e
sv

Windows için VPS hosting nasıl seçilir?

avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

VPS Hosting Nedir?

Windows için VPS hosting nasıl seçilir? Türkçe anlamınca sanallaştırılmış özel sunucu (Virtual Private Server) isimli barındırma sistemi giderek daha popüler hale geliyor. Normal paylaşımlı barındırma ile karşılaştırıldığında, VPS daha fazla hareket özgürlüğü ve daha fazla işlevsellik sağlıyor. Fakat bu barındırma maliyeti genele göre biraz daha fazla oluyor.

Windows için VPS hosting nasıl seçilir?

HostingHUB hizmeti, veri merkezinin fiziksel konumundan disk alanına kadar birçok parametreye dayanarak Windows işletim sistemi ile en uygun VPS barındırmayı seçmenize olanak tanır. Bu hizmet hakkında daha fazla bilgiyi bu adresten öğrenebilirsiniz.

Bir VPS seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Windows, özellikle Unix tabanlı sistemlerle karşılaştırıldığında oldukça kaprisli bir işletim sistemidir. Bu nedenle, bu durumda barındırma seçimine daha dikkatli yaklaşılmalıdır. Önce değerlendirilmesi gereken özellikleri düşünün.

Sayfa indirme hızı

Bu gösterge ne kadar düşükse o kadar iyidir. Bugün, bir sitenin sayfaları kullanıcının tarayıcısına bir saniyeden daha kısa sürede yükleniyorsa, sitenin hızlı olduğu kabul edilmektedir. Sayfaların yüklenmesinin hızı, site motorunun özelliklerinden fiziksel sunucuda kullanılan disklere kadar birçok faktörden etkilenir.

SSD sürücüler

Modern sunucuların çoğu SSD sürücüler üzerinde çalışır. Bu sürücüler, verileri depolamak için flash bellek kullanır. Bir barındırıcı, web sitenizi HDD diskleri kullanan bir VPS’de barındırmanızı önerirse, bunu düşünmelisiniz. Bu teknoloji uzun zamandır modası geçmiş ve HDD’lere veri yazma ve okuma hızı SSD’lere kıyasla birkaç kat daha düşük.

Çalışma güvenilirliği

En güvenilir sunucular bile başarısız ve güvenliksiz olabilir. Böyle bir olay ne kadar düşükse o kadar iyidir. Kaliteli hosting sunan firmaların sunucularında çalışma süresi genellikle% 99,9’dur. Yani, sitenizin neredeyse% 100’ü düzgün çalışacak ve kullanıcılar tarafından erişilebilir olmaktan çıkmayacaktır.

Kontrol Paneli

Kontrol panelini kullanarak, sanal sunucunuzu kuracak, siteyi yöneteceksiniz, vb. İyi barındırıcılar müşterilerine aralarından seçim yapabilecekleri birkaç panel sunar. ISPManager, VestaCP, cPanel, Plesk. Bazılarının, belirli bir barındırmanın ayrıntıları için oluşturulmuş kendi yazma panelleri vardır. Bir kontrol paneli seçerken ne kadar çok seçeneğiniz varsa o kadar iyidir.

Veri merkezi konumu

Bir diğer önemli parametre, şirket sunucularının fiziksel olarak bulunduğu veri merkezinin yerini seçme yeteneğidir. Profesyonel barındırma sunan hizmetler genellikle çeşitli konumlardan seçim yapmanıza olanak tanır – Rusya, Ukrayna, Avrupa, Asya, ABD. Bazıları ayrıca daha egzotik veri merkezi konumları sunar – Irak, Vietnam, Tacikistan vb. konumlardır.

Bir sonraki makalede görüşmek üzere sevgiyle kalın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli