Sıradaki içerik:

OnePlus Nord SE Daha Hızlı Şarj Edecek

e
sv

Windows 10 Şifremi Unuttum Hatası Nasıl Giderilir ?

11 Kasım 2020 16:59
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Windows 10 Şifremi Unuttum Hatası Nasıl Giderilir ?

Windows 10 Şifremi Unuttum Hatası Nasıl Giderilir ?  konusunu sizler için araştırdık. Windows 10 kullanıcılarının bugünlerde uğraştığı birçok sorundan biri Windows 10 şifre hatasıdır.

Sorun, makinelerinde Windows 10 2004 özellik güncellemesini (Derleme 19041.173) çalıştıran kullanıcıları etkiliyor. Şimdi, nihayet Microsoft, sorunun var olduğunu kabul etti ve ayrıca düzeltmek için geçici bir çözüm açıkladı.

Windows 10 Şifremi Unuttum Hatası Nasıl Giderilir ?

Windows 10 2004’teki şifre unutma hatası nedir?

Başlatılmamış kullanıcılar için, Windows hatası, makine yeniden başlatıldıktan sonra birkaç uygulamanın kaydedilmiş parolaları unutmasına neden olur. Etkilenen uygulamaların listesi, birçok kullanıcının oturum açma kimlik bilgilerinin çoğunu kaydettiği Outlook, Chrome vb. uygulamaları içerir.

Microsoft’a göre, “Windows 10 Görev Zamanlayıcı Görevleri belirli bir şekilde yapılandırıldığında” “şifre unutma hatası” ortaya çıkıyor.

Windows 10 Şifre hatası geçici çözümü

Microsoft henüz uygun bir düzeltme yayınlamamış olsa da , söz konusu görevleri devre dışı bırakan bir geçici çözüm önerdi . Çözüm, Windows PowerShell’in kullanılmasını gerektiriyor.

PowerShell’i açmak için, Başlat Menüsü düğmesine sağ tıklayın ve ardından Windows PowerShell’e (Yönetici) tıklayın. Bundan sonra, aşağıdaki komutu PowerShell penceresine yapıştırın ve Enter tuşuna basın.

Komut: 

Get-ScheduledTask | foreach { If (([xml](Export-ScheduledTask -TaskName $_.TaskName -TaskPath $_.TaskPath)).GetElementsByTagName("LogonType").'#text' -eq "S4U") { $_.TaskName } }

PowerShell penceresinde gördüğünüz görev adlarını not edin. Ardından Başlat Menüsünden Görev Zamanlayıcı’yı açın> Söz konusu görevi bulun> Göreve sağ tıklayın ve Devre Dışı Bırak’a tıklayın. Bundan sonra sisteminizi yeniden başlattıktan sonra bu hatadan kurtulabilirsiniz.

Bir başka makale : PC İçin En İyi VPN Programları Windows 10

 

 

 

Kaynak : https://fossbytes.com/how-to-fix-windows-10-password-forget-bug/
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli