Sıradaki içerik:

Facebook Çalışanları, Trump İçin Sessiz Kalan Zuckerbergi Eleştiriyor!

e
sv

XenForo’da Site Haritası Oluşturmak!

01 Haziran 2020 20:04
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Merhaba sevgili Siber Basın okurları. Bugün yine yeni bir XenForo’da Nasıl Yapılır? Başlıklı konu ile daha beraberiz. Bugün sizlerle yeni kurulan bir xenforo forumun sitemap ayarları nasıl yapılır? Onu inceleyeceğiz.

XenForo’da Sitemap Ayarları Nasıl Yapılır?

Öncelikle sitemizi yeni açtık ve tüm kategorilerimizi oluşturduk. Sitemiz paylaşmaya hazır. O zaman bir sonraki işlemimiz, site haritamızı oluşturmak olacaktır. Bunun için fazla uğraşa gerek yok. XenForonun kolayca sürdüğü yapılandırma işlemi ile kısaca halledeceğiz. O halde başlayalım.

Öncelikle Admin Panelimizden XF Seçenekleri –> XML site haritası seçenekleri kısmına geliyoruz. Ve burada ekte göreceğiniz üzere Site haritasını otomatik olarak oluştur ve Arama motorlarına otomatik olarak site haritası gönder tiklerini işaretliyoruz. Altındaki Site haritası içeriğine dahil et kısımına ise belirli içerik türlerini site haritasından hariç tutmak istiyorsanız buradan belirtiyorsunuz. Bu seçenek ne olursa olsun bir içeriğin site haritasına dahil edilebilmesi için üye olmayan kullanıcılar tarafından ulaşılabilir olması gerekir.

görsel 1.1

Daha sonra ise ayarlarımızı kayıt ediyoruz. Ardından Araçlar kategorisinden “Forum önbelleklerini yeniden yapılandır” kısmına gelerek “Site haritasını yeniden oluştur” diyerek site haritamızı yeniden oluşturuyoruz. (görsel 1.2)

görsel 1.2

XenForo için adımlarımız bu kadar. Daha sonra siteadesiniz/sitemap.php adresinden site haritanıza erişebilir ve sitenizin hartiasını google’a ekleyebilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, selametle kalın!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli