Clubhouse nedir? tıpkı başlığın açıkladığı gibi, Clubhouse yalnızca sesli bir sosyal medya uygulamasıdır. Aynı zamanda yalnızca davetli bir uygulamadır, bu nedenle yalnızca mevcut bir kullanıcı tarafından davet edilirseniz katılabilirsiniz. Uygulamayı açtığınızda, bir sohbete katılan kişilerin profil resimlerini göreceksiniz ve istediğiniz zaman katılıp ayrılabilirsiniz.

Clubhouse Nedir?

Clubhouse’u etkileşimli bir podcast olarak düşünün. Birisi bir şey hakkında konuşarak bir oda başlatır ve uygulamanızda profil resmini görürsünüz. Dinlemeyi seçerseniz, sadece üzerine dokunun ve sohbete dahil olacaksınız.

Özetle, düşüncelerimizi yazmak için Twitter’a, resimleri paylaşmak için Instagram’a, videolar için YouTube’a sahip olduk ve şimdi sesimizin sohbeti yönlendirdiği bu yeni uygulamaya sahibiz. Yani birisi Clubhouse’un ne olduğunu sorduğunda – bunu yalnızca sesli sosyal medya olarak tanımlayabilirsiniz.

ClubHause Nasıl Çalışır?

Bir Clubhouse odasına seyirci olarak katılırken, elinizi kaldırabilirsiniz (uygulama içi bir komutla) ve konuşmacılar konuşmanıza ve odada aktif olarak yer almanıza izin verebilir.

Ayrıca, moderatör veya konuşmacı olabileceğiniz kendi odanızı da başlatabilirsiniz. Moderatörler birden fazla konuşmacıyı etkinleştirebilir ve bir ‘parti odası’ düzenleyebilir veya sadece birkaç konuşmacıyı alıp onu bir ‘ocak başı sohbetine’ dönüştürebilir.

Neden Herkes ClubHouse Kullanıyor!

Yalnızca ses içeren bir sosyal medya platformu fikri kendi başına ilginç geliyor. Ancak, uygulamaya en son dikkat dalgası Clubhouse’daki Elon Musk’tan kaynaklanıyordu. Genellikle gerçek bir Tony Stark’a en yakın olacağımız kişi olarak anılan Musk, yakın zamanda uygulamadaki odalardan birindeydi.

The Verge’e göre, Musk platformda konuşmaya başladığında odası hızla 5.000 kullanıcının maksimum dinleyici kapasitesine dokundu. Bundan sonra, konuşmasını yayınlayan diğer iki oda kapasiteyi en üst düzeye çıkardı.

Elon Musk’ın varlığını Tesla kurucusunun uygulama hakkındaki iyimserliği olarak görebildiğimizi varsayalım.

Clubhouse’a Nasıl Katılırım?

Şimdilik (muhtemelen) Clubhouse’a katılamazsınız. Bunun nedeni, web sitesine göre, platformun kuralları ve yönergeleri üzerinde çalışıyor olmasıdır. Şu anda Clubhouse uygulaması yalnızca davetle çalışmaktadır ve her yeni kullanıcı yalnızca iki daveti paylaşabilir.

Clubhouse indir 

Davet edilecek kadar şanslıysanız, uygulamayı kullandıkça daha fazla davet kazanabilirsiniz. Şimdilik, onu iOS’a özel yapan bir Clubhouse Android uygulaması yok. Bununla birlikte, bir iPhone’unuz varsa, uygulamayı indirebilir ve gelecek için bir kullanıcı adı ayırabilirsiniz.

Clubhouse Hakkında Diğer SSS

 1. Clubhouse uygulamasını nereden indirebilirim?

  Clubhouse iOS uygulamasını App Store’dan indirebilirsiniz. Şimdilik Clubhouse Android uygulaması yok.

 2. Clubhouse Android uygulaması olacak mı? Hiç mi?

  Evet. Yakında bir Android uygulaması olacağından oldukça eminiz. Platform bir yaşından küçük olduğu ve çoğunlukla yalnızca beta uygulaması olarak çalıştığı için henüz Android’de değil.

 3. Clubhouse’a nasıl kaydolabilirim?

  İOS uygulamasını indirebilir, kaydolabilir ve kendinize bir kullanıcı adı ayırabilirsiniz. Ancak, bir Clubhouse uygulama daveti aracılığıyla katılabilirsiniz.

 4. Clubhouse ücretli özellikleri var mı?

  Bir Clubhouse blog gönderisine göre, platform, içerik oluşturucuların ipuçları, biletler veya abonelikler almalarına izin vermek için denemeler yapacak. Bu yüzden gelecekte Clubhouse ücretli özellikler olacağını söyleyebiliriz.

 5. Clubhouse kurucuları kimlerdir?

  Kulüp binası uygulaması Paul Davison ve Rohan Seth tarafından kurulmuştur. San Fransisco Bay bölgesinde bulunan Stanford Üniversitesi mezunları.

Kaynak: Clubhouse Blog

Clubhouse Uygulaması Nedir?

ClubHouse uygulaması nedir? konusunu sizler için derledik umarım sizlere faydalı olmuştur. Bir başka makalemiz olan Clubhouse Hesabı Nasıl Silinir? konusuna da göz atabilirsiniz.

Share.

Siber dünyada gerçekleşen tüm olayları, hack haberlerini, teknoloji gelişmelerini ve bir çok konuda bilgilendirici makaleleri araştırıp sizler ile paylaşıyorum.

Leave A Reply

Exit mobile version