Sıradaki içerik:

Sunucu Yanıt Sürelerini Azaltma Yolları

e
sv

Cyberbunker Dark Web Sunucusu için Mahkeme Başladı !

213 okunma — 25 Ekim 2020 14:17
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cyberbunker Dark Web Sunucusu için Mahkeme Başladı !

Dark Web kullanıcıları için büyük bir topluluk olan çok sayıda suçla ilişkilendirilen Cyberbunker için dava süreci başlıyor. Sanıklar hakim karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

İnternetin görünmez yüzü olan Dark Web ve Deep Web‘in karanlık ortamı olan Cyberbunker  adı verilen ve pek çok illegal işlemin gerçekleşmesine de ortam sağlayan oluşumdu. Oluşumla ilgili olarak 8 kişi hakim karşısına çıkacak.

250 Binden Fazla Suç İşlendi !

Siber güvenlik uzmanlarından oluşan çete eski bir Alman asgari sığınağını ofis haline getirmiş ve bir çok kişi yakalanmıştı. Bu oluşumada CyberBunker adını veren çete  Avrupa’nın Dark Web için en büyük hublardan biri olduğu ifade edilmişti. Organizasyonun en az 250 bin saldırı ve suça zemin hazırladığı da iddianameye girmişti. Bu suçlar arasında uyuşturucu ticareti ve evrakta sahtecilik gibi suçlar da yer alıyordu.

The Times of London’ın haberine göre: 

Hollandalı dört kişi, üç Alman ve bir Bulgar suçluların cezasız bir şekilde hareket edebilecekleri dijital bir güvenli bölge yaratmakla suçlanıyor.

Dutch News raporları göre:

Sığınakla ilgili soruşturma, Eylül 2019’da 650 polis memurunun katıldığı bir baskınla sonuçlandı. Bu baskını yapmak için yıllarca o sığınağı izleyen polisler sonunda baskını düzenledi. 

15 Yıla kadar hapis yatabilirler !

Savcılar söyleğine göre  sadece bir dava açmak için topladıkları çok miktarda malzeme nedeniyle 2021’in sonuna kadar 15 ay sürecek bir dava olduğunu söylüyor. Bu suçlar henüz yaşları küçük olan  sanıklardan oluşuyor , hüküm giymeleri halinde 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacaklar.

 

Kaynak : https://yro.slashdot.org/story/20/10/24/0227208/massive-criminal-trial-begins-for-cyberbunker-dark-web-server
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli