Sıradaki içerik:

DreamBus botnet Linux sunucularında kurumsal uygulamalara saldırıyor

e
sv

Altyazı desteği nedeniyle JustPlayer PlayStoreden yasaklandı

63 okunma — 29 Ocak 2021 21:00
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Altyazı desteği nedeniyle JustPlayer PlayStoreden yasaklandı. Developer Just (Video) Player, Hacker News’e trajikomik bir olaydan bahsetti. Yakın zamanda Google Play’de .ass altyazı formatını desteklediği için playstore mağazasından engellendi. (Advanced Sub Station Alpha, .ssa formatının daha gelişmiş bir versiyonudur.)

Her şey, oyuncunun yazarı uygulamasının açıklamasını güncellediğinde, oynatıcının SRT, SSA, ASS, TTML, VTT formatlarında altyazıları desteklediğine dair bilgiler ekleyerek başladı. Ne yazık ki, bunu uygulamanın geçici olarak engellenmesi sağladı. Çünkü .ass formatından bahsedilmesi, mağazanın cinsel içerik ve küfür yerleştirme kurallarının ihlali olarak kabul edildi. (Cinsel İçerik ve Küfür politikası) Google’ın sunduğu yasal uyarı aşağıda görülebilir.

Altyazı desteği nedeniyle JustPlayer PlayStoreden yasaklandı

Geliştirici hemen bir temyiz başvurusunda bulundu ve Wikipedia’ya bir bağlantı ekleyerek, bu bağlamda .ass’ın küfür değil, kısaltma ve iyi bilinen bir altyazı formatı olduğunu açıkladı. Ayrıca, .ass dosyaları, VLC ve Google’ın kendi Android kitaplığı olan Exoplayer dahil olmak üzere çoğu video oynatıcı tarafından desteklenir.

İlgili Haber: PlayStation 5 İçin En İyi Oyunlar

Sonuç olarak, Just (Video) Player’ın engellenmesi kaldırıldı ve uygulama mağazaya geri döndü. Ancak şimdi Google Play, kötü amaçlı yazılımlar, ihlaller ve diğer sorunlar için uygulama taramasının yetersiz derecede iyi otomasyonu nedeniyle bir kez daha eleştiriliyor. Ne yazık ki, Google botları otomatik yasakları çok kolay bir şekilde dağıtıyor (her zaman haklı değildir) ve bazen geliştiricilerin, yaşayan bir kişiyle iletişim kurmaya çalışırken neden engellendiklerini uzun bir süre anlamaları zorlaşıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli