Rockstar Games’in GTA serisinin yakında çıkacak olan oyunu Grand Theft Auto 6, son zamanlarda en çok konuşulan oyunlardan biri. Merakla beklenen oyun GTA 6 hakkında birçok sızıntı ve söylenti gördük. Ancak Rockstar Games’te bir iş açılışıyla ilgili bir sızıntıdan hemen sonra oyunların gelişiyle ilgili işler olumlu görünüyordu.

Ek olarak, yakın zamanda yapılan bir başka sızıntı, yakın zamanda GTA 6’yı görmeyebileceğimizi gösteriyor. Rockstar, yaklaşmakta olan GTA başlığıyla ilgili herhangi bir bilgi hakkında ağzı sıkı olsa da. Bir videoda, güvenilir bir sızıntı yapan Tom Henderson, GTA 6 ile ilgili bazı bilgileri paylaşıyor.

GTA 6 Haritası Gelişecek Mi?

Henderson’a göre GTA 6, modern bir Vice City’de geçecek. Bu kısmen GTA Online’ın muazzam popülaritesini kazanmak içindir. Ancak Henderson, 1980’lerin temasının, geliştiricilerin Rockstar’ın çok popüler GTA 5 ve GTA Online’ı ile benzer bir ortama sahip olmasını kısıtlayacağını açıklamaya devam ediyor. 2020 yılı, 2013’teki lansmanından bu yana GTA 5’in en çok satan yılı oldu.

Vice City’nin GTA 6 ile geri dönmesi beklense de, muhtemelen haritanın tamamı olmayacak. Üstelik haritanın önceki sızıntıların iddia ettiği kadar büyük olması da beklenmiyor. Henderson’a göre, oyunun bir ‘gelişen harita’ içermesi bekleniyor, bu da haritanın DLC’lere sahip özellikler içereceği anlamına geliyor.

Henderson, GTA 6’nın beklenen gelişen haritasını Fortnite’ınkiyle karşılaştırmaya devam ediyor; özellikle Fortnite’ın çeşitli canlı etkinlikler ve DLC’lerle haritasında nasıl değişiklikler yaptığı.

GTA 6 uzun bir süre çıkmayacak!

Nihayetinde GTA 6’nın çıkış tarihi geldiğinde pek çok hayran ilgiyle bekliyor. Oyunların çıkışı konusunda hevesli olmak anlaşılabilir olsa da önümüzdeki aylarda GTA 6’yı göremeyebiliriz. Henderson, yaklaşmakta olan GTA unvanının 2024 veya 2025’e kadar gelmeyebileceğini iddia ediyor.

Gecikme, çoğu kişinin oyunun hala erken geliştirme aşamasında olduğunu düşünmesi değil; Henderson, Rockstar’ın çalışanların refahına odaklandığını ve zorlu uzun çalışma saatlerinden kaçınmaya çalıştığını iddia ediyor. GTA 6 olmasının bir başka nedeni de yalnızca mevcut nesil PC, PS5, Xbox Series X/S’de piyasaya sürülecek.

Biraz daha devam etmesi beklenen mevcut nesil konsollar söz konusu olduğunda arz sıkıntısı yaşandı. Şimdi, Rockstar bunu anlıyor ve oyunun piyasaya sürüldüğünde daha geniş bir kitleye ulaşmasını istiyor, bu da ilgili her iki taraf için de iyi.

Oyun içi karakterlerden bahsetmişken, sızıntı yapan kişi, yaklaşan GTA başlığının birden fazla oynanabilir karakter içereceğini iddia ediyor. Ayrıca, oynanabilir karakterlerden biri kadın olacak ve parlak teknoloji ve bilgisayar korsanlığı uzmanı rolünü üstlenecek. Bu, Rockstar’ın Watch Dogs gibi oyunların özelliklerini GTA 6’nın modern ortamında birleştirmeyi planladığını gösteriyor.

 

Share.

Siber dünyada gerçekleşen tüm olayları, hack haberlerini, teknoloji gelişmelerini ve bir çok konuda bilgilendirici makaleleri araştırıp sizler ile paylaşıyorum.

Leave A Reply

Exit mobile version