Sıradaki içerik:

Facebook Video İndirme 2021

e
sv

Google Haritalar’da Eksik Yollar Nasıl Eklenir ?

13 Mart 2021 22:28
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google Haritalar'da Eksik Yollar Nasıl Eklenir ?

Google Haritalar’da Eksik Yollar Nasıl Eklenir ? konusunu sizler için derledik. Google Haritalar harika bir navigasyon uygulamasıdır, ancak her yolu ve sokağı kapsamayabilir  bazen sağladığı bilgiler doğru olmayabilir veya eksik olabilir. Bunun anlamı, Google Haritalar’ın bir yolun kapalı olup olmadığını her zaman göstermemesidir; ayrıca, navigasyon uygulamasında birçok yol tamamen eksik.

Tüm bunlar, birinin bilinmeyen bir yolda kolayca yoldan sapmasına izin verebilir. Google, bu tür sorunları çözmek için her zaman gerekli değişiklikleri düzeltmeye ve Google Haritalar’a yeni bilgiler eklemeye çalışıyordu. Google şimdi, kullanıcıların Google Haritalar uygulamasına eksik yolları eklemelerine olanak tanıyan yeni bir özellik uyguluyor..

Bu özelliği nasıl kullanacağınızı öğrenmek ve Google Haritalar’da eksik yolları eklemek için bu makaleyi daha fazla takip edin.

Google Haritalar’da eksik yollar nasıl eklenir?

İzlenen adımlar, Google’ın eksik bir yolu veya mevcut olmayan bir yolu eklemesini önermek için Google Haritalar’ın web sürümünde de tekrarlanabilir.

 1. Google Haritalar uygulamasını başlatın ve “Katkıda Bulun” u tıklayın.
 2.  Katkıda bulun bölümünde, “Haritayı Düzenle” yi tıklayın.
 3.  “Yol ekle veya düzelt” seçeneğini seçin.
 4.  Seçenekler listesinden “Eksik Yol” u seçin.
 5.  Şimdi, “Nokta ekle” düğmesi ile Google Haritası üzerinde olması gereken yolu çizin ve “İleri” yi tıklayın.
 6. Yolun adını ve türünü doldurun ve “Gönder” i tıklayın.

Bu adımlar, genel olarak, eksik yolları Google Haritalar’a eklemede Google’a yardımcı olmanıza yardımcı olacaktır. Ancak, Google’ın herhangi bir öneriye dayalı bir yol ekleyeceği garanti edilmez.

Benzer şekilde, kullanıcılar bir yerin veya yolun adını değiştirmek, bir yolun geçici mi yoksa kalıcı olarak mı kapalı olduğunu önermek gibi diğer önemli bilgileri Google Haritalar’a aynı şekilde ekleyebilirler. Ayrıca, Google Haritalar’da bir yol yoksa veya yanlış çizilmişse kullanıcılar Google’a öneride bulunabilir.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli