e
sv

İphone Mobilde Güvenlik Açığı Çıktı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçtiğimiz günlerde ortaya bir iddia atılmıştı. Bu iddiaya göre Apple’ın iPhone ve iPad modellerinde yer alan Mail uygulamasında tehlikeli bir açık bulunuyordu. Konuya ilişkin sessizliğini bozan Apple, açığın varlığını kabul etti.

Apple kabul etti! iPhone Mail uygulamasında korkutucu açık!

Apple tarafından da doğrulanan bilgilere göre iPhone ve iPad’te yer alan Mail uygulamasında bir açık bulunuyor. Bu açık sayesinde bilgisayar korsanları mail adresinize müdahale edebiliyorlar. Lakin bu açık üzerinden telefon ya da tabletinizin kontrolüne tam erişim hali hazırda pek de mümkün değil.

Apple yetkilileri konu üzerinde titizlikle çalıştıklarını ve yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte bu açığın tamamen kapatılacağını söylüyor. Başka bir değişle önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan iOS 13.4.5 güncellemesi ile bahse konu açık tamamen giderilmiş olacak. Lakin bu güncelleme gelene kadar belki de iPhone ya da iPad’inizde yer alan Mail uygulamasını kullanmamak daha doğru olacaktır.

Öte yandan bu açığın aktif olarak kullanılmasının kullanıcılara gönderilen bir mail aracılığı ile gerçekleştiği belirtiliyor. Dolayısıyla tarafına gelen e-postaları açarak daha dikkatli davranmanızı tavsiye ederiz.

Az önce de belirttiğimiz üzere. Bahse konu açık ile telefonunuzun tamamen kontrolü mümkün değil. Fakat e-posta hesabınızdaki bilgilerin karşı tarafın eline geçmesi oldukça güçlü bir ihtimal.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli