Sıradaki içerik:

ABD Başkanı Biden Swift Rusya’yı kapatacak!

e
sv

ABD Senatörü ABD’ye karşı siber saldırıyı “savaş eylemi” ile karşılaştırdı

28 Aralık 2020 00:17
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD Demokrat Senatör Ben Cardin, ABD devlet kurumlarına ve özel şirketlere karşı büyük çaplı bir hacker saldırısının arkasında Rusya olduğuna inanıyor. ABD Senatörü ABD’ye karşı siber saldırıyı “savaş eylemi” ile karşılaştırdı. Ayrıca olayın potansiyel olarak bir savaş eylemi olarak görülebileceğine inanıyor. Metin rt tarafından okunan senatörden yapılan açıklamada şöyle denildi:

Cardin, Trump yönetimi, Kongre için derhal ayrıntılı bir üst düzey brifing yapmalıdır. Çünkü böyle bir aralıksız saldırı potansiyel olarak bir savaş eylemi olarak görülebilir ” dedi.

ABD Senatörü ABD’ye karşı siber saldırıyı “savaş eylemi” ile karşılaştırdı

Buna ek olarak, 18 Aralık’ta yayınlanan açıklamada, Kongre üyesi saldırganların yaptıklarının sorumluluğunu üstlenmeleri ve ABD makamlarının tepkisinin sonuçlarının tamlığı ve ciddiyetini hissetmeleri gerektiğini vurguladı.

Rusya’dan seçim sistemlerimize ve dijital altyapıya yönelik geniş çaplı saldırılara karşı koymayı amaçlayan Kremlin’in, saldırganlığına karşı Amerikan güvenliğini Koruma Yasası”, “meslektaşlarımı demokratik ve Cumhuriyetçi partilerin temsilcileri tarafından hazırlanan incelemeye çağırıyorum” dedi..

ABD Başkanı seçilen Joe Biden, ABD siber saldırı ile durum hakkında yorum, aynı zamanda dikkatle planlanmış ve uygulanmıştır. dedi. Ona göre, ilk verilere dayanarak, “cybervzle için sorumluluk” sözde Rusya’da yatıyor.

ABD medyası 13 Aralık’ta, yabancı hükümetlerle ilgili bazı bilgisayar korsanlarının ABD Maliye Bakanlığı ve ulusal telekomünikasyon ve bilgi idaresi’ne (NTIA) ait sistemleri hacklediğine dair raporlar yayınladı.

Daha sonra Washington’dan, Rusya’nın olaya karıştığı iddiasıyla ilgili ifadeler gelmeye başladı. Rus lideri Dmitry Peskov’un sözcüsü, Moskova’nın olaya karışmasını reddetti.

ABD Başkanı Biden Swift Rusya’yı kapatacak!

Buna ilişkin Biden, Uluslararası Bankalararası finansal veri transfer sistemi olan Swift’in Rusya’nın olası kesintisi hakkındaki konuşmalar 2014 yılında başladı. O zamandan beri tehditler sürekli geliyordu. Şimdi, Joe Biden ABD Başkanı olarak göreve gelmek üzereyken, korkular bir kez daha artıyor: Rusya’yı mali yaptırımlarla vuracak.

İlgili Haber: ABD Başkanı Biden Swift Rusya’yı kapatacak!

Kaynak

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli