Sıradaki içerik:

Sosyal Medya Analizi Nasıl Yapılır?

e
sv

Bill Gates, Microsoft’un TikTok Anlaşmasının Tehlikeli Olduğunu Söyledi !

09 Ağustos 2020 14:41
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft Tiktok Anlaşması

Microsoft kurucu ortağı Bill Gates, şirketin potansiyel TikTok anlaşmasını zehirli bir kadeh olarak nitelendirdi. Wired ile geniş kapsamlı bir röportajda Gates, Microsoft’un TikTok’un bazı kısımlarını almasının kolay veya basit olmayacağını açıkça ortaya koyuyor. Gates, “Bu anlaşmayla ne olacağını kim bilebilir” diyor. “Ama evet, bu bir zehirli kadeh.” Ayrıca, sosyal medya işinde büyük bir oyuncu olmanın “basit bir oyun olmadığını”, çünkü Microsoft’un tamamen yeni bir içerik denetleme düzeyiyle uğraşmak zorunda kalacağını belirtiyor.

Gates, Microsoft’un sosyal medya oyununa girmesi konusunda temkinli olup olmadığı sorulduğunda, Facebook’un biraz daha rekabete sahip olmasının “muhtemelen iyi bir şey” olduğunu, ancak “Trump’ın tek rakibi öldürmesi oldukça tuhaf” olduğunu söylüyor.

Bill Gates

Bill Gates Herkesin Kafası Karıştı !

Gates,  TikTok anlaşmasının nasıl ilerlediği konusunda hepimiz kadar kafası karışmış görünüyor, özellikle de Başkan Trump, ABD Hazinesinin herhangi bir satın alımdan bir tür kesintiye ihtiyaç duyacağını öne sürüyor . Gates, “Bunun ilerlemekte olduğu ilkenin tuhaf olduğuna katılıyorum” diyor. Kesik şey, bu iki kat garip. Her neyse, Microsoft tüm bunlarla uğraşmak zorunda kalacak. “

Bu anlaşma , Microsoft’a sosyal ağ alanında ABD ve Çin arasındaki daha büyük bir ticaret savaşının parçası  olacak. Gates, açıkça satın alma konusunda temkinli, ancak bunun bir gerçek olup olmadığını görmek için yaklaşık olarak 1 ay beklemek gerekiyor.

 

Kaynak : https://www.theverge.com/2020/8/8/21359720/bill-gates-microsoft-tik-tok-deal-comments-interview
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli