En iyi link kısaltarak para kazanma siteleri konusunu sizler için derledik. URL kısaltarak para kazandıran bu web siteler nasıl çalışır ve hangileridir? URL kısaltmasını bilmiyor olabilirsiniz, ancak bahse girerim her çevrimiçi olduğunuzda bu bağlantıları tıklarsınız. URL shorterner web siteleri, uzun URL’leri kısa URL’lere dönüştürmek için hizmetler sağlar.

Link Kısaltma Nerelerde Kullanılır?

URL kısaltıcılar, web sitelerinin bağlantılarını sosyal medyada, özellikle de Twitter’da paylaşırken kullanılır, bu da yalnızca 140 karakter sınırında yazmanıza izin verir.

Link Kısaltma Nasıl Çalışır?

Benzersiz bir kısa URL’ler oluştururlar ve bunu orijinal URL’lere bağlarlar ve veritabanlarında saklarlar, böylece bir kullanıcı kısa URL’yi tıklarsa, uzun URL’lere yönlendirilirsiniz.

Bazı servis sağlayıcılar bu URL’lerin hiçbir zaman sona ermediğini iddia ediyor, ancak bu doğru değil. Sahip siteleri, isterlerse veya gerektiğinde herhangi bir bağlantıyı kaldırabilir. Bazı URL’ler web sitesini kısaltırken, oluşturulan URL’lerde ömrü 5 dakika ile 24 saate kadar sınırlar. En iyi link kısaltarak para kazanma siteleri ne bir bakalım.

En İyi Link Kısaltarak Para Kazanma Siteleri

1. Goo.gl:

2012 yılında Google tarafından bu tür hizmetler yükselişte iken başlatıldı. Bu günlerde oldukça popüler hale geliyor. Bir URL’lere alınan tıklama sayısını izlemenize olanak sağlar.

2. Bit.ly:

En popüler ve çevrimiçi olarak sunulan en eski URL kısaltma hizmetlerinden biridir. Anlık izleme, URL’lerin istatistik kazanımı sağlar. Ayrıca bir şirket veya marka için özel URL’ler (örneğin fossbyt.es) oluşturabilir.

3. Su.pr:

Su.pr, StumbleUpon’un resmi URL kısaltıcısıdır. Bir zamanlama özelliğine sahiptir ve ayrıca çevrimiçi yayınlamak için en iyi zamanın ne olduğunu size söyleyecektir. Aynı anda Facebook, Twitter ve StumbleUpon’da gönderi paylaşmanıza olanak tanır.

4. Adf.ly:

URL’leri kısaltmanın yanı sıra biraz para kazanmak istiyorsanız, o zaman bu tam size göre. Kısaltılmış URL’lerinizdeki her 1000 tıklama için size 4 $ verirler (Bu çok para). Ancak reklamları can sıkıcı olduğu için Adf.ly bağlantılarından her zaman uzak durma eğilimindeyim.

5. T.co:

Eğer bir Twitter kullanıcısıysanız, hiçbir şey bunu yenemez. Twitter kullanıcılarının hiçbir şey yapmasına gerek yoktur. Aslında twitter, bir tweet’te otomatik olarak “t.co” bağlantısını oluşturur. Bu hizmet, tweet’lerinde spam olmasını önlemek için Twitter tarafından sağlanmaktadır. Ancak sorun şu ki, yalnızca Twitter etki alanlarının URL’lerini kısaltması.

Link Kısaltma Siteleri

Link kısaltarak para kazanma siteleri konusunun sonuna geldik bir başka makalemiz olan İnternetten Para Kazanma Yolları makalemize de göz atabilirsiniz.

Share.

Siber dünyada gerçekleşen tüm olayları, hack haberlerini, teknoloji gelişmelerini ve bir çok konuda bilgilendirici makaleleri araştırıp sizler ile paylaşıyorum.

Leave A Reply

Exit mobile version