e
sv

Yüksek Boyutlu SQL Dosyalarının Boyutları Nasıl Düşürülür? (SqlDumpSplittr)

avatar

Omer

 • e 2

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

SqlDumpSplittr Nedir? Ne işe yarar?

Herkese merhaba sevgili siber basın okurları. Bugünkü yazımızda sizlerle yüksek boyutlu veritabanlarını nasıl böleriz, nasıl küçültürüz? bunu öğreneceğiz.

Öncelikle neden buna ihtiyaç kalırız?

Diyelim ki bir websitesi sahibisiniz ve yedekleme için dosyalarınızı indirdiniz ve sql dosyanız 100 mb. Yeni aldığınız hosting de diyelim ki size sadece 50 mb değerinde sql yükleme imkanı sunuyor. Bu durumda sql dosyanızı direkt olarak yükleyemeyeceksiniz. İşte tam bu durumda bu program bize yardımcı olacak. Program sayesinde sql dosyanızı istediğiniz boyutlara bölebileceksiniz. Bu şekilde sql yedeğinizi yüklemiş olacaksınız. Şimdi programı nasıl kullanacağınıza geçelim.

SqlDumpSplittr Nasıl Kullanılır?

Öncelikle porgramı orijinal web sitesinden indiriniz. Daha sonra ilk olarak ana ekrana ilerleyin.

görsel 1.0

Yukarıdaki görselde de göreceğiniz gibi program hakkında açıklamalar yapılıyor. Daha sonra sağ yön ikonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçin.

görsel 1.1

Bir sonraki adımda kırmızı ile işaretlenen browse kısmından sql yedeğinizi seçin ve bir sonraki adıma ilerleyin.

görsel 1.3

Daha sonra ise yukarıdaki görseldeki gibi bölünecek olan sql dosyalarını nereye çıkartacağını seçin. Ben örnek olarak masaüstünü seçtim. Daha sonra altında yeşil renk ile belirttiğim yerden ise dosyalar max kaç megabyte olarak böleceksiniz, onu seçiyorsunuz. Sonrasında ise altta sağ yön oku ile devam edin.

görsel 1.4

Devamında gelen ekranda start splitting butonuna basın ve bölme işlemini başlatın. İşlem bitince uyarı gelecek onu kapatıp programı da kapatabilirsiniz. İşlemlerimiz bu kadar. Sql dosyalarımız belirttiğimiz hedefte yeni hostinginize yüklenmek üzere bölündü.

Kullanım adımları bu kadar. Aklınıza takılan bir sorun olursa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli