Sıradaki içerik:

Netflix Üyelik İptal Etme Nasıl Yapılır?

e
sv

Youtube Kanalı Nasıl Açılır? Youtube Kanalı Açma İşlemleri

08 Şubat 2021 17:54
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Youtube Kanalı Nasıl Açılır

Dünya üzerinde milyonlarca Youtube kullanıcısı ve site üzerinde bir o kadar sayıda kanal bulunmaktadır. Peki, Youtube kanalı nasıl açılır? konusu bir çok Youtube’den para kazanmak isteyen oyuncuların dilinde bu konuyu sizler için derledik.

Youtube Kanalı Nedir?

Youtube, milyonlarca kullanıcısı olan bir sosyal paylaşım sitesidir. 2005 yılından bu yana sosyal ağlar arasında her zaman üst sıralarda yer alma özelliğini kormuş olan Youtube, günümüzde de oldukça değerlidir.

Teknolojinin gelişmesi internetin yaygınlaşmasını sağlamış, internet kullanımının artması ile tüketimi beraberinde getirmiştir. Gelinen şu aşamada Youtube hem eğlence amaçlı hem de para kazanma amaçlı önemli bir alandır.

Youtube hesabı olan pek çok birey, Youtube kanalı oluşturmakta ve bu kanala eğlence amaçlı veya kazanç amaçlı içerikler yüklemektedir. Ülkemizde ve dünyada pek çok insan yalnızca Youtube kanalı aracılığı ile her ay binlerce lira para kazanmaktadır.

Youtube genç, yaşlı, kadın, erkek, yetişkin, çocuk fark etmeksizin herkese hitap eden bir platformdur. Akla gelebilecek her alanda ve her konuda videolar, sitede mevcuttur. Siz de bir Youtube hesabı oluşturarak ve kanal açarak hem tüketici hem de üretici olabilir ve yeni bir dünyaya merhaba diyebilirsiniz.

Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Youtube kanalı açmak, sanılanın aksine oldukça basit bir işlemdir. Bu işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirmek için bir Gmail hesabına sahip olmalısınız. Youtube’a Gmail aracılığı ile giriş yaptıktan sonra, ekranın sağ üst köşesinde profil resminizi göreceksiniz.

Profil resminizin üzerine tıklayacak olursanız karşınıza çıkan menüde kanal oluştur seçeneğini göreceksiniz. Genellikle sağ üstteki profil fotoğrafınıza tıkladığınız zaman karşınıza kanal oluştur seçeneği gelmektedir.

Ancak eğer burada göremezseniz, yine hesabınızla Youtube’a girdikten sonra soldaki seçenekler arasında kanal oluştur seçeneğini görebilirsiniz.

Bu kısmı seçmenizin ardından sistem sizi yönlendirmeye devam edecektir. Burada dikkat etmeniz gereken, sistem sizi yönlendirirken kanal ismi, kanal resmi ve bunun gibi bilgileri dikkatli bir şekilde girmenizdir. Burada dikkatli olmanızın ana nedeni, doğru hedef kitlesine etkili bir şekilde hitap etmektir.

Öte yandan kanalınızı oluştururken kullanıcıların bilmesini istediğiniz bilgileri ve diğer sosyal medya hesaplarınızı da ekleyebilirsiniz. Youtube kanalı açtıktan sonra gerçekleştireceğiniz paylaşımlar sayesinde hedef kitlenizle buluşmaya başlayabilirsiniz.

Youtube kanalı nasıl açılır? konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur. Önceki makalelerimiz de Youtube kanal adı nasıl değiştirilir ? sizler için derlemiştik onuda okumanızı öneririz.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli