Sıradaki içerik:

Android için En İyi 14 Wi-Fi Şifrelerini Kıran Uygulamalar

e
sv

Çin, 2021’de Bağımlılığa Neden Olan Oyunları Yasaklayacak

272 okunma — 19 Ekim 2020 15:08
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çin, 2021'de Bağımlılığa Neden Olan Oyunları Yasaklayacak

Çin, ülkedeki dijital medya tüketimiyle ilgili yasasını değiştiriyor. Yapılan bildirilere göre, “Bağımlılığa neden olan” çevrimiçi oyunlar, Haziran 2021’e kadar aşırı kullanımın üstesinden gelmek için adımlar atmazlarsa Çin’de yasaklanacağı bildirildi. 

Sadece oyunlar yasaklanmayacak !

Sadece oyunların yasaklanmayacağını bildiren Çin  sosyal ağ platformları ve canlı yayın yapan web siteleri de Çin’de potansiyel bir yasakla karşı karşıya kalacağı belirtildi. Çin hükümeti geliştiricilerin yaptığı uygulamaları bağımlılık yapmaması için önlemler alması gerektiğini belirtti. 

Geçmişte, Tencent’s Honor of Kings gibi oyunlar,  kullanıcıların uzun süre oynamasını kısıtlayan bir özellik yapmıştı. Bu tür özellikler, hükümetin oyun geliştiricileri üzerindeki artan baskısına yanıt olarak geldi.

Tencent Games, bir defa  oyunları için oyun zamanı sözleşmeleri getirme planlarını bile duyurmuştu. Bu sözleşmeli çerçevede, genç oyuncular daha fazla oynamadan önce iyi notlar almaları veya ev işlerini bitirmeleri gereken dijital sözleşmeleri imzalayacaklar ve sonra oyunlarına devam edecekler. 

Geliştiriciler bu gibi önlemler almaz ise oyunları Çin hükümetin de yasaklanacak. Bakalım hangi oyun geliştiricileri bu önlemleri alacak ve oyunlarının Çin piyasasın da devam etmesini sağlayacak.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli