Sıradaki içerik:

Easy WP STMP eklentisi yönetici şifrelerini sıfırlamak için kullanıldı!

e
sv

Adobe Flash Son Güncellemesini Yayımladı!

14 Aralık 2020 21:47
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Adobe Flash Son Güncellemesini Yayımladı! Son Flash güncellemesini yayınlayan Adobe, şimdi daha agresif bir şekilde, kullanıcılara bu yılın sonunda destek sona ermeden önce uygulamayı kaldırmalarını öneriyor.

“En son Flash Player güncellemesinde, insanları Flash Player’ı kullanım ömrü sona ermeden kaldırmaya teşvik ediyordu. Kullanıcıların 12 Ocak 2021’den itibaren Adobe’nin tüm Flash içeriğinin başlatılmasını engelleyeceğini bilmelerine yardımcı olmak için uygulama kaldırma ipuçlarının dilini ve işlevselliğini güncelledik.” diye açıklandı.

Adobe Flash Son Güncellemesini Yayımladı!

Daha önce geliştiricilerin, yıl sonuna kadar kullanıcılardan Adobe Flash’ı makinelerinden kaldırmalarını isteyecekleri konusunda uyarılmıştı. En son güncellemede, Flash’ın gerçek “ölüm” tarihi belirtildi… 12 Ocak 2021, bundan sonra herhangi bir Flash içeriği uygulama içinde başlatılmayacaktır. Gerçek şu ki, kullanıcı Flash’ı kendi başına kaldırmaya zahmet etmese bile, birkaç ay önce şirket koda bir tür “saatli bomba” eklemiş. Bu da uygulamanın ileride kullanılmasını tamamen engelleyecektir.

Ayrıca, Microsoft’un bu yılın Ekim ayında, Adobe Flash’ı Windows 10 ve Windows Server’ın tüm sürümlerinden kaldırdı. Ayrıca cihaza yeniden yüklenmesini önleyen bir güncelleme yayınladı.

İlgili Haber: Microsoft Teams’de solucan niteliğinde bir rce güvenlik açığı bulundu

W3Techs’in yaptığı bir araştırmaya göre, Flash’ın “ölümünün” web ekosistemi üzerinde minimum etkiye sahip olması bekleniyor, çünkü W3Techs tarafından yapılan bir araştırmaya göre, sitelerin yalnızca% 2,3’ü hala Flash kullanıyor , bu da bu rakamın son yıllarda önemli ölçüde azaldığı anlamına geliyor. (örneğin, 2011’de pazar payı Flash% 28.5 idi)

En son güncellemenin yayınlanmasıyla birlikte Adobe, onu günlük yaşamlarında kullanan, uzun yıllardır çalışan tüm Flash kullanıcılarına ve web geliştiricilerine teşekkür etti:

“Son yirmi yılda harika Flash Player içeriği kullanan ve yaratan tüm müşterilerimize ve geliştiricilerimize teşekkür etmek istiyoruz. Flash’ın animasyon, etkileşim, ses ve video alanlarında web içeriğinin geliştirilmesinde çok önemli bir rol oynamasından gurur duyuyoruz. “

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli