Dünyaca Ünlü Şifre Yöneticisi Yazılımı Hacklendi! 2015 yılında 110 milyon dolar karşılığında satın alan LogMeIn şirketine bağlı olan LastPass şifre yöneticisinin bilgisayar korsanlığına uğradığını, kaynak kodlarının çalındığını ve hizmetin kapalı teknik bilgilerinin çalındığını ayrıca ek güvenlik önlemlerinin uygulandığını söylendi.

İki hafta önce olağandışı bir aktivite keşfettik. Yetkisiz taraf, LastPass geliştirme ortamının bölümlerine hacklenmiş bir geliştirici hesabı aracılığıyla erişti, dedi.

LastPass, şifre sızıntısının gerçekleşmediğine, hırsızların müşteri verilerine veya şifrelenmiş şifre depolarına erişemediğine dair güvence verdi. Şirket, kullanıcıların verilerini korumak için parolalarını değiştirmeleri veya bu konuda başka herhangi bir işlem yapmaları gerekmediğini belirtti. Bilgisayar korsanları, Lastpass’ın onu saklamadığı için müşterilerin ana şifrelerine erişemediklerini vurguladı.

Last Pass, 33 milyondan fazla kullanıcısı olan dünyanın en popüler şifre yönetimi programıdır

Bilgisayar korsanlarının keşfedilen kaynak kodu sayesinde kullanıcıların şifrelerine erişebilecekleri riskinin siber güvenlik konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Recorded Future’dan emin olma ihtimalinin düşük olduğunu söyleniyor.

DeviceLock çalışmasının sonuçlarına göre, 2019 yılı sonunda insanların en çok kullanılan şifreler arasında aşk, merhaba ve güneş de yer aldı. Aynı yıl İngiliz Ulusal Siber Güvenlik Merkezi (NCSC), kullanıcıları 123456 rakamlarının son kombinasyonlarını kullandıklarında şifrelerini değiştirmeye çağırdı ve bu sayede verilerinin krallığın 23 milyon sakinini koruduğunu belirtti. 123456 kombinasyonları günümüzde halen daha kullanıma devam etmekte.

Aşağıdaki makale iliginizi çekebilir;

Güçlü Parolalar Nasıl Oluşturulur?

Share.

Teknoloji Meraklısı bir kişiliğim bir çok alanda araştırma yapıp sizler için sunuyorum aynı zamanda hacking bilgim ile sizlere bilgilendirici konular paylaşıyorum.

Leave A Reply

Exit mobile version