Sıradaki içerik:

Netflix En iyi Mini Diziler

e
sv

Discord Hesabı Oluşturma ve Silme

02 Mart 2021 14:04
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Discord Hesabı Oluşturma ve Silme

Discord hesabı oluşturma ve silme konusunu sizler için derledik.  Bu yazımızda size Discord hesabınızı nasıl açabilirsiniz onu anlatacağız.

Discord Hesabı Oluşturma

Discord’a giriş yapmadan önce hesabınız için kullanıcı adınızı seçmelisiniz, sonrasında hesabınız için şifre belirlemelisiniz. Discord hesap açma formunda bu alanları doldurduktan sonra, “Devam Et” butonuna tıklayın. “Ben Robot Değilim”in yanındaki onay kutucuğunu seçin. Hesabınızı oluşturmuş olursunuz.

Discord için bir pop-up reklam gördüğünüzde ise sağ üst köşede bulunan “X“i tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada “Hoşgeldiniz” içeren ekran geldiğinde ise arkadaş veya sunucu eklemek için “Başlat“ı eğer daha sonra eklemek istiyorsanız “Atla“yı seçin. E-posta adresinize gönderilmiş olan karşılama metnini gördüğünüzde içeriği görüntüleyin, e-posta adresini doğrula’ya tıklayın.

Ardından Discord tekrar açılacaktır. Tekrar robot olmadığınızı onaylamanız gerekirse onay kutusunu tekrar seçin. Artık Discord’u kullanmaya hazırsınız. Sunucu seçme alanında hangi sunucu üzerinden iletişime geçmek istediğinizi seçerek Discord hesap açma işlemini tamamlamış olursunuz. Hesabınıza giriş yaptıysanız, uygulamanın arayüzünden birçok işlemi kullanabilirsiniz. Arkadaşlarınızı ekleyebilir, gruplar kurabilir, farklı yetkilerle kişilere atama yapabilirsiniz.

Üye olmak için buraya tıklayınız

Discord Hesabı Silme

Discord hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız eğer izlemeniz gereken yolları aşağıdaki yazımızda detaylıca sizler için açıkladık.
Mobil uygulamada silme işlemi; uygulumayı açın ve sağ alt köşede bulunan profil fotoğrafınızın bulunduğu kısma tıklayın > Hesabım kısmına tıklayın > Hesabı Sil kısmına tıklayın. “Hesabını silmek istediğinden emin misin? Bu seni anında hesabından çıkaracak ve tekrar giriş yapamayacaksın” Şifrenizi girip “Sil” butonuna basıp hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Hesabınızı devre dışı bırakmak isterseniz tekrar sağ alt köşeye tıklayıp > Hesabım’a gidip “Hesabı devre dışı bırak“a tıklayabilirsiniz.

Web tarayıcıda veya masaüstü uygulamasında silme işlemi; https://discord.com sitesinde oturumunuzu açın ve sol alt köşede bulunan Kullanıcı Ayarları yazan Çark > Düzenle > Hesabı Sil kısmına tıklayın. Şifrenizi girip “Sil” butonuna tıkladığınızda hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Devre dışı bırakmak isterseniz sol atta köşedeki Kullanıcı Ayarları bulunan Çark > Düzenle > Hesabı Devre Dışı Bırak‘ a tıklayabilirsiniz.

Discord hesabı oluşturma ve silme konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli