e
sv

Windows 7 Uygulamaları Windows 10’a Nasıl Yüklenir?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Windows 7 Uygulamaları Windows 10'a Nasıl Yüklenir?

Windows 7′ bildiğiniz üzere artık güncelleme almayacak.Windows 7 Uygulamaları Windows 10’a Nasıl Yüklenir?makalesini sizler için derleyeceğiz. 

Şimdi, insanların karşılaşabileceği büyük bir sorun, uygulama uyumluluğudur. Ya eski Windows 7 uygulamalarınız daha yeni Windows sürümünde çalışmazsa? Kulağa saçma gelse de, geriye dönük uyumluluk (biz bunu kesin kabul ediyoruz) hala Windows XP çalıştıran ATM’leri bulmanızın sebebidir.

Son zamanlarda Microsoft   , Windows 10’un Windows 7 uygulamalarının neredeyse% 99’unu desteklediğini doğruladı , bu nedenle yeni işletim sistemine geçmek sorun olmamalı. Ancak, eski Windows uygulamasını PC’nize yüklemekte sorun yaşıyorsanız, okumaya devam edin.

Windows 7 Uygulamaları Windows 10’a Nasıl Yüklenir?

Microsoft’un eski sürümler için Windows uyumluluk modunu önceden yüklediğini biliyor olabilirsiniz. Bu, eski sistemler için tasarlanmış yazılım ve uygulamaların yeni işletim sisteminde doğru çalıştığından emin olmak içindir.

Örneğin, ağ istatistiklerini gerçek zamanlı olarak gösteren NetSpeedMonitor adlı bu uygulamayı kullanıyorum. Ancak Windows 7 için tasarlandığından, yükleme işlemi sırasında sorunlara neden olur.

Bu tür uygulamalarla uğraşıyorsanız, aşağıda belirtilen adımları izleyin:

 1. Uygulamanın kurulum (.exe veya .msi) dosyasına sağ tıklayın.
 2. Özellikler’e gidin> Uyumluluk sekmesine gidin.
 3. Burada, “Bu programı uyumluluk modunda çalıştır” yazan onay kutusunu işaretleyin ve açılır menüden istediğiniz Windows sürümünü seçin.
 4. Uygulamanıza bağlı olarak, seçenek olarak “Windows’un önceki sürümünü” gösterecek veya farklı Windows sürümlerinin bir listesini görüntüleyecektir.
 5. İstediğiniz seçeneği seçin ve Tamam’a tıklayın.

Şimdi, her zaman yaptığınız gibi uygulamayı çift tıklayarak yükleyebilirsiniz. Herhangi bir soruna neden olmamalıdır.

Uyumluluk modunda doğru Windows sürümünü bulamazsanız, “Uyumluluk sorun gidericisini çalıştır” a tıklayın ve Windows uyumluluk ayarlarını otomatik olarak algılayacaktır.

Ayrıca uygulamaya sağ tıklayıp bağlam menüsünde “Uyumluluk sorunlarını gider” seçeneğine tıklayabilirsiniz, bu da aynı şeyi yapar.

Otomatik sorun giderme bazen çok zaman alabileceğinden, kullanıcılar manuel seçenekleri tercih edebilir.

Yalnızca Windows 7 değil, Microsoft, Windows 8 / 8.1, Windows XP ve Windows 95’e kadar uyumluluk modları ekledi. Böylece, çoğu durumda kendinizi kaptırdı.

Eski yazılıma ek olarak, sizi ilk günlerde bilgisayarınıza bağlı tutan tüm nostaljik PC oyunlarını çalıştırmak için Windows 10 uyumluluk modundan da yararlanabilirsiniz.

 

Başka bir makale : Windows 10 Klasöre Parola Koyma Nasıl Yapılır?

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli