Sıradaki içerik:

Microsoft, SolarWinds Korsanlarının Nasıl Tespit Edilemediğini Açıkladı

e
sv

VLC Media Player da birkaç RCE açığı düzeltildi

101 okunma — 21 Ocak 2021 23:53
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

VLC Media Player’da birkaç RCE açığı düzeltildi. Geçen hafta VideoLan geliştiricileri Windows, Mac ve Linux için VLC Media Player 3.0.12 sürümünü yayınladı. Yeni sürüm yalnızca güncellemeler ve iyileştirmeler getirmekle kalmadı, aynı zamanda çoğunlukla NSFOCUS uzmanları tarafından keşfedilen güvenlik açıklarını da getirdi.

Özellikle, bulunan güvenlik açıkları, arabellek taşmaları veya geçersiz referans alma ile ilgilidir. VLC’de bir çökmeye ve veri sızıntısına ve mevcut kullanıcının ayrıcalıklarıyla isteğe bağlı kod çalıştırılmasına neden olabilir. Geliştiriciler, uzaktaki bir saldırganın özel bir medya dosyası oluşturarak ve kullanıcıyı VLC ile açmaya zorlayarak bu sorunlardan yararlanabileceğini açıklıyor.

İlgili Haber: 2021 En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programları

VLC Media Player’da birkaç RCE açığı düzeltildi

“Sorunların kendisi büyük olasılıkla oynatıcının arızalanmasına neden olsa da, bunların bilgi sızıntısı veya uzaktan kod çalıştırma için birleştirilebileceğini göz ardı edemeyiz. ASLR ve DEP bu olasılığı azaltmaya yardımcı oluyor, ancak bunlar da aşılabilir ”diye yazıyor VideoLan mühendisleri.

Ayrıca 3.0.12 sürümü, Mac kullanıcıları için önemli bir güncellemedir, çünkü VLC Media Player artık macOS’ta ses bozulması sorununu çözen yerel Apple Silikon desteğine sahiptir.

İlgili Haber: VLC’de altyazı nasıl ayarlanır?

VLC Media Player de altyazı nasıl eklenir?

VLC’ye altyazı eklemek için, Altyazı> Altyazı Dosyası Ekle seçeneğine gitmeniz ve ardından dosyayı bilgisayarınızdan seçmeniz gerekir. VLCsub uzantısında film / TV dizisi adını da arayabilirsiniz.VLC’de altyazı nasıl ayarlanır?

VLC’de, tek bir tuş vuruşunda altyazıyı geciktirmek için H tuşuna ve altyazıyı 50 milisaniye iletmek için G tuşuna basabilirsiniz. Farkı artırmak / azaltmak için tuşlara art arda basabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli