Sıradaki içerik:

Lenovo Oyun Telefonu Geliyor

e
sv

Google Linux Güvenliğini Arttırmak İçin Fon Sağlıyor

24 Şubat 2021 22:31
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google Linux Güvenliğini Arttırmak İçin Fon Sağlıyor

Google, Linux Vakfı ile birlikte bugün, yalnızca Linux güvenliğini geliştirmeye odaklanan tam zamanlı bakımcılar olarak iki Linux çekirdeği geliştiricisinin çabalarını finanse edeceklerini duyurdu.

“İşlerinin gereği olarak güvenliği göz önünde bulunduran binlerce Linux çekirdeği geliştiricisi varken, Google’ın iki tam zamanlı Linux güvenlik geliştiricisinin güvence altına alınması için yaptığı bu katkı güvenliğin açık kaynaklı bir güvenlik olacağına değindi.

Bu girişim aracılığıyla finanse edilen iki çekirdek geliştiricisi Gustavo Silva ve Nathan Chancellor, yalnızca Linux çekirdek güvenliği geliştirmeye odaklanacak.

Linux Vakfı, “Ek olarak, [Silva] aktif olarak hataları ana hatta ulaşmadan gidermeye odaklanırken, aynı zamanda proaktif olarak tüm güvenlik açıklarını ortadan kaldıran savunma mekanizmaları geliştiriyor.” diye ekledi.

“2017’den beri sürekli olarak en aktif beş çekirdek geliştiriciden biri” ve “27 farklı kararlı ağacı etkiledi ve Linux v3.16’ya kadar indi.”

Bu girişim , Harvard’daki İnovasyon Bilimi Laboratuvarı (LISH) ve Açık Kaynak Güvenlik Vakfı (OpenSSF) tarafından yazılan 2020 FOSS Katılımcı Anketi’nin yayınlanmasından sonra geldi.

Anket, açık kaynaklı yazılım güvenliğinin “modern ekonominin kritik bir parçası” olma rolü nedeniyle daha fazla çalışma gerektirdiğini ortaya koydu.

20.000’den fazla Linux katılımcısı,  Ağustos 2020’den bu yana bir milyondan fazla taahhütte bulundu , Linux çekirdek geliştiricileri her zaman kod güvenliğini düşünüyor.

Buna rağmen, Google’ın iki tam zamanlı Linux güvenlik sağlayıcısını taahhüt etmesi, açık kaynaklı yazılımda güvenliğin önemini daha da vurgulamaktadır.

Linux Vakfı’nın Açık Kaynak Tedarik Zinciri Direktörü David A. Wheeler  “Linux çekirdeğinin güvenliğini sağlamak, modern bilgi işlem ve altyapının kritik bir parçası olduğu için son derece önemlidir. Sürdürülebilir bir şekilde güvenli olmasını sağlamak için hepimizin elimizden gelen her şekilde yardımcı olmamızı gerektirir.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli