Sıradaki içerik:

Apex Legends Mobile Çıkış Tarihi ve Daha Fazlası

e
sv

Youtube Kapak ve Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

07 Şubat 2021 14:07
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

youtube profil fotoğrafı değiştirme

Youtube profil fotoğrafı değiştirme işlemi sizlere anlatıyoruz. Sosyal medya ağlarından bir tanesi olan Youtube’un bazı kullanıcılar tarafından bilinmeyen çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Youtube kapak fotoğrafıdır.

Youtube Profili Nedir?

Youtube bilindiği üzere insanların müzik dinlemek ve video izlemek için kullanmakta olduğu bir sitedir. Her gün milyonlarca kişi video izlemek için Youtube’u tercih etmektedir. Bu durum elbette yöneticilerin platforma çeşitli özellikler geliştirmesine vesile olmuştur. Bu özelliklerden biri de Youtube kapa fotoğrafı ve Youtube profil fotoğrafıdır.

Youtube, aslında bir sosyal paylaşım sitesidir. Twitter ve Instagram’da olduğu gibi Youtube’da da kullanıcıların bir profili bulunmaktadır ve profil üzerinden gerçekleştirilen her işlem kayıt altına alınır. Profiliniz üzerinden gerçekleştirebileceğiniz birtakım işlemler bulunmaktadır. Örneğin burada geçmiş izlenenler, kitaplığınız, videolarınız, daha sonra izlemek üzere işaret bıraktıklarınız, oynatma listeleriniz, beğendiğiniz videolar ve bunun gibi daha pek çok özellik mevcuttur.

Youtube Profil Fotoğrafı Değiştirme İşlemi

Belirtilmiş olduğu gibi Youtube hesabı üzerinden yapılan işlemler arasında Youtube kapak fotoğrafı değiştirme ile Youtube profil fotoğrafı değiştirme de vardır. Elbette bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle bir Youtube hesabına sahip olmalısınız ve hesabınıza giriş yapmalısınız.

Tarayıcınızdan Youtube resmi web sitesine girdikten sonra sağ üst tarafta oturum aç seçeneğini göreceksiniz. Eğer oturum açmadıysanız öncelikle oturum aç seçeneğinden hesabınıza giriş yapmalısınız. Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Daha sonra yine sağ üst köşede profil resminizi göreceksiniz. Onun üstüne tıklamanız gerekmektedir.

Profil resminize tıkladıktan sonra karşınıza bir menü çıkacak. Bu menüde çeşitli başlıklar göreceksiniz. Bu başlıklardan biri de ayarladır. Ayarlar kısmında Google’da düzenleyin seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza mevcut profil resminiz çıkacak. Resminizin üzerine tıkladıktan sonra yeni bir fotoğraf seçmeniz için bir ekran açılacak. Açılan pencereden yeni bir fotoğraf seçtikten sonra fotoğrafı yükle butonuna basmalısınız. Sonraki adımda ise aç tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Son olarak bitti seçeneğine tıklarsanız yeni bir profil fotoğrafına sahip olursunuz.

Aynı işlemi mobil cihazlardan da gerçekleştirmek mümkündür. Görüldüğü gibi Youtube profil fotoğrafı değiştirme işlemi sanılanın aksine oldukça basittir. İşte Youtube kapak fotoğrafı nasıl değiştirilir? hepsini sizlere anlattık umarım faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli