Facebook hesap nasıl silinir ve dondurulur? konusunu sizler için derliyoruz. En tanınmış sosyal medya ağlarından birisi olan Facebook, gün geçtikçe kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Türkiye ve dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından en fazla vakit geçirilen programlardan biri olan sosyal medya platformu, kendini yenilemeye de devam ediyor.

Peş peşe gelen özellikler ne kadar kullanıcı kazandırsa da bazı kişiler çeşitli unsurlardan kaynaklı Facebook hesabı dondurma, prosedürü nasıl yapılır’’ sorusuna cevap arıyor. Facebook hesabı dondurma, kapatma veya silme prosedürü yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. 2019 Facebook dondurma urli ile kalıcı ya da geçici olarak hesabınızı askıya alabilirsiniz.

Facebook Hesap Nasıl Silinir?

Uygulama üzerinde bulunmayan bu özellik sebebiyle çoğu kişi hesabını askıya alabilmek için araştırmalar yapıyor. Facebook hesabı dondurma, urline ulaşmak isteyenler doğru yerdeler.

Hesabını çeşitli nedenler neticesinde geçici veya kalıcı olarak kapatmaya karar veren kullanıcılar Facebook dondurma urli ile bu prosedürü kısa yoldan gerçekleştirebilecekler.Facebook hesabı dondurma,  prosedürünü yaptıktan sonra ise yine aynı url üzerinden hesabınızı tekrar aktif etme imkanına da sahipsiniz. Facebook hesabı dondurma, silme ya da kapatma prosedürleriniz için detayları inceleyiniz.

Facebook Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Mark Zuckerberg tarafından 2003 yılının son aylarına doğru yazılan site ilk olarak Kolombiya Üniversitesi ve diğer Amerikan üniversiteleri arasındaki öğrencilerin bağlantısını kurmaktı. Facebook, üniversitelerarası yayıldıktan sonra medya ve finansman gibi noktalar ön plana çıkarıldı.

Accel Partners 2005 yılının Mayıs ayında 13 milyon dolarlık yatırım desteği verdi ve 2006 yılının Eylül ayında Facebook e-posta doğrulaması şartıyla 13 yaş üstündeki herkes için üye alımına başladı.

Diğer taraftan Günümüzde en çok kullanılan ve kullanımı en yaygın olan sosyal medya platformları arasında yer alan Facebook için, Facebook hesabı dondurma, ve Facebook hesap silme işlemleri de en çok merak edilen işlemler arasında yer alıyor ve bu işlemleri nasıl yapacağını merak eden pek çok kişi bulunuyor.

Facebook hesabı dondurma, ve Facebook hesap silme işlemleri için makalemizi inceleyebilirsiniz. Hesabınızı geçici olarak dondurduktan sonra istediğimiz zaman tekrar hesabınızı aktif hale getirerek geri dönebilirsiniz.

Facebook Hesap Dondurma

Facebook sayfanızda ayarlar kısmına girdikten sonra, sol tarafta yer alan Facebook Bilgilerin’e tıklayıp, Dondurma ve Silme  butonuna tıklayın. Daha sonra Hesabı Dondur’u seçerek,  hemen ardından Hesabı Dondurma İşlemine Devam Et’e tıklayın ve onaylamak için size verilen talimatları izleyin. Böylece Facebook hesabı dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bir başka makalemiz olan Facebook E-Posta Adresi Nasıl Bulunur? makalemize de göz atabilirsiniz.

 

Share.

Siber dünyada gerçekleşen tüm olayları, hack haberlerini, teknoloji gelişmelerini ve bir çok konuda bilgilendirici makaleleri araştırıp sizler ile paylaşıyorum.

Leave A Reply

Exit mobile version