e
sv

ABD Başkanı Biden Swift Rusya’yı kapatacak!

avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Trump görevinin son zamanlarında bir şeyler toplarken, ABD Başkanı Biden Swift Rusya’yı kapatacak! Biden ekibi Rusya için yeni ezici yaptırımlar hazırlıyor. Planlara aşina olan kaynaklara göre, Washington’daki yeni güç, Uluslararası ödeme sistemi SWİFT’İ kapatarak iddia edilen bir hacker saldırısı için Moskova’yı cezalandırmak istiyor. “Izvestia” Rusya için ne kadar ölümcül olduğunu ve ABD başkanının bu adımı atıp atmayacağını anladı.

İlgili Haber: ABD Başkanı Joe Biden Türk Hacker Tarafından Hacklendi !

ABD Başkanı Biden Swift Rusya’yı kapatacak!

swift Rusya

Uluslararası Bankalararası finansal veri transfer sistemi olan Swift’in Rusya’nın olası kesintisi hakkındaki konuşmalar 2014 yılında başladı. O zamandan beri tehditler sürekli geliyordu. Şimdi, Joe Biden ABD Başkanı olarak göreve gelmek üzereyken, korkular bir kez daha artıyor: Rusya’yı mali yaptırımlarla vuracak.

Reuters’e göre, Başkan elect ekibinin planlarına aşina olan kaynaklara dayanarak, bu sefer boş kelimelerle uğraşmayacak. Biden, ABD Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve bir dizi devlet kurumunu etkileyen benzeri görülmemiş bir hacker saldırısında Rusya’yı cezalandırmak istiyor.

Kaynak

Biden Kimdir?

Joseph Robinette “Joe” Biden Jr. Amerikalı politikacı ve eski avukattır. Demokrat Parti’nin bir üyesi olan Biden, 2009–2017 arası Birleşik Devletler’in 47. başkan yardımcılığını, 1973–2009 arasında ise Delaware senatörlüğünü yapmıştır. Demokrat Parti adayı olarak görevdeki 45. Cumhuriyetçi başkan Donald Trump’a karşı girdiği 2020 başkanlık seçimlerini resmî olmayan sonuçlara göre kazanmıştır ve sonuçların kesinleşmesi durumunda Ocak 2021’de 46. başkan olarak göreve başlayacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli