Sıradaki içerik:

Bedava Discord Nitro Kodları

e
sv

En İyi Disney Filmleri 2021 [Komedi, Aksiyon, Animasyon]

08 Mart 2021 23:41
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En İyi Disney Filmleri

En İyi Disney Filmleri konusunu sizler için derliyoruz. , Disney Plus’ın piyasaya sürülmesiyle, en iyi Disney filmlerini keşfetmek çok daha kolay hale geldi. Örneğin, tüm Marvel Filmlerini izlemek istiyorsanız, Disney Plus’a üye olabilirsiniz. Ancak MCU şovları ve filmlerinin yanı sıra, 2021’de izlenecek birkaç harika bir çok Disney filmi var.

Disney Plus, her türden filmin bulunabileceği bir platformdur; En iyi komedi filmlerinden çılgın aksiyon filmlerine kadar, Disney’in akış hizmetinde her şey var. Bu yüzden, bu makalede, 2021’de Disney + ‘da izlenebilecek en iyi Disney filmlerinden bazılarından bahsettik.

En İyi Disney Filmleri

 1. Evde Tek Başına 2
 2. Muppets
 3. Karınca Adam
 4. Turner ve Hooch
 5. Üç Adam Ve Bir Bebek
 6. İnanılmaz Aile
 7. Avatar
 8. Tron
 9. Yenilmezler
 10. Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti

1. Evde Tek Başına 2

 

Evde Tek Başına filmi arasında bu filmlerin arasında en iyisi olarak kabul ediliyor. Başlıkta Evde Tek Başına 2’yi okuyarak muhtemelen nostaljik bir yolculuğa çıktığınızı biliyorum. Bu anlaşılabilir bir durum çünkü konu çocukluğumuzda izlediğimiz en iyi komediler olduğunda, Home Alone serisi rakipsizdir.

Yanlış uçağa bindikten sonra Kevin McCallister, tüm ailesi Florida’ya giderken New York’ta kaybolur. Şimdi, Kevin devasa şehirde tek başına hayatta kalmalıdır. Ve bu yeterli değilse, Kevin ilk Evde Tek Başına Film’den eski düşmanlarıyla karşılaştığında işler daha da zorlaşır.

Yayın Tarihi: 1990

IMDB Puanı: 7.6 / 10

2- Muppets

Muppets Most Wanted, bu on yılın en iyi komik filmlerinden biridir. Ricky Gervais ve diğer pek çok Hollywood ünlüsü, kahkahalarla midenizi incitecek şakalarla bu filmi koruyor.

Bir tur acentesi olan Dominic Badguy, kuklaları bir dünya turuna çıkmaya ikna eder ve Kurbağa Kermit bunun fantastik bir fikir olduğunu düşünür. Ancak, benzer hali Konstantin yerine geçtiğinde kararından pişmanlık duyar. Kurbağa Kermit’in bu konudaki en kötü yanı, hapse gönderilmesi ve Konstantin’in yerinde tüm dünyevi zevklere sahip olmasıdır.

Yayınlanma Tarihi: 2013
IMDB Puanı: 6.4 / 10

3. Karınca Adam

Çoğu Marvel filmini anlamak için, MCU evrenindeki önceki tüm filmleri sırayla izlemeniz gerekecek . Ancak Ant-Man bu filmlerden biri değil. Ant-Man’i Marvel evreni hakkında hiçbir şey bilmeden izleyebilirsiniz ve kesinlikle keyif alacaksınız.

Ufak bir hırsız olan Scott Lang, karıncanınkine benzer bir şekilde kendi boyunu değiştirebilen güçlü bir teknolojik giysiyi ele geçirir. Elindeki bu büyük güçle Lang, düşmanlarıyla savaşmak zorundadır.

Şimdi, bir süper kahraman filmi dışında, Ant-Man, Disney plus’ta izlenebilecek en iyi komedi filmlerinden biridir. Lang, elindeki bu muazzam güçle sık sık uğraşır ve bu da işleri delice komik hale getirir.

Yayın Tarihi: 2015
IMDB Puanı: 7.6 / 10

4. Turner ve Hooch

Peki, Tom Hanks’i kim sevmez? Ve eğer onu bir köpekle bir araya getirirseniz, üstüne bir kiraz koymak gibi olur.

Yalnız bir polis memuru olan Scott Turner, zor bir vakayı çözmek için Hooch adlı sevimli bir köpekle birlikte çalışmak zorundadır. Hooch, Turner’ın hayatına müdahale ettiğinde işler Turner için sıkıntılı ve bizim için komik bir hal alır.

Şimdi, Turner, yavaş yavaş hayatının ayrılmaz bir parçası haline gelen Hooch ile bir arada yaşamak için önceki hayatını bırakmalıdır.

Yayın Tarihi: 1989
IMDB Puanı: 6.2 / 10

5. Üç Adam Ve Bir Bebek

Bilinmeyen bir kişi tarafından kapılarına bırakılan bir bebeğe bakan mükemmel bekar üç adama bakmaktan daha komik bir şey yoktur.

Artık bebeğe bakmaktan ve tüm eğlenceden vazgeçmekten başka seçenekleri yok. Bununla birlikte, zamanla, üç adam bebek için duygular geliştirir ve bebek onları bir arada tutan yapıştırıcı haline gelir.

‘Three Men and A Baby’ kesinlikle Disney Plus’taki en iyi komedi filmlerinden biri çünkü içinde kalp var. Sizi güldürürken bazen duygusal da yapar.

Sürüm: 1987
IMDB Puanı: 6/10

6. İnanılmaz Aile

The Incredibles, bir süper kahraman hikayesine başarılı bir şekilde komik ve aptal unsurları dahil etti. Film, herkesin süper güçlere sahip olduğu bir aile olan Parrs’ın hikayesini anlatıyor. Ne yazık ki, Hükümet yüzünden, Parrs ailesi süper güçlerini herkesten saklamak zorunda.

Bununla birlikte, yeni bir düşman var olan her şeyi tehdit etmeye çalıştığında, İnanılmaz Aile, kötülüğü durdurma arzusu için öne çıkmalıdır. The Incredibles’ı en iyi Disney Komedi filmlerinden biri yapan şey, Parrs ailesinin muggle’lara uyum sağlama çabasıdır (Harry Potter referansı).

Sürüm: 2004
IMDB: 8/10

7. Avatar

Avatar’ı izlemediyseniz, belki bir kayanın altında yaşıyorsunuzdur. Belki dışarı çıkıp bu şaheseri sonsuza kadar izlemenin zamanı gelmiştir.

James Cameron, zamanının çok ötesinde bir film yaptı. Avatar, görsel efektlerde ve hikayede bir dönüm noktası olmasına rağmen, sizi her saniye bağlı tutacak en iyi aksiyon filmlerinden biridir.

Film, Pandora’daki (uzayda yaşanabilir bir gezegen) insanlara sızmak ve onları gezegenlerini kaynaklar için madencilik yapmalarına izin vermeye ikna etmek için gönderilen bir adamın hikayesini anlatıyor. Ancak işler her zaman beklendiği gibi gitmez, bu da izleyiciler için işleri inanılmaz derecede ilginç kılar.

Yayın: 2009
IMDB Puanı: 7.8 / 10

8. Tron

Tron Legacy, Disney Plus’ta 3D teknolojisinin hakkını veren iyi aksiyon filmlerinden biridir. Film, o dönem için bir klasik olan ilk Tron filminden 30 yıl sonra geldi.

Filmde ünlü bir video oyun geliştiricisi olan Kevin Flynn hiçbir iz bırakmadan ortadan kayboluyor. Kevin’in oğlu Sam, onu babasının oyun salonuna çeken garip bir mesaj alır. Şaşırtıcı bir şekilde Sam, bu siber dünyanın yaratıcısı olan babasının kapana kısıldığı bir dijital dünyaya çekilir.

Şimdi, Sam babasını bulmalı ve bu siber dünyayı yöneten ve şimdi gerçek dünyaya çıkmak isteyen babasının daha genç versiyonunu yenmelidir.

Sürüm: 2010
IMDB Puanı: 6.8 / 10

9. Yenilmezler

Disney Plus’taki en iyi Disney filmlerinden bazılarını izlemek istiyorsanız, Marvel’s Avengers’ı atlayamazsınız.

Bu, Marvel’in süper kahramanlarının Dünya’yı uzaylı istilasından kurtarmak için bir araya geldiği ilk film. Thor, Hawkeye, Black Widow, Hulk, Captain America ve Iron Man’i izlemek zihin için bir ziyafet.

Tüm zamanların en iyi aksiyon filmlerinden biri olmasına rağmen, Avengers, süper kahraman filmleri için bir dönüm noktası oluşturdu. Bu filmin başarısı, Marvel Sinematik Evreni’ni daha da genişletti ve dünyaya Süper Kahramanların artık şaka olarak alınmaması gerektiğini söyledi.

Sürüm: 2012
IMDB Puanı: 8/10

10. Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti

Jack Sparrow’u oynayabilecek biri varsa o da Johnny Depp’tir. Sanki bu cesur karakteri oynamak için doğmuş gibi.

Bir film tutkunuysanız, Karayip Korsanları filmlerini duymamış olma şansınız yok. İkili Johnny Depp ve Orlando Bloom, bir hazine avındayken çok komik şeyler yapıyor. Ancak en iyi komedi filmlerinden biri olmasının yanı sıra Disney Plus’ta izlenebilecek en iyi aksiyon filmlerinden biridir.

Sürüm: 2003
IMDB Puanı: 8/10

En İyi Disney Filmleri

2021’de Disney Plus’ta izleyebileceğiniz en iyi Disney filmleri. Ancak bu, bunların Disney Plus’taki tek iyi film olduğu anlamına gelmiyor çünkü başka filmler de var. Ancak hızlı bir öneri arıyorsanız bu listeye başvurabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli