e
sv

Yasaklı Web Sitelerine Girme Yolları

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yasaklı Web Sitelerine Girme Yolları

Yasaklı Web Sitelerine Girme yollarını sizler için araştırdık. 21. yüzyılda yaşıyoruz, ama engellenmiş web sitelerinin örneklerini her zamankinden daha fazla bulunmaktadır. Bazı ülkelerde hükümetlerin sosyal ağları yasaklaması ve diğer içerikleri sansürlemesi yaygın bir şeydir. Ayrıca, ofisinizdeki veya okulunuzdaki engellenen web siteleri tarafından da boğulmuş hissediyorsanız, burada engellenen web sitelerine erişmenin bazı yolları vardır.

Bu makalede, engellenen web sitelerine erişmek içn sansürü atlamanın 14 kolay yolunu inceleyebilirsiniz. Bu kullanımı kolay ve etkili yöntemler arasında VPN , uzantılar, DNS saldırısı, proxy web siteleri ve diğerlerinin kullanımı bulunur. Size onlardan bahsedelim:

Önemli: Ofisiniz (veya okulunuz) ağında bazı web sitelerini yasakladıysa, bunların engelini kaldırmak iş politikalarınızı ihlal edebilir. Bu nedenle, bu durumlarda filtreleri atlamanızı tavsiye etmiyoruz. 

Bir başka makale: En iyi Android VPN uygulamaları 2021

Yasaklı Web Sitelere Girme yöntemlerine bir bakalım.

Yasaklı Web Sitelere Nasıl Girilir? 

1. Engellemeyi kaldırmak için VPN kullanın

Yasaklı Web Sitelerine Girme yöntemi olarak Adından da anlaşılacağı gibi, bir VPN (Sanal Özel Ağ) yazılımı gerçek IP adresinizi açığa çıkarmayan bir gizleme katmanı görevi görür. Bir VPN kullanırken, cihazınızdan gelen trafik, hükümet veya ISS tarafından engellenmeyen bir VPN sunucusundan geçer, dolayısıyla web sitelerine göz atmanıza izin verir.

Deneyimlerimize ve uzman incelemelerimize göre, güvenilir bir VPN hizmeti kullanmak, web sitelerinin engelini kolaylıkla kaldırmanın en iyi yoludur. Tüm popüler VPN’lerin Windows, macOS, Android, iOS, Linux vb. İçin uygulamaları vardır, bu da işyerinde veya okulda sitelerin engelini kaldırmayı kolaylaştırır.

Daha derine dalmakla ilgileniyorsanız , VPN nedir ve nasıl çalıştığına dair ayrıntılı makalemize göz atabilirsiniz . İşte deneyebileceğiniz bazı harika VPN paketleri.

Birinci sınıf güvenlik birincil hedefiniz değilse, engellenen siteleri açmak için ücretsiz vpn uygulamalarıda var.

2. Anonim Olun: Proxy Web Sitelerini Kullanın

Yasaklı Web Sitelerine Girme yönteminin ikincisi olarak, Çoğu zaman, profesyonel bir ortamda, işverenler, video akışı, sosyal ağlar ve hatta kişisel e-postalar gibi bazı belirli web sitelerine ve hizmetlere erişiminizi kısıtlamak için belirli sınırlar çizer. Zaman zaman engellenen web sitelerine erişmenin bir yoluna ihtiyacınız vardır ve bu durumlarda proxy web siteleri bir kurtarma yöntemi olarak hareket eder.

Ancak, engellemeyi kaldırma proxy’sinin VPN kadar güvenli olmadığını unutmayın. Dolayısıyla, işiniz konusunda gizliysanız, yöntem 1 seçilecek olanıdır.

Web’de, web deneyiminizi ‘sınırsız’ yapan yüzlerce proxy web sitesi vardır. Bir proxy web sitesi, engellenen siteyi ISS’lerden gizler ve engellenen web sitelerine erişmenize izin verir.

Örneğin, Facebook kurumunuz tarafından engellenirse, bir proxy sitesine gidebilir ve hizmete erişmek için engellenen URL’yi girebilirsiniz –

3. URL Yerine IP Kullanın

Çoğunuz her web sitesinin URL’sinin bir IP adresine sahip olduğunu ve siteyi engelleyen yetkililerin IP yerine URL’yi kaydetmiş olabileceğini biliyor olabilirsiniz. Bu durumda, yasaklanmış web sayfalarını Chrome tarayıcınızda açmak için bir web sitesinin IP adresini kullanabilirsiniz.

 • Windows’ta, IP adresini almak için komut istemine tracert websitename.com yazın.
 • Mac’te, açık ağ yardımcı programı> tıklayın Traceroute üstündeki seçeneği ve IP adresini bulmak için web sitesi adresini girin.
 • İPhone ve Android için, App Store ve Play Store’da Traceroute adlı uygulamaları bulun.
 • Linux’ta, IP adresini almak için Terminal’e dig websitename.com yazın .

Şimdi bu IP adresini web tarayıcınızın adres çubuğuna girin ve “erişim reddedilen” web sitelerini ziyaret etmek için Enter tuşuna basın. Benzer araçlar ve komutlar, Mac, Linux, Android vb. Diğer platformlarda da kullanılabilir.

4. Google Translate’i kullanın

Yasaklı Web Sitelere Girme yöntemi olarak, Enstitüler ve hatta ülkeler bazen Google Translate’i yasaklamaz. Muhtemelen bir eğitim aracı olduğu ve hiç kimse okul veya ofislerdeki sitelerin engelini kaldıracak kadar güçlü bir şey olarak görmediği için. Dolayısıyla, bu araçla, engellenen web sitesini tanıyor olabileceğiniz başka bir dile dönüştürerek kısıtlamayı atlayabilirsiniz.

Google Translate’i deneyin ve kendiniz görün; URL’yi yapıştırmanız ve ardından çevrilmiş bölümde görünen URL’yi tıklamanız yeterlidir. Engellenen web sitelerine erişmenin başka bir basit yoludur.

5. Uzantılar aracılığıyla sansürü atlayın

Engellenen web siteleri, Facebook veya YouTube gibi doğası gereği dinamikse, bu uzantıları denemelisiniz. Hola ve ProxMate, Chrome ve diğer tarayıcılarda engellenen web sitelerine erişmek için kullanabileceğiniz bazı uzantılardır. UltraSurf, şifrelenmiş proxy ağını kullanarak özgürce gezinmenize izin veren çok etkili bir uzantıdır. Güvenlik duvarlarını yenecek kadar güçlü.

6. DNS Sunucunuzu değiştirin (Özel DNS)

Bu yöntemi DNS Hack adlı ayrı bir konu altında zaten tartıştık. Bu yöntemi basitçe kullanabilir ve ablukayı atlayabilirsiniz. Bu yöntem genellikle internete erişmek için Google DNS veya OpenDNS kullanmayı içerir. 

Son zamanlarda Cloudflare, en hızlı, gizlilik odaklı DNS hizmeti olduğunu iddia eden 1.1.1.1 DNS hizmetini de başlattı. Cloudflare, 1.1.1.1 DNS hizmetini Android ve iOS uygulamaları aracılığıyla da kullanıma sundu. Bölgemdeki engellenen sitelere erişmek için genellikle bu tek tıklama yöntemini kullanıyorum.

DNS’yi değiştirmek, tarama sırasında daha iyi gizlilik de sağlar. Çünkü varsayılan ayarlarla, bağlandığınız her WiFi ağı ve ISS’ler ziyaret ettiğiniz sitelerin listesine sahiptir.

7. İnternet Arşivine Git – Wayback Machine

Wayback Machine , neredeyse tüm web sitelerinin bir kopyasını internette saklayan ilginç bir hizmettir. Bir web sitesinin birden çok sürümünü kaydeder ve bir web sitesinin geçmiş sürümlerine erişmek için kullanabilirsiniz. Kullanıcılar, engellenen içeriğe çevrimiçi olarak göz atmak için de kullanabilir. Böylelikle yasaklı web sitelerine girme yöntemi olarak kullanılabilir.

Bu nedenle, bazı hizmetler veya web siteleri geçersiz olsa bile, Wayback Machine arkanızı kolladı. Dahası, İnternet Arşivi çok sayıda ücretsiz film, belgesel, nostaljik oyun, e-kitap vb. İçerir.

8. Web sitesinin RSS Beslemesini kullanın

RSS okuyucuları, yeni içerik almak ve kolaylıkla okumak için kullanışlıdır. Engellenen web sitesinin RSS beslemesini alabilir ve okuyucunuza ekleyebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, bazı RSS okuyucularının, engellenen bir web sitesine erişmek için kullanılabilecek, kullanıcı arayüzlerinin üstüne bir web sayfasını yükleyebilmeleridir.

Web sitesinin beslemesi olmaması durumunda, beslemeyi oluşturmak için bazı yararlı çevrimiçi hizmetler vardır. Son zamanlarda sosyal medya platformlarında yükselen yalan haberler ve algoritmik güncellemelerle RSS okuyucuları geri dönüş yapıyor. Feedly gibi birini kullanabilir ve tüm içeriği güvenilir kaynaklarınızdan teslim alabilirsiniz.

9. TOR (Soğan Yönlendirici) Kullanın

Bir gizlilik savunucusuysanız, çok popüler olan Tor tarayıcısını zaten biliyor olabilirsiniz. Doğru şekilde kurarsanız, bu bir web engelleyici atlama aracı olarak işlev görebilir. Çoğu durumda, okulda veya ofiste web sitelerinin engelini kaldırabilir ve anonim kalabilirsiniz. Her türlü gözetlemeden de kurtulabileceğiniz için ikili bir avantaj var.

10. İnternet ağını değiştirin

ISS’lerin çoğu, kullanıcılara zaman zaman değişen dinamik bir IP sağlar. Bu nedenle, bir web sitesi sahibinin belirli IP’nizi bir süredir engellemesi mümkündür. Bu durumda, ISS’yi size başka bir IP adresi atamaya zorlamak için Wi-Fi yönlendiricinizi yeniden başlatarak bu engellenen siteye erişebilirsiniz.

Kısıtlamaları atlamanın bir başka basit yolu, ağ yöneticiniz bazı belirli hizmetleri engellediyse kişisel akıllı telefon ağınızı kullanmaktır. Bu yöntem% 100 kusursuz olmasa da, ofisinizdeki kuralları çiğnemek için güzel ve yasal bir alternatiftir.

11. HTML’den PDF’ye dönüştürücü kullanın

Yasaklı Web Sitelerine Girme yöntemlerinden biri olan, SodaPDF, bilgisayarınıza erişmeden bir web sayfasını doğrudan indirmenize yardımcı olabilecek ücretsiz bir çevrimiçi hizmet sağlar. Sadece bu bağlantıyı ziyaret edin ve istenen URL’yi girin. Bu kadar. Deneyebileceğiniz başka HTML’den PDF’ye dönüştürücü web engelleyici atlama hizmetleri vardır.

URL’nize ihtiyaç duyan bazı hizmetler vardır ve bunlar sadece engellenmemiş web sayfasını postalarlar. Genel olarak, proxy veya VPN olmadan web sitesinin engelini kaldırmanın kolay bir yoludur.

12. Bir USB sürücüsünden Firefox kullanın

Okulunuzun veya ofisinizin site erişimini kısıtlamak için adımlar attığı biliniyorsa, kişisel kullanımınız için web sitelerini açmak için web tarayıcısına uzantılar yüklemenize izin verilmemesine şaşırmayacağım. Bu durumda, bir USB sürücüsüne Firefox taşınabilir gibi bir web tarayıcısı kurabilirsiniz. İyi bir engellemeyi kaldırma proxy hizmetiyle birleştirin ve halledersiniz.

13. URL yeniden döküm yöntemi

Belirli bir web sitesinin VPN’de barındırıldığı ve doğrulanmış bir SSL sertifikasının yüklü olmadığı durumlar vardır. Bu tür web siteleri için, web tarayıcınızın adres çubuğuna gidebilir ve www.url.com veya https://www.url.com’a erişmek yerine https://www.url.com yazmayı deneyebilirsiniz. Bu değişiklik bir güvenlik uyarısı görüntüleyebilir. Yine de Devam Et seçeneğine basın ve web sitesini ziyaret edin. Bu kusursuz bir yöntem değildir, ancak bazen kullanışlı olabilir.

14. Tarayıcılarda Ağ Proxy’sini Değiştirin

Yasaklı Web Sitelerine Girme yöntemi olarak, Kolejinizin veya enstitünüzün ağı için birden fazla vekili olabilir. Bu nedenle, bazı web siteleri bir proxy’de kısıtlanmış, ancak diğerinde erişilebilir olabilir. Üniversitenizdeki engellenen web sitelerine erişmek için proxy sörfü yapmayı deneyebilirsiniz.

Web tarayıcınızda ağ proxy ayarlarını devre dışı bırakmak zor bir iş değildir. Web tarayıcınızın ayarlarında bağlantı / ağ seçeneğini bulmanız yeterlidir. Orada, proxy yok seçeneğini seçebilir veya kurumunuzda sınırsız göz atma sağlayan başka bir seçenek kullanabilirsiniz. Örneğin, Firefox web tarayıcısında ayarları nasıl değiştirebileceğinizi gösteren bir ayarlar penceresi:

Bu yöntemler Yasaklı Web Sitelerine Girme  yöntemidir. Umarım konumuz size faydalı olmuştur.

Bir başka makale: PC İçin En İyi VPN Programları

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli