Sıradaki içerik:

Risk Değerlendirme Uzmanı Nasıl Olunur Ne İş Yapar?

e
sv

Youtube Gizlilik Modu Aktifleştirme

46 okunma — 12 Şubat 2021 15:18
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Youtube Gizlilik Modu Aktifleştirme

Youtube Gizlilik Modu Aktifleştirme konusunu sizler için derliyoruz. Pek çok platformda olduğu gibi Youtube’da da gizlilik modu bulunmaktadır. Peki, bazı kullanıcıların aktif bir şekilde kullanmakta olduğu youtube gizlilik modunu anlatacağız.

Youtube Gizlilik Modu Nedir?

Bilindiği üzere Youtube, sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Ancak içeriği gereği, diğer platformlardan çeşitli özellikleri ile ayrılmaktadır. 2005 yılından beridir hayatımızda olan ve her gün milyonlarca kullanıcıya erişme başarısı kazanan Youtube, esasen video ve klip izlemek için hazırlanmış olan bir alandır ve kurulduğu günden bugüne kadar bu çizgide hareket etmeye devam etmektedir.

Özellikle teknolojinin gelişmesi ve internetin yaygınlaşması ile popülaritesini arttırma başarısı gösteren bu site, tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Elbette rekabet ortamından kaynaklı olarak zaman zaman siteye çeşitli özellikler eklenmiş ve siteden çeşitli özellikler kaldırılmıştır. Gelinen son aşamada ise, milyonlarca kullanıcısının yanı sıra, Youtube üzerinden kazanç elde eden kişiler bulunmaktadır.

Belirtildiği üzere sitenin sahip olduğu özelliklerden bir tanesi de gizlilik modudur. Diğer sosyal medya ağlarında olduğu gibi Youtube’da da gerçekleştirilen her işlem kayıt altına alınmaktadır. Kendi hesabınızı inceleyecek olursanız, daha önce aratmış ve izlemiş olduğunuz videoların karşınıza çıktığını görebilirsiniz.

Bu durum her ne kadar kullanıcıların kolaylığı için gerçekleştiriliyor olsa da, bazı durumlarda kimi kullanıcılar bu durumdan rahatsız olmaktadır. Bunun üzerine Youtube, gizlilik modunu sisteme eklemiştir. Bilindiği gibi Google gibi kimi mecralarda da gizlilik modu bulunmaktadır.

Youtube Gizlilik Modu Aktifleştirme

Youtube gizlilik modunu aktifleştirmek, sanılanın aksine oldukça basit bir işlemi gerektirmektedir. Şayet bir Youtube hesabınız varsa, hesabınıza giriş yaptıktan sonra rahat bir şekilde gizlilik moduna geçiş yapabilir ve site üzerinden işlem gerçekleştirmeye devam edebilirsiniz. Bunun için ekranın sağ üst köşesinde yer alan profil resminize tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra karşınıza çıkacak olan seçenekler arasında gizlilik modunu göreceksiniz. Buna tıkladığınız anda gizlilik moduna geçiş yaptınız demektir.

Bu modu aktif hale getirmeniz durumunda hesabınız geçici olarak kapatılmış gibi görünecektir. Ayrıca gizlilik modunda olduğunuzu hatırlatır nitelikte bir siyah kısım ekranda görünecektir. 90 dakikadan daha uzun süre herhangi bir işlem yapılmazsa gizli moddan çıkılır. Youtube gizlilik modundayken yaptığınız hiçbir işlem kayıt altına alınmaz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli