Sıradaki içerik:

Hacktivist 100’den fazla şirketi hacklemekle suçlandı

e
sv

Firefox SmartBlock Özelliği Nedir ?

24 Mart 2021 13:37
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Firefox SmartBlock Özelliği Nedir ?

Firefox SmartBlock Özelliği Nedir ? konusunu araştırdık. Firefox tarayıcınızın yapabileceği şeylerden biri, web sitelerindeki izleme miktarını sınırlamaktır. Ancak, izlemeyi durdurmaya çalışmak bazen web sitelerinin yüklenmesini yavaşlatabilir veya web sayfalarını bozabilir. Bunu düzeltmek için Mozilla, Firefox 87 sürümüyle birlikte Firefox SmartBlock özelliğini tanıttı.

Öyleyse, Firefox 87’de SmartBlock’un amacının ne olduğunu ve onu cihazınızda nasıl kullanabileceğinizi inceleyelim.

Firefox SmartBlock Özelliği Nedir ?

Smart Block, Firefox Özel Tarama ve Katı kurallı mod için yeni bir akıllı izleme mekanizmasıdır. Hatırlamak gerekirse, Firefox tarayıcısındaki Katı Mod, sosyal medya izleyicilerinden, siteler arası tanımlama bilgilerinden, kripto madenciliğinden, parmak izlerinden vb. Çeşitli izleme etkinliklerini engellemeye yöneliktir.

Web sitelerindeki bu izleyiciler genellikle kullanıcı etkinliğini izlemek ve veri toplamak için kullanılır, bu da çeşitli teknoloji devlerinin reklam işini besler.

Bazen tarayıcı, izleyicileri engellemeye çalışırken bazı web sayfalarını bozar. SmartBlock burada devreye giriyor. İzleyicileri engellerin arkasında tutarken web sitelerinin kırılmasını önlemeye çalışır.

Engellenen üçüncü taraf izleme komut dosyaları için yerel stand-in’ler sağlar. Başka bir deyişle, bir web sayfasındaki kırılma miktarını azaltmak için orijinal izleme komut dosyalarına benzer komut dosyaları ekler. Elbette, bu stand-in komut dosyaları aktivitenizi takip etmez ve herhangi bir üçüncü taraf web sitesiyle ilişkilendirilmez.

Firefox 87’de SmartBlock nasıl etkinleştirilir?

Firefox izleme koruması özelliği, tarayıcıya önceden yüklenmiştir ve Katı Mod veya Özel Tarama Modunu kullanırken arka planda çalışır. Bağlantı Kesilme İzleme Koruması Listesinde bulunan bir web sitesi izleyicisini algıladığında otomatik olarak atlar.

SmartBlock’u tarayıcınıza yüklemek için, Firefox tarayıcınızı en son sürüme güncellemeniz yeterlidir. En son Firefox 87’yi resmi web sitesinden indirebilirsiniz.

Firefox SmartBlock Özelliği Nedir ? konusunu derledik umarım faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli