerir. video paylaşım sitesinden içerik almak için.

MPC-BE’yi özel kılan nedir?

 • Kapsamlı özelleştirme seçenekleri
 • Komut satırı üzerinden çalışır
 • Hafif yazılım

5. GOM Media Player

Windows 10 PC En İyi Medya Oynatıcı

GOM Player veya Gretech Online Movie Player, en popüler video ve ses formatları için dahili desteğe sahip tamamen ücretsiz bir Windows medya oynatıcı alternatifidir. Bu, AVI, MKV, MP4, FLV, MOV vb. Gibi en popüler video formatlarını oynatabileceği anlamına gelir.

Diğer popüler PC medya oynatıcıları ile birlikte gelen tüm temel işlevlere sahiptir. Ancak GOM Player, AB tekrarı, Media Player Yakalama, hız kontrolü, ses / video efektleri, ekran yakalama vb. Gibi birçok gelişmiş özellikle birlikte gelir. Ayrıca size dış görünümleri değiştirme ve GOM Player’ın tüm görünümünü son derece özelleştirilmiş hale getirme seçeneği sunar.

GOM’un kendi kütüphanesini kullanarak, tercih ettiğiniz dilde filmlerin ve TV şovlarının keyfini çıkarmak için çok sayıda altyazı indirebilirsiniz. Ayrıca, Windows 10 için bu harika medya oynatıcıyı OpenSubtitles.org’un geniş veri tabanına bağlayabilirsiniz .

Bu ortam yürütücü yazılımının bazı yaygın olmayan türleri hemen desteklememesi olası olabilir. Bu senaryolar için, GOM Player’ın Codec Finder hizmeti eksik codec bileşenini aramanıza izin verir. Windows için GOM Player, Windows 10’dan Windows XP SP3’e kadar geniş bir işletim sistemi yelpazesini destekler.

Neden GOME Player kullanıyorsunuz?

 • Codec ve altyazı bulucu
 • Temiz, renkli arayüz

Desteklenen Platformlar: Windows 10, Windows 8.1, Windows 7

En iyi Medya Oynatıcı Programlar Ne Yapmalı ?

Windows platformu için pek çok yazılım mevcuttur; bu nedenle, bilgisayarınız için doğru olanı seçmek kolay bir iş değildir. Yeni medya formatlarının sayısının artmasıyla birlikte, tüm ücretsiz medya oynatıcılar MKV, FLV, AVI, MP4, MOV vb. Gibi tüm popüler dosya formatlarını çalıştıramaz.

Zengin özelliklere sahip bir yazılım olmasının yanı sıra, harika bir medya oynatıcının da basit, sezgisel ve hafif olması gerekir. Bu faktörleri göz önünde bulundurursak, PC için VLC, GOM, Media Player Classic gibi iyi bir video oynatıcı önerebiliriz. Peki ya özellikleri?

Bu nedenle insanlar bize çoğu zaman “Windows için en iyi medya oynatıcı hangisi?” Sorusunu soran e-postalar gönderiyor. Bu, Windows işletim sistemi için en iyi ücretsiz ortam oynatıcılarının bir listesini hazırlamamı istedi.

Öyleyse, sizin gözünüzde en iyi ücretsiz medya oynatıcı hangisi? Filmlerin ve diğer medya içeriklerinin tadını çıkarmak için hangisini kullanıyorsunuz? Görüşlerinizi paylaşmayı ve tartışmanın bir parçası olmayı unutmayın.

SSS

Bilgisayara Windows Media Player 12 nasıl indirilir?

WMP 12’yi PC’nize almak için, Windows 10’da isteğe bağlı bir özellik olarak yükleyebilirsiniz. Ayarlar> Uygulamalar> İsteğe Bağlı Özellikler’e gidin> İsteğe Bağlı Özellikler Ekle’ye tıklayın. Ardından, listede Windows Media Player’ı işaretleyin ve Kur’a tıklayın.

Windows 7 32 bit için hangi medya oynatıcı en iyisidir? 

32-bit işletim sistemleri modası geçerken, VLC, PotPlayer, Kodi vb. Gibi en iyi medya oynatıcılar, Windows 7’de kolayca çalışabilen 32-bit sürümler sunar.

Windows 10 PC En İyi Medya Oynatıcı konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli